.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.10.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: в Дубліні пройшла 54 зустріч ICANN; домен .WANG тіснить лідерів New gTLD; домен .XYZ знову зібрав мільйон імен; Twitter чекає наступного раунду програми New gTLD; .COM & Co. "худнуть" під натиском нових доменів; "Король доменів" за рік наторгував на десять мільйонів доларів...

cctld.ru
ICANN: Процес реорганізації системи управління інтернетом вимагає компромісів
Минулого тижня в Дубліні відбулася 54-а зустріч корпорації ICANN, на якій обговорювалися актуальні питання майбутнього глобальної мережі.

Головна дискусія розгорнулася навколо формування структури управління Інтернетом на принципах мультістейкхолдеризму, а також ходу процесу передачі нагляду за виконанням функцій IANA від адміністрації зв'язку США (NTIA) інтернет-спільноті.

У своїх виступах представники ICANN відзначили прогрес в обговоренні нової моделі управління Мережею. Тим не менш, терміни передачі функції NTIA, заявлені раніше, залишаються під загрозою зриву через існування розбіжностей між робочою групою, що представляє інтереси співтовариства (CCWG), і правлінням ICANN. Вони в основному стосуються підзвітності діяльності міжнародної корпорації.

Крім того, учасники форуму приділили увагу роботі урядового консультативного комітету (GAC) ICANN. Відповідно з новою пропозицією, внесеною правлінням ICANN, цілу низку важливих рішень комітет повинен приймати не простою більшістю учасників, як це передбачено насьогодны, а повним консенсусом, тобто за відсутності заперечень з боку хоча б одного голосуючого члена комітету. Ця пропозиція була зустрінута різкою критикою з боку GAC і, швидше за все, заперечення будуть враховані правлінням ICANN при прийнятті остаточного рішення.

TheDomains.com
Домен .WANG став третім серед нових доменів за кількістю реєстрацій
Новий загальний домен верхнього рівня .WANG здійснив стрімкий ривок, ставши третім за кількістю реєстрацій серед нових доменів.

Протягом лише 18 жовтня домен поповнився більш ніж на 90 тис. імен. У загальному рахунку в період з 17 по 20 жовтня у домені було здійснено понад 160 тис. нових реєстрацій, в результаті чого обсяг доменної зони виріс у півтора рази.

Причиною такого "вибухового" зростання, скоріш за все, стала низька ціна, яку запропонували своїм клієнтам китайські реєстратори. Протягом трьох днів, коли діяли акції, доменне ім'я .WANG можна було зареєструвати всього за 9 юанів (близько $1) на рік. Цікавість китайських користувачів до домену пояснюється тим, що слово "wang" у перекладі з китайської означає "мережа", та й управляє ним китайська компанія Zodiac Holdings.

Завдяки активізації в результаті акцій, домен .WANG вийшов на третю позицію за кількістю реєстрацій серед усіх New gTLD після .XYZ і .TOP. На поточний момент, за даними ntldstats.com, в домені зареєстровано понад 450 тис. імен.

TheDomains.com
Мільйон домену .XYZ вже не можна назвати незаслуженим
Домену .XYZ вдалося подолати позначку в мільйон реєстрацій, від якої він відступив після закінчення терміну дії безкоштовно розданих доменних імен.

Лідер за кількістю реєстрацій серед усіх New gTLD домен .XYZ знов подолав мільйонний рубіж. Перший раз домен виріс до такого обсягу ще в липні поточного року. Однак багато оглядачів ринку пояснювали успіхи .XYZ безкоштовною роздачею доменних імен користувачам, що ставило під сумнів це досягнення. Наприклад, великий реєстратор Network Solutions в рамках спільної кампанії з реєстратурою .XYZ надав усім своїм клієнтам, які зареєстрували імена в зоні .COM, безоплатний подарунок у вигляді аналогічного доменного імені .XYZ. Реєстранти могли навіть не знати про наявність у них нового доменного імені.

Виходячи з цього, багато аналітиків пророкували доменній зоні .XYZ різке скорочення в період закінчення строку реєстрації та видалення непродовжених безкоштовних імен. Так і сталося, проте домену .XYZ вдалося швидко відновити втрачені позиції. Головне, зараз ніхто не може дорікнути домену в "нечесній грі", оскільки тепер всі доменні імена в зоні є платними. 23 жовтня кількість доменів у файлі зони .XYZ знову перевищила 1 млн.

DomainIncite.com
Компанія Twitter задумалася про власний домен
Соціальна мережа Twitter планує взяти участь у другому етапі програми нових загальних доменів верхнього рівня, що реалізується ICANN.

За словами представників компанії, поки не визначено, на яку кількість і яких саме доменів компанія подасть заявки, але те, що домен .TWITTER буде значиться першим у цьому списку не підлягає сумніву.

Пропустивши перший раунд, що стартував в 2012 році, компанія Twitter сьогодні заявляє про інтерес як до "дженериків" (загальних), так і до брендових доменів. Проблема у тому, що ICANN досі не назвала навіть приблизних термінів наступного етапу New gTLD. Мало того, перед продовженням програми передбачений всебічний аналіз першого етапу, з увагою на "конкурентність, довіру і вибір користувачів" ("Competition, Consumer Trust and Consumer Choice"). А цей аналіз має здійснити група волонтерів, яка за три роки після старту програми навіть ще не була зібрана. Окрім того, запуск чергового етапу може затримати необхідність здійснення аналізу нових доменів з точки зору захисту авторських та інших прав, а також безпеки для функціонування кореневої системи DNS.

OnlineDomain.com
Темпи зростання «ветеранів» доменного ринку сповільнюються
Зростання "старих" доменів сповільнюється, - зазначає реєстр домену Франції .FR компанія Afnic.

Afnic провів аналіз ситуації в шести "старих" загальних доменах верхнього рівня: .COM, .NET, .ORG, .INFO, .BIZ і .MOBI. Аналітики використовували для аналізу дані ICANN, на базі яких спробували спрогнозувати зростання цих доменів до кінця поточного року.

Загальна тенденція в "доменах-ветеранів" негативна. Винятком, на думку фахівців, є домен .COM, якому вдасться за підсумками 2015 року домогтися приросту, який може скласти близько 2,8%. Без втрат, але й без зростання може завершити рік домен .ORG. Всі інші домени скоротяться в обсягах. Від порівняно невеликого зниження в .NET на рівні 2,1%, до втрати майже третини імен доменом .MOBI (28%). Доменні зони .INFO і .BIZ, згідно цих прогнозів, втратять 12,9% і 15,1% відповідно.

Загальний результат "великої шістки", як ще називають ці домени, складе приріст на 1,1%, у порівнянні з приростом на 2,5% за результатами 2014 року.

Експерти називають причиною скорочення "ветеранів" зростаючий тиск на них з боку нових загальних доменів верхнього рівня. І, хоча говорити про наближення сумного фіналу доменів .INFO, .BIZ і .MOBI ще рано, вплив нових доменів на зростання "великої шістки" надалі лише зростатиме.

TheDomains.com
Рік Шварц з початку цього року продав доменів на $10,5 мільйонів
Рік Шварц (Rick Schwartz), якого також називають "Королем доменів", нещодавно продав доменне ім'я 989.com за $818 тис. У результаті цього загальна сума, виручена доменним інвестором в поточному році, перевищила $10,5 млн.

Нинішній 2015 рік став для Ріка двадцятим на доменному ринку і рекордним з точки зору загальної суми угод.

Свою репутацію серед ділків доменного ринку Рик завоював завдяки своїй здатності відповідати відмовою на пропозиції купівлі імен. Тим не менш, в 2015 році він чотири рази сказав "Так", заробивши понад десять мільйонів доларів. При цьому, "вісімка" стала щасливим числом, під знаком якого здійснювалися усі продажі.

Так, доменне ім'я Porno.com було продано за $8,888 888 млн. Воно стало лідером продажів цього року, далеко випередивши суперників, і зайняло четверту позицію рейтингу найбільших угод за всю історію доменного ринку. Домен 899.com був проданий за $801 тис., а 9595.com - за $180 тис.

Домен 989.com може зайняти четверту сходинку рейтингу угод 2015 року, посунувши домен 899.com, проданий Ріком, на 5 місце.0,182421 sec