.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.01.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: німецький домен поступився лідерством китайському; найбільші угоди на доменному ринку в 2015 році; американський домен поступився по числу реєстрацій .XYZ; Apple "обзавівся" автомобільними доменами; спамери можуть використовувати дані WHOIS; у "китайського Google" з'явився домен-бренд...

TechWorm.net
Китайський .CN вийшов у лідери серед географічних доменів
Кількість імен в домені верхнього рівня Китаю .CN наприкінці 2015 року досягла 16,36 млн, - інформує китайське агентство новин Сіньхуа (Xinhua), посилаючись на дані Китайського інформаційного центру мережі Інтернет (CNNIC). Таким чином, він перевершив попереднього лідера серед географічних доменів .DE.

У CNNIC також відзначають, що домен широко використовується не тільки китайськими компаніями та установами, а й зарубіжними інституціями та транснаціональними корпораціями, включаючи Apple, Microsoft, Citibank і Amazon.

Згідно з офіційною статистикою, в даний час в Китаї близько 670 млн інтернет-користувачів і понад 4,13 млн веб-сайтів.

DNJournal.com
Продаж PORNO.COM за 8 890 000 доларів став найбільшою доменної угодою 2015 року
Друге і третє місце поділили між собою домени PX.COM і 588.COM, які були оцінені в $1 млн кожен. Серед географічних доменів першість належить домену TV.SE (Швеція), за який було заплачено 2,18 млн шведських крон або близько $265 тис. На другій позиції ім'я USA.TV (Тувалу - тихоокеанська держава в Полінезії), оцінене в $125 тис. Третім стало доменне ім'я 8.CO (Колумбія), продане за $115 тис.

У нових доменах лідерство довгий час утримував домен WINE.CLUB, сума операції по якому склала $140 тис. Таку ж суму приніс своєму колишньому власникові і домен 95.NET. Проте в останній тиждень року, що минув, обидва ці імені були витіснені на другу позицію після продажу домену 9.XYZ за 1 135 000 юанів або $175 тис.

TheDomains.com
Чисельність імен в .XYZ перевищила кількість реєстрацій в .US
Кількість реєстрацій в найпопулярнішому новому домені вищого рівня .XYZ перевищила 1,7 млн. Таким чином, домен .XYZ обійшов за обсягами географічний домен верхнього рівня .US, який налічує 1 670 478 імен, - свідчить статистика ресурсу RegistrarStats.com.

Історія домену .US, запущеного 15 лютого 1985, налічує без малого тридцять років, тоді як домен .XYZ був делегований 2 червня 2014 року. За півтора року свого існування йому вдалося обійти .US і на сьогоднішній день .XYZ займає шосту позицію серед всіх загальних доменів верхнього рівня по числу реєстрацій.

DigitalTrends.com
Apple зареєструвала домени, що розкривають її "автомобільні" плани
В грудні 2015 року компанія Apple придбала доменні імена APPLE.CAR, APPLE.AUTO і APPLE.CARS.

Дотепер присутність Apple в цій сфері обмежувалася системою CarPlay, яка дозволяє інтегрувати технології iOS в автомобіль. Тим не менш, є чимало свідчень того, що амбіції "яблучного" гіганта простягаються далеко за межі CarPlay. Багато джерел стверджують, що компанія розробляє власний електричний автомобіль під кодовою назвою Project Titan.

Правда, Apple часто реєструє доменні імена, товарні знаки та патенти "про запас", і деякі з них досі не знайшли свого відображення в продукції компанії. Технологічна компанія є великим доменним інвестором - одна тільки електронна адреса [email protected] фігурує в близько 13 тис. записів сервісу WHOIS.

DomainNameWire.com
Маркетологи "добралися" до даних WHOIS
В інтернеті з'явилася нова послуга FreshDomainLeads.com, що надає платний доступ до інформації WHOIS про власників недавно зареєстрованих доменних імен. У демонстраційному відео стверджується, що ці дані можуть бути корисними для просування таких послуг, як веб-хостинг, веб-дизайн та інтернет-маркетинг.

Експерти сумніваються в тому, що нова послуга відповідає законодавству, хоча її розробники стверджують, що "інформація про реєстрацію доменів є публічною за законом".

DomainIncite.com
Baidu стала доменом
Китайський інтернет-гігант Baidu, який ще називають китайським Google, обзавівся власним доменом-брендом .BAIDU. У новому домені, який з'явився у кореневій зоні DNS 5 січня, поки немає активних доменних імен.

Будучи "чистим" доменом-брендом, .BAIDU все ж відрізняється від собі подібних, оскільки в його описі не міститься положень, передбачених ICANN для доменів-брендів, які й відрізняють їх від звичайних gTLD.

Відсутність цих формальностей передбачає відкриту реєстраційну політику в домені, згідно з якою будь-який реєстратор може продавати доменні імена в зоні .BAIDU будь-якому користувачеві без обмежень.

У той же час, офіційний опис домену від компанії Baidu передбачає зовсім інший план використання, орієнтований в першу чергу на захист товарного знаку. У ньому говориться, що спочатку всі доменні імена другого рівня (example.BAIDU) будуть доступні лише обмеженому колу осіб, які мають право реєстрації для внутрішніх корпоративних цілей компанії. Подібного підходу Baidu планує дотримуватися, як мінімум, протягом 3 років з моменту запуску домену, переглядаючи і коригуючи його в майбутньому. На характер використання домену можуть вплинути внутрішні і зовнішні фактори, у тому числі ринковий попит і очікування користувачів.0,383475 sec