.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.11.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: Godaddy поступилася першістю в реєстрації нових доменів; майже півмільйона реєстрацій за один день; європейці втрачають "Безпечну гавань"; свободу домену .PRO; Facebook задумалася про майбутнє Інтернету...

TheDomains.com
Godaddy - найбільший у світі реєстратор доменних імен, але не в нових доменах
Китайська компанія Chengdu West Dimension Digital Technology лідирує в глобальному рейтингу реєстраторів в нових доменах верхнього рівня. Найбільший у світі реєстратор доменних імен компанія Godaddy в нових доменах - лише друга, інформує ntldstats.com.

Chengdu West може похвалитися понад 1,07 млн реєстрацій нових доменів, що становить 11,83% від кількості усіх реєстрацій, у той час як у Godaddy їх усього 953 тис. або 10,56%.

Найбільших успіхів Chengdu West домоглася в доменах .XYZ (346 759регістрації), .TOP (266 372), .WIN (184 434) і .WANG (132 222).

TheDomains.com
Новий рекорд реєстрації доменів за день
Величезний сплеск реєстрацій доменних імен мав місце в минулу суботу, 7 листопада, коли у всіх доменах верхнього рівня, за винятком географічних, було зареєстровано понад 460 тис. доменних імен.

Майже половина реєстрацій припадає на домен верхнього рівня .COM: понад 222 тис., без урахування віддалених імен. При цьому днем раніше домен поповнився на 275 тис. імен, а загальний його приріст за два дні склав майже півмільйона нових реєстрацій.

З урахуванням вилучень чистий приріст .COM за день склав 135 855, і за цим показником домен-ветеран опинився на другому місці після "новачка" .TOP зі 136 589 новими реєстраціями. Цьому домену ще немає і року, тому в ньому поки немає вилучень доменних імен.

Третю позицію займає домен .NET з майже 15 тис. імен чистого приросту. Майже стільки ж у домену .REN. За ними слідують .XYZ (плюс 14 тис. реєстрацій), .WANG (8,6 тис.) і .WIN (понад 5 тис.).

DomainIncite.com
Європейські реєстратори стурбовані скасуванням "Безпечної гавані"
Найбільші європейські компанії-реєстратори стурбовані скасуванням угоди, що дозволяла зберігати дані за океаном.

Європейський суд скасував договір, відомий під назвою "Безпечна гавань" (Safe Harbor) між США і Євросоюзом, відповідно до якого компанії ЄС та Сполучених Штатів могли зберігати й обробляти персональні дані своїх клієнтів по обидві сторони Атлантики.

Справа в тому, що відповідно до контракту з ICANN, всі компанії-реєстратори зобов'язані щотижня оновлювати інформацію про реєстрантів та передавати її для зберігання незалежній третій стороні. Ця норма передбачена для боротьби з шахрайством і захистом прав реєстрантів - власники доменних імен мали можливість довести свої права на доменне ім'я навіть у разі технічних проблем у компанії реєстратора. Для виконання вимог цього положення більшість реєстраторів користувалися послугами компанії Iron Mountain - одного зі світових лідерів в області депонування та зберігання даних. Крім цього, Iron Mountain уклала договір з ICANN, в рамках якого отримувала від корпорації субсидії на витрати по зберіганню даних. Це дозволяло знизити ціну послуг Iron Mountain для реєстраторів практично до нуля.

У зв’язку з відміною "Безпечної гавані" і враховуючи той факт, що Iron Mountain є американською компанією, європейські реєстратори більше не зможуть надавати їй персональні дані своїх клієнтів і будуть змушені звертатися до послуг аналогічних європейських сервісів. При цьому неминуче зростуть видатки на зберігання даних користувачів і, як наслідок, реєстраторам доведеться підвищити вартість своїх послуг для кінцевих клієнтів.

Європейські реєстратори звернулися з листом до ICANN, в якому вони просять корпорацію в найкоротші терміни укласти подібний договір з однією з європейських компаній. В іншому випадку, вважають вони, американські компанії-реєстратори отримають ринкову перевагу перед європейськими колегами, маючи можливість користуватися безкоштовними послугами Iron Mountain.

Дія договору "Безпечної гавані" триватиме до кінця поточного року і у ICANN є півтора місяці на врегулювання цієї ситуації.

OnlineDomain.com
Домен .PRO стане "вільним"
Обмеження, що існували в домені .PRO, будуть зняті 16 листопада 2015 року і імена в ньому будуть доступні для усіх охочих.

З моменту запуску в 2002 році в домені .PRO існували обмеження на реєстрацію імен, згідно з якими вона була доступна лише представникам деяких зазначених професій. Тому реєстратори зобов'язані були здійснювати спеціальні процедури для встановлення правомірності реєстрації імен в домені .PRO. З 16 листопада ці обмеження і процедури будуть скасовані.

Продовження і трансфер існуючих імен будуть здійснюватися відповідно з переглянутою політикою, починаючи з вказаної дати скасування обмежень.

З цього моменту, реєстранту доменного імені в зоні .PRO більше не доведеться надавати при реєстрації додаткові дані, що включають назву професії, організації або номер ліцензії, які були потрібні раніше. Зміни поширюються також на всі домени третього рівня в зоні .PRO.

OnlineDomain.com
Facebook розробляє власну стратегію DNS
Компанія Facebook найняла екс-віце-президента ICANN Деніз Мішель (Denise Michel) для керівництва командою "New Domain Name System Strategy & Management".

У ICANN Мішель була першим директором за програмою At-Large, допомагаючи створювати глобальну структуру участі та представництва інтернет-користувачів в ICANN. Згодом вона займала пост віце-президента ICANN по політиці, і відповідала за міжнародну діяльність корпорації, розробку політики та взаємодію зі світовою інтернет-спільнотою. Під час своєї роботи в ICANN вона створила представництва корпорації в семи країнах і підтримувала розвиток та інтернаціоналізацію доменного простору.0,184833 sec