.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

17.12.2015 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Pirate Bay мало не втратив домен через нестиковки в WHOIS; "Китай" став найпопулярнішим у листопаді серед "комів"; використання нових доменів виросло на чверть; краху "бідних" нових доменів не буде - Donuts; Amazon виводить на ринок 17 нових доменів...

TorrentFreak.com
Доменне ім'я PirateBay в домені .ORG було заблоковано
Одне з основних доменних імен торрент-трекера Pirate Bay в домені .ORG було заблоковано EuroDNS після того як реєстратору не вдалося верифікувати контактні дані реєстранта.

Реєстратору, компанії EuroDNS, що управляє цим доменним ім'ям, не вдалося встановити дійсність контактної інформації реєстранта, і поки йому не вдасться це зробити робота домену буде припинена.

"Це доменне ім'я не пройшло верифікацію згідно з вимогами ICANN і було призупинене. Якщо ви є власником цього домену, ви можете активувати домен увійшовши в свій аккаунт EuroDNS", йдеться в повідомленні, яке з'являється при відвідуванні сайту.

Навряд чи блокування доменного імені в зоні .ORG вплине на роботу торренту, адже головний сайт Pirate Bay раніше перейшов на домен .SE.

Домен PirateBay.org має не стільки практичне значення, скільки викликає ностальгію у давніх шанувальників Pirate Bay. Піратський ресурс неофіційно відмовився від активного використання доменного імені в 2012 році, "переїхавши" на домен в зоні .SE, побоюючись, що уряд США заарештує ім'я .ORG.

Особою, відповідальною за реєстрацію домену ресурсу в зоні .ORG на даний час є співзасновник Pirate Bay Фредрік Неій (Fredrik Neij), який також вказаний в якості офіційного контактної особи для багатьох інших доменних імен, пов'язаних з Pirate Bay.

Нагадаємо, з 1 січня 2014 року ICANN встановила вимогу до реєстраторів, щоб контактні дані вказані при реєстрації домену, проходили верифікацію, принаймні, не рідше одного разу на рік.

OnlineDomain.com
"China" - найпопулярніше слово при реєстрації імен в домені .COM у листопаді
За два дні були зареєстровані тисячі доменних імен зі словом "China" ("Китай") в домені .COM, що зробило його найпопулярнішим словом за підсумками місяця, - інформує Verisign, адміністратор найпопулярніших доменів .COM і .NET.

Раніше китайські доменні інвестори надавали перевагу цифровим та коротким іменам в домені .COM.

На другому місці за популярністю слово "Drone" ("Дрон"). У першу десятку увійшли слова "Got" ("Отримати"), "Coupon" ("Купон"), "Friday" ("П'ятниця"), що пов'язано з так званою "Чорною п'ятницею" – сезоном святкових розпродажів.

CSCglobal.com
Популярність "брендових" доменів продовжує зростати
Кількість активних доменів брендів (наприклад .SONY) досягла 75, з них 18 увійшли до рейтингу відвідуваності Alexa, - інформує компанія CSC у своєму аналізі використання нових загальних доменів верхнього рівня.

Відвідуваність сайтів на нових загальних доменах верхнього рівня в цілому (відповідно до даних Alexa) виросла за місяць на 25% - у відповідному рейтингу знаходиться 6,7 тис. сайтів, розташованих в нових доменах.

TheDomains.com
Donuts не бачить загроз для своїх нових доменів
У компанії Donuts відповіли на застереження консалтингової фірми Internet Identity (IID), яка припустила швидкий кінець великої кількості нових загальних доменів верхнього рівня і веб-сайтів, що знаходяться на них, насамперед, через фінансові труднощі.

У Donuts рішуче заявили, що, будучи найбільшим оператором New gTLD, вони не будуть закривати жоден зі своїх нових доменів.

Важливо відзначити, вказують у компанії, що, навіть якщо адміністратор зіткнеться з фінансовими труднощами, які не дозволять йому підтримувати роботу домену, ICANN має на озброєнні засобі, які здатні вирішити проблему. У корпорації існує спеціальна програма під назвою EBERO (Emergency Back-End Registry Operator), яка передбачає підтримку працездатності доменної зони впродовж трьох років, у тому числі, коли реєстратура не в змозі виконувати свої функції. За цей час (три роки) або реєстратура знайде покупця на свою доменну зону, або реєстранти встигнуть перевести свої імена на більш успішні домени. У кожному разі, загроза загибелі сотень нових загальних доменів верхнього рівня представляється лідеру доменного ринку значно перебільшеною.

DomainIncite.com
Amazon виходить на доменний ринок
Недавно коренева зона DNS поповнилася 17-ма новими загальними доменами верхнього рівня, яких об'єднує той факт, що в якості їх реєстру виступає компанія Amazon Registry, підрозділ корпорації Amazon.

Мова йде про такі домени, як .AUTHOR, .BOOK, .BOT, .BUY, .CALL, .CIRCLE, .FAST, .GOT, .JOT, .JOY, .LIKE, .PIN, .READ, .ROOM,. SAFE, .SMILE і .ZERO. Оглядачі доменного ринку відзначають, що компанія не поспішала з делегуванням доменів, використавши усі 12 місяців, які надаються реєстру від моменту підписання реєстраційної угоди з ICANN до делегування.

Причина, як вважають експерти, полягає в тому, що спочатку Amazon планувала використати домени як закриті і тільки для власних потреб. Тим не менш, всі перераховані імена є загальновживаними словами, і не можуть використовуватися в закритому режимі, як так звані closed generics. Як відомо, проти закритого використання доменів, у назві яких присутні загальновживані слова, категорично виступив Урядовий консультативний комітет ICANN (GAC). У результаті Amazon довелося вирішувати - відкликати заявки на домени або зробити їх відкритими для сторонніх реєстрацій. У компанії вибрали другий варіант, але, судячи з усього, витратили рік на вироблення якомога більш складних правил реєстрації. Ці правила поки не опубліковані, але експерти припускають, що Amazon Registry зробить все, щоб ускладнити можливість сторонніх реєстрацій у своїх доменах. Таким чином, залишаючи свої нові домени формально відкритими, Amazon постарається за фактом перетворити їх на ті самі closed generics, обійшовши заборону ICANN.0,185030 sec