.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

17.03.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ще один крок на шляху передачі функцій управління інтернетом спільноті; делегування домену .AFRICA призупинено судом; відсутність консенсусу в GAC не вплинуло на плани ICANN; 89 з Топ-100 світових домейнерів - китайці; менше 5% білоруських доменів зареєстровані для перепродажу...

ICANN
ICANN направила план передачі координуючих функцій уряду США
ICANN запропонувала уряду США план передачі контролю над низкою ключових технічних функцій Інтернету глобальній інтернет-спільноті, - повідомив голова ради директорів ICANN Стівен Крокер (Stephen D. Crocker), виступаючи на 55 зустрічі ICANN в Марракеші.

"Цей план, є результатом напруженої роботи і свідченням сили і ефективності моделі мультістейкхолдерізму в управлінні Інтернетом, яка передбачає рівноправну участь величезного числа зацікавлених сторін".

Документ спрямований в Національну адміністрацію США з телекомунікацій і інформації (NTIA). Саме ця структура в складі міністерства торгівлі США сьогодні здійснює функції контролю над кореневою зоною DNS. Нагадаємо, NTIA виступила з ініціативою передачі цих функцій інтернет-спільноті в березні 2014 року.

У направленому владі США плані чітко описаний порядок передачі координуючих функцій а також механізм їх подальшого здійснення інтернет-спільнотою. Крім того, він містить комплекс заходів щодо підвищення підзвітності та операційної прозорості ICANN як повністю незалежної міжнародної організації. Якщо план буде схвалений урядом США, його реалізацію передбачається завершити до закінчення терміну діючого контракту між ICANN та NTIA у вересні поточного року.

DomainIncite.com
Американський суд "заморозив" домен .AFRICA
Суд в США заблокував делегування нового загального домену верхнього рівня .AFRICA, щонайменше, ще на місяць.

Каліфорнійський суддя за заявою претендента-невдахи на домен .AFRICA - DotConnectAfrica (DCA) - видав тимчасову судову заборону, яка вимагає від ICANN утриматися від делегування домену .AFRICA. Рішення було прийнято через два дні після того, як Рада директорів ICANN схвалила делегування домену .AFRICA відповідно до заявки, що перемогла, поданої компанією ZACR.

Суд обґрунтував своє рішення тим, що делегування має, по суті, незворотний характер, так що навіть у тому випадку, якщо DCA змогла б виграти судовий процес, вона вже не мала б шансів отримати права на домен. Слухання за позовом DCA, на якому буде прийнято рішення, чи може ICANN делегувати домен .AFRICA чи їй доведеться чекати закінчення судового процесу, відбудуться 4 квітня.

DomainIncite.com
В GAC як і раніше немає єдності з приводу підзвітності ICANN
Урядовий консультативний комітет (GAC) не зміг досягти консенсусу щодо пропозицій по поліпшенню підзвітності ICANN, але й не надав істотних заперечень, які не дозволили б корпорації рухатися далі, відповідно до планів глобального реформування.

Після серії напружених переговорів в рамках зустрічі ICANN 55 в Марракеші, GAC, нарешті, погодився з текстом листа, який, по суті, схвалює рекомендації робочої групи по підзвітності організації інтернет-спільноті. У ньому говориться, що "наряду з делегаціями, які висловили підтримку пропозицій групи, існує ряд таких, які не готові підтримати пропозиції в цілому". Проте, не дивлячись на це розмаїття думок, у GAC немає заперечень проти передачі цих пропозицій на розгляд Ради ICANN.

Це означає, що однією перешкодою на шляху реформи підзвітності організації, яка нерозривно пов'язана з позбавленням від контролю з боку уряду США, стало менше.

У заяві GAC говориться, що комітет все ж не може на основі консенсусу схвалити весь набір пропозицій.

Основним джерелом розбіжностей стала рекомендація робочої групи, яка по суті закріплює в статуті ICANN порядок прийняття рішень GAC на основі консенсусу.

Своє "несхвалення" цією рекомендацією висловили представники урядів блоку країн Південної Америки, а також Франції та Португалії.

Також немає консенсусу щодо рекомендації, яка обмежує можливості GAC оскаржувати рішення Ради директорів ICANN лише рівнем прав інших членів спільноти.

План підзвітності ICANN повинен пройти схвалення ще кількох громадських груп, перш ніж він буде представлений на розгляд Ради директорів ICANN.

TheDomains.com
89 з 100 найбільших доменних інвесторів живуть в Китаї
У сотню найбільших власників імен в нових загальних доменах верхнього рівня входять 89 жителів Китаю, інформує ntldstats.com. Серед решти одинадцяти шість є реєстрами доменів або пов'язані з реєстрами нових доменів.

Лідером списку є компанія North Sound Names (належить Uniregistry) з більш ніж 230 тис. реєстрацій в New gTLD.

Оглядачі звертають увагу на те, що зосередження 95% найбільших клієнтів в одній країні, є проблемою, тим більше, що ця країна Китай, яка не відрізняється відкритістю і дотриманням загальноприйнятих правил.

UDF.by
В Байнеті менше 5% імен належать кіберсквотерам і доменним інвесторам
На частку кіберсквотерів і домейнерів припадає менше 5% реєстрацій в білоруському домені, повідомив директор компанії hoster.by Сергій Повалішев.

На даний час реєстр доменних зон .BY і .БЕЛ налічує понад 140 тис. доменних імен. З них, як припускають в компанії, частина була зареєстрована кіберсквоттерами і доменними інвесторами (домейнерами). У hoster.by вважають, якщо в особистому кабінеті користувача число доменних імен перевищує двозначні цифри, то можна зробити висновок, що вони зареєстровані з метою отримання прибутку від перепродажу. Таких клієнтів, за даними реєстру, в Білорусі менше ста людей, і лише у трьох фізичних осіб доменний портфель перевищує 500 імен.

Незважаючи на те, що мета реєстрації доменних імен кіберсквоттерами і доменними інвесторами одна - отримання прибутку від перепродажу, між ними є істотна різниця. Кіберсквотери "полюють" на доменні імена, співзвучні з товарними знаками або фірмовими найменуваннями, стаючи головним болем для нерозторопних власників товарних знаків.

Доменні інвестори, з іншого боку, вважають за краще заволодіти просто "гарними" іменами, що складаються зі зрозумілих слів, що легко запам'ятовуються, є популярними і загальновживаними, та реєструють їх у встановленому порядку. Від кіберсквотерів їх відрізняє "біла" робота, без прагнення заробити на чужих товарних знаках.0,365052 sec