.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

02.03.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .SITE за добу підріс на 140 тис. імен; в СОМ зосереджена половина діючих сайтів; ринок онлайн-комерції отримає власний домен уже в липні; продано ім'я 997.com; видалено перший новий домен; боротьба за .AFRICA триває...

OnlineDomain.com
Домен .SITE за добу зріс на понад 140 тисяч імен
Домен .SITE, який був запущений компанією Radix кілька місяців тому, продемонстрував сплеск реєстрацій минулої середи (24 лютого), додавши за день понад 140 тис. нових доменних імен.

Великий стрибок реєстрацій можна віднести на рахунок високого попиту на китайському ринку, в тому числі і через невелику довжину назви зони, вважають аналітики.

На даний час домен .SITE налічує понад 300 тис. доменних імен і піднявся на восьму позицію за кількістю реєстрацій серед усіх нових загальних доменів верхнього рівня, залишивши позаду такі домени як .BID, .LINK та .CLICK.

Крім того, .SITE увійшов в десятку найбільш часто використовуваних нових доменів, відповідно до даних Namestat.org.

OnlineDomain.com
Близько половини активних сайтів знаходяться в домені .COM
Майже половина усіх активних сайтів в інтернеті - 49,6% - використовують доменні імена в найбільшому домені .COM. Як свідчать дані, представлені World Wide Web Technology Surveys (W3Techs), яка щодня відстежує активність сайтів, друге місце в цьому рейтингу займає російський домен .RU, хоча відставання від лідера непристойно велике, майже 10 разів - на частку доменів .RU припадає лише 5,1% усіх активних сайтів. Далі йдуть домени .NET і .ORG з результатом 4,7% і 4,4% відповідно.
OnlineDomain.com
Запуск домену .STORE відбудеться в червні 2016 року
Компанія Radix, що є портфельним реєстром кількох нових доменів верхнього рівня, включаючи .SITE, .TECH і .ONLINE, оголосила, що вона готується до запуску першого домену, призначеного для ринку електронної комерції - .STORE.

У компанії прогнозують високий інтерес до нового домену, оскільки ринок електронної комерції, обсяг якого перевищив $1 трлн, в минулому році зріс на 20,9% у порівнянні з 2014 роком. Сьогодні у Мережі функціонують близько 12 млн сайтів електронної комерції. Статистичні дані показують, що 40% інтернет-користувачів у всьому світі (а це понад 1 млрд осіб) здійснюють покупки товарів або послуг в Інтернеті, і це число, за прогнозами, буде невпинно зростати.

Компанія також опублікувала графік заключних етапів делегування .STORE, відповідно до якого санрайз-період стартує 6 квітня. По суті, графік запуску "магазинного" домену повторює шлях на ринок трьох попередніх доменів Radix. Після періоду раннього доступу (Early Access), який послідує за санрайз, 14 червня 2016 року стартує загальнодоступна реєстрація в .STORE.

Radix була одним з 7 претендентів на домен .STORE і виграла права на нього в приватному аукціоні, перемігши таких гігантів індустрії, як Uniregistry, Donuts, TLDH, Amazon і Google. Для забезпечення максимального просування нового домену та залучення клієнтів, Radix планує використовувати налагоджені зв'язки з реєстраторами, в тому числі з GoDaddy, 1&1, Namecheap, Domain.com, Tucows, Name.com.

TheDomains.com
Рік Шварц продав доменне ім'я 997.com
Рік Шварц (Rick Schwartz), якого ще називають "доменним королем", продав тризначне цифрове ім'я в зоні .COM - 997.com за суму, що не розголошується. Незважаючи на те, що сума угоди не була озвучена, Рік похвалився ресурсу TheDomains.com, що "ціна в декілька разів вища, ніж найбільші продажі цього року".

Відповідно до даних DNjournal.com, топ-продажів 2016 року в даний час очолює доменне ім'я BGI.com, продане за $235 тис. За словами Ріка, остання оборудка дозволить йому досягти суми в $4 млн у загальному підсумку, виручену від продажу цифрових доменів за останні сім місяців.

Можливо, це початок реалізації планів "доменного короля", який в на початку 2015 року оголосив про бажання продати весь свій портфель цифрових доменів приблизно за $3,5 млн - $5 млн. Він упевнений, що ринок NNN-доменів все ще "живий і здоровий і як і раніше сильний".

З вересня і по кінець 2015 року Рік Шварц продав доменне ім'я 899.com за $801 тис., 989.com за $818 тис. і чотири числових доменних імені за загальну суму в $1,325 млн.

DomainIncite.com
Вилученоперший новий домен
Минулого тижня, 25 лютого, домен .DOOSAN остаточно зник з системи доменних імен, ставши першим новим доменом, що припинив існування. В даний час у файлі кореневої зони DNS більше немає запису про цей домен, а дані IANA вказують на те, що домен "вийшов у відставку" ("retired").

Домен .DOOSAN був доменом-брендом, заявку на який подав корейський конгломерат Doosan Group, що підписав реєстраційну угоду з ICANN ще в квітні 2014 року. Однак майже за два роки в домені не було зареєстровано жодного імені, за винятком обов'язкового nic.doosan. Компанія так і не змогла знайти застосування свому домену і у вересні минулого року вирішила від нього відмовитися.

Через місяць після відмови Doosan від домену, ICANN прийняла рішення призупинити процес видалення домену, щоб використати його для тестування своєї системи безпеки Emergency Back-End Registry Operator safety net.

Домен .DOOSAN став першим загальним доменом верхнього рівня, видаленим з кореневої зони, якщо не брати до уваги тестових інтернаціоналізованих доменів запущених і видалених ICANN, які вона використовувала для оцінки стійкості і працездатності системи. Що ж стосується ccTLD, то в цій категорії доменів видалення відбуваються регулярно, відповідно до зникненням країн і територій з політичної карти світу.

DomainIncite.com
Отримати права на "Африку" виявилося непросто
Організації DotConnectAfrica не вдалося отримати привілеї в питанні управління доменом .AFRICA через відсутність державної підтримки, яка є необхідною у відповідності до правил ICANN.

Як випливає з документів оцінки заявника (Extended Evaluation panel), DCA "не надала необхідну документацію про підтримку або відсутність заперечень з боку урядів, а представлені нею матеріали не відповідають критеріям". Іншими словами, компанія не отримала підтримки своєї заявки на домен від держав регіону.

Оскільки домен ідентичний назві цілого континенту повинен представляти багатонаціональні регіони, для отримання переваги при делегуванні потрібна підтримка або відсутність заперечень від 60% урядів країн регіону. Крім того, допускається не більше одного заперечення щодо делегування домену, а таких відмов від урядів у DotConnectAfrica зібралося більше десятка.

Африканський союз і більшість африканських урядів підтримують конкурента DCA, більш успішного претендента на домен - ZACR. Компанія ZACR підписала контракт з ICANN на делегування домену .AFRICA в березні 2014 року, проте його реалізація була відкладена через апеляції з боку DCA.0,352020 sec