.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.07.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: "Хостмастер" підбив підсумки півріччя; світовий доменний ринок наближається до позначки в 300 млн; реєстрації в New gTLD не виправдали надій ICANN; Cisco Systems купує OpenDNS; ім'я ЗАПЧАСТИ.БЕЛ стало найдорожчим лотом другого аукціону...

"Хостмастер":
Домен .UA з початку року скоротився на 67 тисяч імен
За підсумками шести місяців 2015 року в домені .UA налічується 573 тис. імен. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року їхня кількість зменшилася на 15%, а по відношенню до травня - на 2,13%.

Чисельність доменних імен другого рівня виросла в порівнянні з минулим роком на 3,2% і досягла 18,1 тис. Всі інші імена - третього рівня, для реєстрації доступний 63 публічних домени: 57 географічних і 6 загального призначення. Наймасовіший публічний домен com.ua налічує 291 тис. доменних імен (спад 6,5%).

Кількість доменних адрес в найпопулярнішому географічному публічному домені kiev.ua за рік зменшилася на 11,5%, - до 55,6 тис. адрес. Майже 89% доменних імен використовуються, тобто мають IP-адресу.

EnterpriseNetworkingPlanet.com:
Кількість доменних імен в світі наближається до позначки 300 мільйонів
Чисельність доменних імен в світі досягла 294 млн, збільшившись порівняно з аналогічним періодом минулого року на 6,5%. Такі дані публікує компанія Verisign у звіті про стан доменної індустрії за підсумками першого кварталу поточного року.

Загальна кількість імен в доменах .COM і .NET, адміністратором яких є компанія, склала 133 млн, що на 3,1% більше, ніж у першому кварталі минулого року. Лідерами зростання, за даними Verisign, стали географічні домени, число імен у яких досягло 136,9 млн., що на 8,2% більше, ніж рік тому.

Як і минулого року, домен .COM залишається лідером за кількістю реєстрацій. На другому місці домен .TK (Токелау), успіх якого пояснюється безкоштовною реєстрацією доменних імен. Далі в рейтингу йдуть домени .DE (Німеччина), .NET і .CN (Китай).

Кількість нових загальних доменів верхнього рівня на кінець першого кварталу 2015 року, за даними компанії, склала 4,8 млн, а лідером серед них є домен .XYZ, на частку якого припадає 17,8% усіх реєстрацій.

VeriSign також повідомила про нові максимуми DNS-запитів. Денний пік навантаження на систему DNS в першому кварталі склав 165 млрд запитів, що на 37,9% вище в порівнянні з попереднім роком. Середньодобове навантаження на DNS склало 119 млрд запитів - приріст 40,2%.

cctld.ru:
Нові домени не дотягують до прогнозів ICANN
У всіх нових загальних доменах зареєстровано трохи менше 6 млн імен, що складає усього лише 18% від очікуваної кількості реєстрацій, повідомляється в звіті ICANN за підсумками фінансового 2015 року (фінансовий рік не співпадає з календарним і закінчився на минулому тижні).

Перед початком фінансового року корпорація прогнозувала, що кількість імен в нових доменах до теперішнього часу досягне рівня 33 млн. Ближче до кінця звітного періоду цей прогноз був істотно скоректований у бік зниження, і очікування ICANN зупинилися на позначці 15 млн реєстрацій в нових доменах. Проте і цей план вдалося виконати лише на 39%. У прийнятому бюджеті ICANN на наступний рік поняття "очікуваного числа реєстрацій" взагалі відсутнє.

The Wall Street Jurnal:
Cisco купує провайдера сервісу доменних імен OpenDNS
Компанія Cisco Systems офіційно оголосила про угоду з OpenDNS, в рамках якої ця незалежна група, що розвивала сервера доменних імен та послуги в області інформаційної безпеки, стане частиною технологічного гіганта.

Компанія OpenDNS була заснована в 2005 році Девідом Улевічем (David Ulevitch), як сервіс для прискорення завантаження кешованих веб-сторінок. Потім компанія почала пропонувати послуги із захисту від фішингу та автоматичного виправлення неправильно набраних адрес. Причому для некомерційних структур сервіс надавався безкоштовно.

Корпоративна версія OpenDNS була представлена в кінці 2009 року, причому з власною системою шифрування трафіку.

За заявою Cisco Systems, придбання OpenDNS здійснюється в рамках стратегії компанії з розширення хмарних сервісів безпеки. Після завершення процесу поглинання співробітники компанії будуть інтегровані в підрозділ Cisco Security Business Group. Компанія OpenDNS розташовується в Сан-Франциско, але її центри обробки даних розміщені в різних країнах. Як стверджують у компанії, її сервери обробляють в день понад 80 млрд запитів до сервісу DNS від 65 млн клієнтів з 160 країн. OpenDNS обіцяє зберегти безкоштовну версію сервісу і поточні умови передплати.

telegraf.by:
Проведено другий аукціон доменів .БЕЛ
Найдорожчим лотом другого аукціону доменів .БЕЛ стало ім'я ЗАПЧАСТИ.БЕЛ.

Новий власник доменного імені заплатив за нього 58,5 млн білоруських рублів (приблизно $3,8 тис.). У числі лідерів також імена КОФЕ.БЕЛ, КРАСКА.БЕЛ і КРАСКИ.БЕЛ.

Згідно з правилами аукціону переможець зобов'язаний купити домен. У разі відмови він може бути позбавлений подальшого права брати участь в аукціонах строком на 1 рік, крім того, на нього на вимогу організатора може бути покладено обов'язок з відшкодування витрат на проведення аукціону, а також виплату неустойки. В такій ситуації вирішення долі домену переноситься на наступний аукціон.

Кошти отримані від продажу доменних імен направляються на благодійність. Найближчі торги по доменах .БЕЛ пройдуть з 6 липня по 8 липня 2015 року.0,191278 sec