.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.02.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .XYZ став "двомільйонником"; компанія Tesla тепер володіє однойменним доменом в .COM; RuTracker.org готує "запасні аеродроми"; домени - зброя політичної боротьби...

DomainIncite.com
У домені .XYZ 2 мільйони реєстрацій
Трохи більше тижня тому новий загальний домен верхнього рівня .XYZ першим з нових доменів подолав позначку в 2 мільйони реєстрацій, демонструючи "шалені" темпи зростання.

За сім днів домен поповнився 274 315 іменами, досягнувши показника в 2 092 346 реєстрацій. Тільки протягом однієї суботи (8 лютого) найпопулярніша нова доменна зона виросла на 130 тис. імен. Подібне зростання більш характерне для домену .COM в період до запуску в 2012 році програми нових доменів, наголошують експерти.

DomainNameWire.com
Компанія Tesla нарешті отримала Tesla.com
Після десяти років безплідних зусиль компанія Tesla Motors нарешті отримала доменне ім'я Tesla.com.

Як повідомляє ресурс DomainNameWire.com, до цього моменту ця адреса належала інженеру Стю Гроссману (Stu Grossman), який є вірним шанувальником винахідника Ніколи Тесли.

Домен був зареєстрований в 1992 році і з тих пір (24 роки) не використовувався. Заснованій в 2003 році Ілона Маском компанії Tesla Motors довелося задовольнятися доменним ім'ям Teslamotors.com. Тепер же права на жаданий домен Tesla.com перейшли до автовиробника і домен перенаправляє відвідувачів на головний сайт компанії за адресою Teslamotors.com.

Поки невідомо, чи платив Маск за домен і якщо платив, то скільки. "Гроссман - фанат Ніколи Тесла. Він довгий час володів цим доменом, але тепер його отримала Tesla. Я вважаю, це було добровільне рішення", - прокоментував ситуацію адвокат Гроссмана Джон Берріхілл. У 2005 році цей адвокат допоміг Гроссману відстояти права на домен в UDRP суперечці з ще однією компанією під назвою Tesla.

В Bloomberg відзначили, що, отримавши новий домен, Маск може змінити назву своєї компанії на Tesla. Під час презентації проекту Tesla Energy Ілону Маску поставили запитання, чи не планує він змінити назву своєї компанії - адже сьогодні вона займається не тільки електромобілями. Глава Tesla Motors тоді відповів, що це зробити неможливо через проблеми з доменним ім'ям. Тепер же ці проблеми вирішені.

Lenta.ru
RuTracker.org обзавівся "рятувальними" доменами
Власники російського торрент-трекера RuTracker.org купили 100 нових доменних імен, страхуючи свій бізнес на випадок втрати основної інтернет-адреси.

За словами представників ресурсу, на той випадок, якщо загроза правовласників по розделегуванню домену буде реалізована, вони підготували понад сотні "дзеркал" в різних доменах верхнього рівня.

У компанії не повідомляють назв куплених доменів, відомо лише про іменах в зоні .NET - rutracker.net і ru-tracker.net, які, відповідно до записів в WHOIS належать нинішньому власнику RuTracker.org - Dreamtorrent Corp. Раніше, щонайменше, в 2010 році, на цих адресах розміщувався ресурс "Секс однокласники".

Нагадаємо, 22 січня набуло чинності рішення про вічне блокування RuTracker.org. Ресурс не став оскаржувати вердикт, який був винесений 4 грудня за позовом, поданим «Ексмо» і «СМА Продакшн». Правовласники скаржилися на незаконне розповсюдження книг Віктора Пєлєвіна і композицій репера Гуфа. А нещодавно правовласники заявили, що мають намір домогтися блокування домену RuTracker.org, так як можливість заходити на сайт торрент-трекера у росіян збереглася навіть після його блокування владою країни.

WashingtonTimes.com
Дональд Трамп отримав доменне ім'я jebbush.com
Команда одного з кандидатів на президентський пост в США, Джеба Буша (Jeb Bush), випустила з уваги доменне ім'я jebbush.com. Цим не забарився скористатися його конкурент - мільйонер Дональд Трамп (Donald Trump). Він не тільки позбавив суперника можливості користуватися "своїм" доменним ім'ям, а й використав його у якості інструменту агітації на свою користь - тепер адреса, ідентична імені Буша, веде на передвиборний ресурс підприємливого Трампа.

Відзначимо, що у конкуруючих політиків досить суперечливі взаємини. Періодично вони дозволяють собі "шпильки" в сторону один до одного. Незважаючи на те, що для офіційного сайту команда Буша використовує інші домени, недосвідчений користувач може припустити, що саме так повинен називатися сайт політика.

Вже стало правилом, що ще до того, як кандидати офіційно оголосять про своє рішення балотуватися в президенти, їх помічники скуповують безліч доменних імен, пов'язаних з їх іменами. Вони роблять це не тільки, щоб використовувати їх для передвиборчої агітації, а й щоб не дати можливості конкурентам або тролям скуповувати домени і використовувати їх для створення фейковий сайтів, які завдають удару по їхньому іміджу.0,382132 sec