.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

30.09.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: Одеса прийматиме форум ENOG; Роскомнадзор обзаведеться автоматичним "Ревізором"; форум Pirate Bay постраждав через неправильні дані в Whois; ICANN вивчила обізнаність реєстраторів доменів про New gTLD; домен .TOP "підбирається" до .XYZ; в Америці закінчилися вільні адреси IPv4 ...

ENOG
У середині жовтня в Одесі пройде десятий міжнародний форум ENOG
Майже двісті учасників з шістнадцяти країн зареєструвалися на ювілейний десятий форум ENOG, який відбудеться в Одесі 13-14 жовтня.

ENOG (Євро-азіатська група мережевих операторів) являє собою регіональний форум інтернет-фахівців, які займаються найважливішими аспектами роботи Інтернету. У рамках заходу вони мають можливість обмінюватися досвідом і знаннями з питань, що мають значення як для регіонального, так і для міжнародної інтернет-спільноти.

Форум проводиться два рази на рік, в Україні конференція проходила двічі: в 2012 році в Одесі і в 2013 році в Києві. Організаторами конференції є асоціація RIPE NCC, відповідальна за розподіл IP-адрес в Європі (Амстердам, Нідерланди) і реєстр домену .UA компанія «Хостмайстер».

Участь у форумі безкоштовна. Ознайомитися з його історією, аудиторією, програмою попередніх конференцій можна на сайті enog.org. На сайті також є можливість запропонувати доповідь або презентацію для включення в програму заходу. Складанням програми займається незалежний програмний комітет, в якому беруть участь фахівці міжнародних організацій RIPE NCC, ISOC та інших.

cnews.ru
Роскомнадзор посилить контроль над інтернетом за допомогою нової технічної системи
Російський регулятор проводить тендер на створення автоматизованої системи контролю за дотриманням операторами зв'язку вимог по блокуванню забороненого контенту в Інтернеті.

Вартість замовлення перевищує 100 млн російських рублів (близько $1,5 млн). Майбутній інструмент контролю отримав "гоголівське" найменування - "Ревізор". Ще навесні цього року Роскомнадзор вів переговори щодо створення АС "Ревізор" з представниками чотирьох компаній, які, швидше за все, і візьмуть участь у тендері.

Слід зазначити, що Роскомнадзор вже давно виступає в ролі головного цензора російського інтернет-простору і здійснює блокування заборонених доменних імен, сторінок сайтів і мережевих адрес, але досі ця робота ведеться, фактично, в ручному режимі. АС "Ревізор" включатиме апаратну частину (зонди) і програмне забезпечення. На початковому етапі (до кінця 2015 року) на лініях основних операторів зв'язку передбачається встановити 700 зондів, а в першому кварталі 2016 буде додано ще 5-6 тис. зондів. Рік тому в реєстрі забороненої інформації було 300 записів, сьогодні - більше 12 тис. Після закінчення реалізації проекту 10 тис. зондів зможуть щогодини здійснювати 120 млн тестів, перевіряючи, наскільки точно оператори и дотримуються закону.

TorrentFreak.com
Форум Pirate Bay був заблокований за скаргою ICANN
Минулого тижня офіційний форум самого популярного торрент-сервісу The Pirate Bay - SuprBay - був заблокований з причини порушень у використанні домену.

Реєстратор доменних імен компанія Enom, яка зареєструвала доменне ім'я сайту, заблокувала його після скарги ICANN на недостовірність інформації, зазначеної в сервісі Whois.

Всесвітньо відомий піратський ресурс "втратив" вже півдюжини доменів і в даний час використовує чотири імені в різних доменних зонах, щоб мінімізувати наслідки блокування одного або декількох з них.

Тепер і сайт офіційного форуму "піратів" зіткнувся з доменними проблемами.

Швидше за все, при реєстрації доменного імені pirates-forum.org була вказана неточна інформація, і власник не відреагував на неодноразові звернення вирішити цю проблему.

"Цей домен (pirates-forum.org) був відправлений на утримання через скаргу ICANN у зв'язку з недійсними контактами реєстранта, наданими в Whois. Ми не отримали відповідь на наші запити протягом передбаченого 15-денного періоду," повідомили в Enom.

Хоча ситуація безпосередньо і не впливає на роботу Pirate Bay, блокування форуму ускладнює користувачам спілкування з модераторами піратського ресурсу.

Модератори форуму, оскільки проблема стосується доменного імені, а не авторських прав, що не рідкість для піратських ресурсів, можуть вирішити її шляхом оновлення інформації в Whois.

TheDomains.com
Більше половини інтернет-користувачів не знають про існування нових доменів верхнього рівня - дослідження
Близько 65% реєстрантів доменних імен знають про існування нових доменів верхнього рівня, тоді як серед звичайних інтернет-користувачів обізнаність не перевищила 46%. Про це свідчать результати дослідження "Global Registrant Survey", проведеного компанією Nielsen за замовленням ICANN, проведеного від її імені компанією Nielsen.

Кількість користувачів, які хоча б раз відвідали сайти на нових доменах практично однакова в обох категоріях опитаних - 64% реєстрантів і 65% звичайних інтернет-користувачів.

Найбільшу популярність нові домени завоювали в Азії, де 70% всіх опитаних сказали, що їм відомий, принаймні, один новий домен. Трохи меншу обізнаність показали жителі Південної Америки - 66%. В інших регіонах про нові домени знає значно менший відсоток користувачів.

TheDomains.com
Домен .TOP вийшов на друге місце серед нових доменів по числу реєстрацій
За два дні в кінці попереднього тижня домен .TOP поповнився більш ніж 75 тис. імен, що дозволило йому зайняти другий рядок у рейтингу нових загальних доменів за числом реєстрацій.

За даними ресурсу RegistrarStats.com, в домені .TOP тепер налічується більше 362 тис. імен. Останній "ривок" наприкінці минулого тижня дозволив йому перевершити за обсягами домен .SCIENCE і зайняти другу позицію після лідера рейтингу - .XYZ.

Відповідно до інформації сайту ntldstats.com, близько 24% всіх доменів .TOP були зареєстровані китайським реєстратором Chengdu West. Крім того, наголошується, що топ-шість реєстраторів, на яких припадає найбільше реєстрацій в .ТОР, знаходяться в Китаї.

iFreePress.com
Північна Америка залишилася без вільних адрес IPv4
У четвер 24 вересня в Північній Америці були виділені останні адреси з безкоштовного пулу IPv4. Про це офіційно оголосила некомерційна організація ARIN (American Registry for Internet Numbers), відповідальна за видачу IP-адрес в регіоні.

Про проблему вичерпання адресного простору IPv4, обмеженого 4294967296 мережними адресами, говорять уже давно. Не секрет, що з аналогічною проблемою (відсутністю вільних адрес), в найближчий час зіткнуться і всі інші регіони світу. "Коли 40 років тому ми створювали інтернет, ми провели розрахунки і вирішили, що чотири з гаком мільярди адрес буде достатньо для нашого експерименту, - прокоментував ситуацію математик і програміст Вінт Серф (Vint Cerf), якого часто називають« батьком Інтернету». – Однак, потрібно визнати, що експеримент вже давно вийшов за рамки лабораторії».

Тепер охочим отримати IP-адресу в Північній Америці доведеться стати в чергу, чекаючи, коли адміністрація адресного простору інтернету IANA знайде можливість надати регіону додатковий пул адрес, який може бути сформований з адрес, від яких раніше відмовилися інші користувачі. Також існує варіант придбання IP-адрес на комерційній основі. Альтернативним рішенням є перехід на нову версію протоколу IPv6, чиї адресні ресурси сьогодні виглядають практично безмежними (як, втім, і ресурси IPv4 40 років тому). Проте впровадження IPv6 все ще здійснюється досить низькими темпами через технічні і організаційні труднощі, з якими пов'язаний перехід.0,182339 sec