.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.07.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: домен .AN зникне з карти доменного простору; CENTR представила дані по доменному ринку за другий квартал; ICANN повідомила про торішню кібератаку; реєстрація в зоні .NET подорожчає; реєстрація доменів розкрила плани Google щодо повернення в Китай...

CuracaoChronicle.com:
Коренева зона DNS позбудеться домену .AN
З 31 липня буде припинено існування домену .AN, який свого часу було делеговано Голландським Антильським островам, колоніальному володінню Нідерландів. До нього входили острова Сінт-Мартен, Кюрасао і група островів Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба. У 2010 році всі ці острівні території здобули повну або часткову незалежність.

Раніше корпорацією ICANN були делеговані нові географічні домени: .SX - для острова Сінт-Мартен, .CW - для Кюрасао. Питання делегування домену .BQ - для островів Бонайре, Сінт-Естатіус і Саба - має бути вирішено найближчим часом. Таким чином, необхідність в існуванні домену .AN більше немає. За даними ICANN, зараз в доменній зоні .AN налічується лише близько двох десятків доменів. Попередня дата припинення існування домену була призначена на 31 жовтня минулого року, але вона була перенесена і власники доменних імен отримали додатковий час для здійснення трансферу.

CENTR:
Доменна індустрія: зростання в частках відсотку
Сукупні темпи зростання доменного простору в другому кварталі виявилися досить низькими - усього 0,2%. Такі дані наведені у звіті CENTR Global TLD Stat Report за підсумками другого кварталу 2015 року.

Найбільша активність зафіксована в цей період в нових загальних доменах верхнього рівня (new gTLD), де середній приріст склав 9,6%. Правда, це не змогло суттєво вплинути на ситуацію в цілому, оскільки частка цих доменів на ринку поки досить незначна. На поточний момент ринок майже порівну поділений між "старими" загальними доменами та ccTLD - 51,7% і 46,2% відповідно.

Домени європейських країн у другому кварталі 2015 зросли на 397 тис (0,6%) доменних імен до 67300000 реєстрацій. Показник продовження складає 84,3%. Найбільшим європейським доменом є німецький .DE з 15,9 млн імен, а в світі безумовне лідерство серед географічних доменів належить домену .TK (Токелау) - 28,6 млн реєстрацій.

За темпами зростання першість належить домену Китаю .CH (2,7%), за яким слідують домени Бразилії .BR (2,4%) та Польщі .PL (2,3%).

DomainNews.com:
ICANN відзвітувала про "відбиття" хакерської атаки на свою систему
У листопаді минулого року інфраструктура ICANN зазнала нападу, - інформує корпорація в опублікованому нещодавно звіті. Хакери ініціювали відправку з домену ICANN електронних повідомлень. Ці дії призвели до компрометації персональних даних співробітників а також Централізованої зони обслуговування даних (Centralized Zone Data System).

Під приціл зловмисників потрапив також розділ, в якому розміщено офіційні блоги керівництва корпорації, але на роботу систем Адміністрації адресного простору інтернет це не вплинуло.

ICANN пообіцяла продовжувати робити все можливе для підвищення безпеки своїх систем і інфраструктури, і завірила, що буде негайно інформувати спільноту про подібні випадки в майбутньому.

DomainNameWire.com:
Імена в домені .NET подорожчають на 10%
Компанія Verisign оголосила про намір підвищити "оптову" ціну для доменних імен .NET з лютого майбутнього року. Поточна вартість реєстрації складає $6,79, і з 1 лютого 2016 року вона підніметься на 10% до $7,46.

За умовами контракту з ICANN, компанія Verisign може збільшувати ціну доменів .NET щороку. В той же час, доповнення до контракту щодо доменів .COM від 2012 передбачає фіксовану ціну цих імен на рівні $7,85 на весь термін дії договору.

Компанія Verisign також представила результати своєї діяльності у другому кварталі поточного року. Чистий прибуток компанії склав $93 млн, при доході в розмірі $263 млн. За звітний період загальна кількість доменів в зонах .COM і .NET виросла на 520 тис. до 133,5 млн, продемонструвавши зростання на 3,1% у порівнянні з другим кварталом минулого року. Середній відсоток продовження реєстрацій в цих доменах складає 73,4% (дані по першому кварталу).

DomainNameWire.com:
Google готується повернути Google Play в Китай
Дані про останні реєстрації доменних адрес компанією Google свідчать про те, що інтернет-гігант готується до повернення на ринок Китаю свого магазину мобільних додатків Google Play.

Минулого тижня Google зареєструвала низку доменних імен, пов'язаних з Google Play в Китаї, в тому числі: googleplaychina.com, googleplaychinaedition.com, googlechinaaccount.com, googlechinaedition.com, gcaapis.com, gcaauth.com, gpceauth.com, gpceimages. com, gpcedata.com і ще близько десятка подібних імен.

Як вважають експерти, Google Play може зростати набагато швидше, якщо магазину вдасться повернутися на ринок Піднебесної. Реєстрація цих доменних імен цілком може бути частиною плану такого повернення.0,185230 sec