.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.04.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN в Києві представила нові домени; щоб купити китайський домен не обов'язково знати китайську мову; зірки ще згадують про домен .MOBI; Цукерберг купив дочці домен; новий старт домену .GREEN...

Meta.ua
ICANN провела дискусію в Києві
Минулого тижня в Києві відбулася дискусія, ініційована корпорацією ICANN, з питань можливостей, що з'явилися з введенням нових доменів, а також інших важливих подій, що впливають на розвиток екосистеми Інтернету.

Корпорацію на зустрічі представляв Михайло Якушев, віце-президент ICANN в країнах Східної Європи і Центральної Азії.

Крім того, одним з обговорюваних питань стало поширення інтернаціоналізованих доменів (IDN), які ICANN розглядає як потужний фактор, який має вплив на подальший розвиток мережі Інтернету. За прогнозами, до 2025 року число користувачів Мережі зросте з 3 млрд до 4,7 млрд. При цьому, 75% цього зростання будуть забезпечені ринками країн, що розвиваються, жителі яких не використовують латинський шрифт. В ICANN поява IDN вважають важливим фактором, що сприяє розвитку по-справжньому мультикультурного середовища в Мережі.

На даний час корпопація здійснює ряд досліджень програми нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD), націлених на різні аспекти її реалізації, в тому числі рівень конкуренції, довіру і вибір користувачів, безпеку, стабільність, захист прав і інші фактори. Поряд із зовнішнім аналізом, ICANN також вивчає досвід усіх зацікавлених сторін щодо того, який вплив надає нова програма gTLD на систему доменних імен.

Ці дослідження, на думку ICANN, дозволять їй краще підготуватися до запуску наступного раунду програми New gTLD. Однак, чекати початку прийому заявок "другої хвилі" до кінця 2016 року не слід, адже більш нагальним завданням перед корпорацією на цей рік є передача їй функцій з управління інтернетом від IANA.

OnlineDomain.com
Китайські домени в ChopChop.domains
Компанія TLD Registry, власник і оператор китайських версій нових доменів верхнього рівня "онлайн" (. 在线) і "веб-сайт" (. 中文 网), запустила сервіс реєстрації доменних імен ChopChop.domains.

На ChopChop.domains користувачі можуть знайти і купити китайські доменні імена, навіть якщо вони не знають китайської мови. Зокрема, фільтр пошуку преміум імен дозволяє клієнтам здійснювати пошук за ключовими англійським словами серед 42 категорій імен, або за ключовим словом, переведеним на спрощену китайську або піньінь. Пошук здійснюється також за популярністю і ціновим діапазоном.

На сьогоднішній день в обох китайських доменах "онлайн" і "веб-сайт" загалом продано понад 57 тис. доменних імен.

DomainNameWire.com
Lady Gaga бореться з кіберсквоттерами за .MOBI
Американська співачка відвоювала доменне ім'я LadyGaga.mobi, подавши відповідний позов до Ненсі Фараліш (Nancy Faralisz) з The Michigan Initiative LLC.

Оскільки Фараліш не відреагувала на скарги, арбітри стали на бік Lady Gaga.

Доменні імена .MOBI на зорі мобільної ери були чудовою ідеєю для сайтів, орієнтованих на контент, оптимізований для користувачів мобільних пристроїв. Сьогодні ж, коли адаптивний веб-дизайн став нормою для будь-якого сайту, .MOBI дещо втратив свою актуальність.

Варто зазначити, що здобиччю Фараліш став також ряд імен інших відомих людей, у тому числі, PamelaAnderson.mobi, EltonJohn.mobi, RollingStones.mobi і RachaelRay.mobi.

TheDomains.com
Марк Цукерберг купив домен для дочки за 700 доларів
Студент інженерного коледжу з Індії продав Марку Цукербергу домен, який містить собі ім’я його дочки, пише Times of India.

Амаль Августин (Amal Augustine) зареєстрував доменне ім'я maxchanzuckerberg.org, яке відповідає скороченому імені дочки глави найбільшої в світі соціальної мережі - Maxime Chan Zuckerberg відразу після її народження в грудні минулого року. Прагнучи заробити, Амаль виставив його на аукціон реєстратора GoDaddy. Однак ніхто з доменних інвесторів не виявив інтересу до нього.

Проте, місяць тому йому прийшов лист від реєстратора, який запитував, чи не хотів би він продати це ім'я і за скільки.

Результатом переговорів стала угода, яка принесла заповзятливому студентові прибуток в $700. Можливо, якби Амаль знав, що доменним ім'ям зацікавився сам Цукерберг, який з метою збереження анонімності брав участь в угоді через свою компанію з управління активами, Iconiq Capital, він запросив би більш високу ціну.

BusinessWire.com
Перезапуск .GREEN
Компанія Afilias, один з провідних операторів реєстрів доменів, оголосила про повторний запуск загального домену верхнього рівня .GREEN.

Домен .GREEN був задуманий як майданчик для глобального екологічного руху, який би забезпечив присутність в цифровому просторі організацій і приватних осіб, що демонструють свою прихильність "зеленим" принципам. Перезапуск домену включає в себе новий логотип, новий веб-сайт та інші заходи, призначені для підвищення рівня інформованості користувачів і прискорення його поширення.

Додаткову інформацію про ініціативу Afilias з перезапуску .GREEN можна знайти на сайті http://get.green/, на якому також вказані дані реєстраторів, що пропонують послуги з продажу "зелених" доменних імен, а також сайти, які вже використовують новий TLD. До них відносяться: abs.green (Міжнародна платформа для архітекторів, інженерів, вчених і будівельної індустрії); nuterra.green (технології очистки стічних вод); relan.green та інші.

За деякими оцінками, "зелений" сегмент ринку, який може зацікавитися доменом .GREEN для представлення товарів, компаній, організацій і приватних осіб, які хочуть висловити свою підтримку зеленим ініціативам по всій планеті, становить понад $5 трлн.0,358080 sec