.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.08.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: в домені .UA з'явився перший закордонний реєстратор; передача керування Інтернетом переноситься; "Щасливу вісімку" .XYZ продадуть з молотка; у чому цінність доменів - .CLUB проти .XYZ...

"Хостмаqстер":
Перший закордонний реєстратор в домені .UA
У домені верхнього рівня .UA почав роботу реєстратор Gransy s.r.o., що надає послуги під торговою маркою Regtons. Компанія з Праги в середині серпня підписала договір з реєстром домену компанією «Хостмайстер», і відтепер почала пропонувати відповідні послуги своїм клієнтам. Таким чином, вона стала першим іноземним реєстратором в домені .UA.

"Ми відзначаємо посилення інтересу до українських доменів з боку європейського бізнесу. Деякі іноземні реєстратори, прагнучи максимально повно забезпечити потреби своїх клієнтів, вже працюють в домені .UA, діючи через посередників або ж створивши в Україні свої представництва. Gransy s.r.o. стала першою, з якою компанія «Хостмайстер» уклала прямий договір, відповідно до українського законодавства і на тих же умовах, на яких працюють вітчизняні реєстратори", - пояснює генеральний директор компанії "Хостмайстер" Олег Левченко.

Компанія Gransy s.r.o. повністю відповідає технічним вимогам, які висуваються до реєстраторів в домені .UA і пройшла обов'язкове тестування. Раніше компанія надавала послуги з реєстрації імен в домені .UA, працюючи через посередника - українського реєстратора. Gransy s.r.o. також є ICANN-акредитованим реєстратором, і обслуговує близько 350 тис. доменних імен.

ComputerWorld.com:
Міністерство торгівлі США продовжило контракт з IANA
Національна адміністрація США з телекомунікацій і інформації (NTIA) повідомила про продовження на рік терміну дії свого контракту з Адміністрацією адресного простору Інтернету IANA.

Таким чином, передача функцій контролю над доменним простором від Міністерства торгівлі США (структури, в складі якої є NTIA) інтернет-спільноті відбудеться не раніше кінця вересня 2016 року. Можливість такого продовження закладена в контракті, і мало хто сумнівався, що NTIA нею скористається. Наприклад, глава ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade), який оголосив про намір покинути свій пост на початку майбутнього року, раніше заявляв, що передача функцій контролю над доменним простором відбудеться вже після його відставки.

Процес вироблення механізмів передачі контролю, формування та вдосконалення нових контролюючих структур з самого початку видавався занадто довгим і трудомістким, щоб завершити його до вересня поточного року. На даний момент на сайті ICANN опубліковані для обговорення пропозиції, що стосуються основних аспектів передачі функцій контролю. Перша з них стосується питання управління IANA після закінчення контракту з NTIA. Друга пропозиція присвячена проблемам вдосконалення організаційної структури самої ICANN. Воно, зокрема, спрямована на те, щоб виключити можливість зосередження надмірної влади корпорації в руках тих чи інших політичних чи бізнесових угруповань. Нарешті, третя пропозиція пов'язана з технічними і організаційними питаннями внесення змін в кореневу зону DNS. Термін обговорення перших двох закінчується лише в середині вересня, а третє й зовсім опубліковане усього кілька днів тому. Очевидно, що розраховувати на передачу контролю над глобальною мережею інтернет-спільноті у вересні поточного року не доводиться.

TheDomains.com:
Домен 8.XYZ виставлений на аукціон в Китаї
У рамках конференції DOMAINfest.asia, яка відбудеться 4-7 вересня в Макао (КНР) заплановано аукціон доменних імен, на який буде виставлено понад 150 доменів. Безумовним лідером торгів стане, скоріш за все, домен 8.XYZ, раніше зарезервований реєстратурою XYZ.com для власних потреб.

Увагу до цього домену забезпечують дві обставини. По-перше, короткі імена традиційно користуються підвищеним попитом через простоту запам'ятовування і легкість введення в адресний рядок. Однак, більш суттєвою є друга причина. Справа в тому, що китайці надають величезного значення символіці цифр, а "вісімка" беззастережно вважається найщасливішою в китайській традиції, символізуючи багатство і успіх.

Тільки в цьому році декілька доменів з вісімкою були продані китайським користувачам за досить значні суми. Наприклад, домен 8.co пішов з молотка на Heritage Auction за $115 тис., домен W8.com змінив власника за $140 тис., а ціна домену 88888.com сягнула $245 тис. Варто враховувати і підвищену увагу до нового домену. XYZ після того, як в ньому був зареєстрований домен для нового корпоративного сайту (ABC.XYZ) корпорації Google. Виходячи з усього вищенаведеного, оглядачі доменного ринку прогнозують, що домен 8.XYZ може бути проданий більш ніж за мільйон доларів.

OnlineDomain.com:
.CLUB викликає .XYZ на дискусію про безкоштовні домени
Колін Кемпбел (Colin CampbelI), засновник .CLUB, офіційно кинув виклик Даніелю Негара (Daniel Negari), генеральному директору .XYZ, взяти участь у дискусії на доменній конференції, яка пройде у вересні цього року у Флориді.

Колін має намір обговорити питання, чи можуть безкоштовні або майже безкоштовні доменні імена зробити домен популярним для інвесторів.

На думку Коліна, занадто багато оглядачів доменного ринку та журналістів оцінюють статистику, не враховуючи, були імена продані, чи надані безкоштовно. Якщо безкоштовні або майже безкоштовні імена є головною запорукою популярності домену, тоді імена в зоні .TK повинні були б бути в 25 разів більш популярні, ніж .XYZ і в 100 разів популярнішими за імена в зоні .CLUB.0,177193 sec