.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.07.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: тисяча доменів; домену .ORG пішов четвертий десяток; New gTLD нарощують популярність; патент Verisign допоможе управляти доменами; Carlsberg прикупила "пивних" доменів; ірландський домен подолав позначку в 200 тис...

DomainIncite.com:
Кількість доменів верхнього рівня подолала тисячний рубіж
На минулому тижні були делеговані ще сім нових доменів верхнього рівня: .STUDIO, .LIVE, .JPRS, .GAME, .BCN, .BARCELONE і .AIRTEL. З їх появою загальна кількість доменів перевищила позначку в 1 тис. Як повідомляє ресурс Domain Incite, 8 доменів належать до "найдавніших", які були запущені ще у 80-ті роки минулого століття, 15 були делеговані ICANN дещо пізніше. Ще 286 відносяться до географічних (ccTLD) і, нарешті, 693 були делеговані в рамках програми нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD).

Переважна більшість доменів використовують латиницю. Кількість інтернаціоналізованих доменів становить лише 91 – серед них є як ccTLD, так і нові домени. Оскільки нинішній раунд програми New gTLD триває уже 624 дні і за цей період делеговано 693 домени, то темпи зростання доменного простору з 2012 року складають близько 1,1 нового загального домену верхнього рівня щодня.

VentureBeat.com:
Домен .ORG відсвяткував 30-річчя
Тридцять років тому, 10 липня 1985 року, почав відлік своєї історії один з "старійшин" серед загальних доменів верхнього рівня - домен .ORG. Перше доменне ім'я отримала Mitre Corporation, американська неприбуткова організація.

Сьогодні домен налічує близько 10,5 млн доменних імен. Він є третім за популярністю доменом верхнього рівня після .COM і .NET.

До 30-річного ювілею домену Public Interest Registry (PIR) - неприбутковий оператора домену .ORG, що управляє також доменами .NGO і .ONG - запустив новий веб-сайт (розміщений, звісно ж, в зоні .ORG), на якому користувачі можуть познайомитися з цікавими фактами про домен .ORG.

Домен призначений для некомерційних організацій. Серед найвідоміших ресурсів, розміщених на доменах .ORG, сайти онлайн-енциклопедії Wikipedia і блог-платформа WordPress, а також багатьох благодійних організацій, у тому числі UNICEF.

Найбільше число реєстрацій в домені припадає на США - 56%, за нею йде Німеччина - 4,8%. Тим не менш, в 2014 році Азіатсько-Тихоокеанський регіон додав домену .ORG близько 1,4 млн реєстрацій, вийшовши на перше місце за кількістю нових реєстрацій за межами США.

DomainNews.com:
Дослідження показало зростання інтересу до нових доменів
Популярність імен в нових доменах зростає, в першу чергу, серед молодих людей. Близько 85% цієї категорії користувачів надали б перевагу адресі в новій доменній зоні при пошуку або переході на сайт, - показало опитування, проведене асоціацією доменних імен (The Domain Name Association - DNA).

За даними дослідження, користувачі в усьому світі однаково позитивно сприймають нові розширення доменних імен. Вони, з більшою вірогідністю оберуть новий домен, ніж класичний .COM або географічний домен, навіть якщо вони не знайомі з програмою нових загальних доменів верхнього рівня. Причиною цього є те, що користувачі вважають, що нові домени виглядають більш цікаво і краще відображають спрямованість інтернет-ресурсів. Крім того, вони краще запам'ятовуються, говориться в результатах опитування.

DomainNameWire.com:
Компанія Verisign отримала патент для "виявлення накопичення доменних імен"
Агентство США з патентів і товарних знаків видало компанії Verisign патент під номером 9,075,886 під назвою "Системи і методи виявлення накопичення доменних імен".

Патент описує методи, за допомогою яких реєстр зможе визначати, що реєстратор доменних імен робить з доменними іменами після закінчення терміну їх дії – чи він їх видаляє, або ж "притримує" для себе (тобто, накопичує (stockpiling)).

Щоб дізнатися, що реєстратори роблять з доменами, Verisign пропонує перевіряти інформацію про сайт до і після закінчення терміну дії домену. Наприклад, про "накопичення" може свідчити зміна сервера імен домену.

Патент пояснює, чому реєстри повинні дбати про це: компанії, які продають доменні імена, мають розуміти, як доменне ім'я використовується. Існує потреба в інформації про статус доменних імен, щоб визначити, чи є доменне ім'я активним чи ні, а якщо термін дії доменного імені закінчився, то чи є воно "припаркованим", чи "зарезервованим" в інтересах реєстратора. Для цих потреб і розроблена система і методи виявлення накопичення доменних імен.

DomainIncite.com:
Carlsberg зацікавився "пивними" доменами
Пивоварна компанія Carlsberg уклала угоду з реєстратором Minds + Machines, яка є адміністратором нового загального домену верхнього рівня .BEER.

Carlsberg стала учасником "Pioneer program", в рамках якої великі компанії можуть зарезервувати преміальні доменні імена для майбутнього використання в маркетингових цілях.

У новому домені .BEER Carlsberg зарезервувала понад 150 преміальних імен. У їх числі, наприклад, домен football.beer, який в Minds + Machines жартома назвали "більш англійським, ніж офіційний домен уряду Великобританії gov.uk". Втім, інтерес пивоварної компанії до футболу цілком зрозумілий: Carlsberg є головним спонсором Чемпіонату Європи 2016 року, Англійської прем'єр-ліги Barclays і футбольного клубу "Ліверпуль". Серед інших зарезервованих компанією імен є і quality.beer, яке Carlsberg має намір використовувати для маркетингу. Також портфоліо пивоварного гіганта поповнили домени за назвою брендів, що йому належать, - baltika.beer, tuborg.beer, holsten.beer і kronenbourg.beer

Відкрита реєстрація в домені .BEER стартувала у вересні минулого року. На сьогоднішній день в ньому налічується менше 7,8 тис. імен. Можливо, що інтерес з боку Carlsberg приверне до цього домену увагу широкої публіки.

rte.ie:
Ірландський домен .IE подолав позначку в 200 тисяч імен
За даними компанії IE Domain Registry (IEDR), що здійснює адміністрацію ірландського ccTLD, на кінець першого кварталу поточного року в ірландському домені .IE було зареєстровано 203 217 доменних імен.

В даний час на одну тисячу жителів Ірландії припадає 44 доменних імені. За цим показником Ірландія разом з Францією займає 15-е місце серед країн ЄС. Найбільша "щільність доменів на душу населення" в Нідерландах - 332 доменних імені .NL на тисячу жителів країни.

Як повідомляє IEDR, протягом півріччя, яке включало четвертий квартал 2014 і перший квартал поточного року, в домені .IE було здійснено 16 992 нових реєстрацій.

З урахуванням видалених і призупинених доменних імен, чистий приріст домену склав 6 207, що становить зростання на 6,4% в річному обчисленні.0,182273 sec