.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.07.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: про домен .ART домовилися без зайвих очей; .XYZ Вирішив перевірити, де простіше знайти хороше ім’я; вірменський домен The Pirate Bay заблоковано; "Торговець любов'ю" безкоштовно роздасть 2015 доменів .LOVE...

TheDomains.com:
Доля "домену для художників" вирішилася без аукціону ICANN
Компанія UK Creative Ideas Limited отримала домен верхнього рівня .ART (мистецтво) в результаті приватного аукціону.

З самого початку на домен претендували десять компаній і його доля мала вирішитися наприкінці липня на аукціоні під егідою ICANN. Проте на минулому тижні стало відомо, що домен дістався компанії UK Creative Ideas Limited, а інші претенденти відкликали свої заявки. Швидше за все, суперники домовилися між собою і провели приватний аукціон, за підсумками якого сторони, що зазнали невдачі, отримують компенсацію від переможця. Це є головною відмінністю таких аукціонів від торгів, що проводяться ICANN, де в разі невдачі учасникам не повертаються кошти, витрачені ними на оформлення і просування своїх заявок.

Ще однією відмінною рисою приватних торгів є їх надзвичайна закритість - інформація про їх хід і результати, як правило, недоступна широкому загалу.

TheDomains.com:
Адміністратор домену .XYZ організував "антікомівский" конкурс
Реєстр домену .XYZ вирішив привернути увагу користувачів новим конкурсом, в рамках якого компанія пропонує усім охочим спробувати зареєструвати "потрібне" доменне ім'я в зонах .COM і .XYZ, і порівняти, де це було зробити простіше.

Учасники зможуть виграти грошові призи за найкраще доменне ім'я, зареєстроване ними в ході конкурсу. Імена двох переможців (за краще ім'я в зоні .COM і за найкраще ім'я в зоні .XYZ) будуть названі 10 серпня, а ще двох - 7 вересня. Всі вони отримають від компанії по $1 тис.

"Знайти відповідне ім'я в домені .COM дуже складно", пише генеральний директор реєстру .XYZ Даніель Негарі (Daniel Negari). "Тим не менш, на критику на свою адресу адміністратор .COM заявив, що завдання не таке важке, як здається, і з 10 запитів на імена 7, як правило, успішно реалізуються. Щоб самі користувачі змогли переконатися в правоті однієї з сторін, наша компанія і запускає TheChallenge.xyz ", продовжує Негарі.

Умови конкурсу прості. Користувач повинен спробувати знайти і зареєструвати домен, який йому подобається, в зоні .COM. Те ж саме він повинен виконати з цим ім'ям з розширенням .XYZ. Потім повідомити на сайті конкурсу про результати свого експерименту. Компанія не встановлювала обмежень на кількість доменів, про які може повідомити один користувач, підвищуючи, таким чином, вірогідність його виграшу.

TorrentFreak.com:
"Гідра" The Pirate Bay позбулася чергової "голови"
Минулого тижня вірменський реєстратор заблокував черговий домен піратського ресурсу The Pirate Bay. Мова йде про порталі ThePirateBay.am, який служив "запасним" доменом ресурсу протягом двох місяців.

У травні поточного року Окружний суд Стокгольма конфіскував доменні імена piratebay.se і thepiratebay.se на користь Швеції, зауваживши, що за допомогою вказаних сайтів здійснюється розповсюдження контенту з порушенням авторських прав. Тоді ж власники піратського ресурсу заявили, що вони готові до подібних "недружніх" дій. У найбільшого в світі торрент-трекера з'явилося шість нових адрес "про запас". Компанія навіть змінила свій логотип. Тепер, окрім піратського корсара під чорними вітрилами, на ньому зображена багатоголова гідра, голови якої підписані назвами доменних зон, в яких компанія зареєструвала свої імена.

Зараз на доступних користувачам сайтах The Pirate Bay "гідра" зникла, можливо, тому, що вже позбулася двох "голів" (крім домену .AM, компанія втратила ім'я в домені .GS - географічному домені Південної Георгії і Південних Сандвічевих островів).

Реєстратор вірменського домену - «Суспільство Інтернет» Вірменії (ISOC-AM) - поки не дав публічних коментарів щодо заморозки домену, але не виключено, що прийнята міра може бути пов'язана зі скаргами від правовласників.

В The Pirate Bay вважають, що в ресурсу достатня кількість "резервних" адрес і команда має намір і далі боротися за його виживання. Чотири поточних адреси продовжують працювати у звичному режимі.

CBC.ca:
Права на домен .LOVE отримав канадський юрист
Адвокат з канадського міста Реджайна Тоні Мерчант (Tony Merchant) придбав виняткові права на управління доменною зоною .LOVE, випередивши в цьому змаганні Google і Amazon.

Домен обійшовся юристу в $9 млн. Житель Канади, якому виповнився 71 рік, раніше був відомий як власник великої мережі адвокатських контор Merchant Law Group. Як повідомляють ЗМІ, придбання прав на .LOVE стало його першою успішною спробою "змінити характер діяльності" та відійти від юридичної практики. До цього, в 2011 році, Мерчант намагався купити права на доменну зону .LAW ("закон"), але програв конкурс через відсутність необхідної суми.

Як повідомляє агентство CBC News, після старту відкритої реєстрації імен в зоні .LOVE 17 липня поточного року, Мерчант за кілька годин заробив понад $50 тис. Звичайна реєстрація одного домену становить $29, тоді як ціна преміям-імен коливається від $1 тис. до $15 тис.

За словами самого Мерчанта, близько 10% усіх реєстрацій здійснюють компанії, що спеціалізуються на наданні "дорослих" послуг. Юристу не дуже подобається ця тенденція, оскільки він припускав, що назва домену буде сприйнята більш романтично.

Канадські ЗМІ вже прозвали нового гравця на доменному ринку "торговцем любов'ю" («merchant of love»), оскільки його прізвище в дослівному перекладі з англійської означає "продавець" або "торговець".

З метою популяризації доменних імен .LOVE адміністратор запустив акцію, в ході якої буде безкоштовно роздано 2015 доменів. Отримати такий домен в рамках акції зможуть пари, що заручилися або одружилися в поточному році.0,178553 sec