.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.06.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: ENOG в Одесі; ICANN досліджує вплив New gTLD на DNS; ICANN усунула загрозу безпеці системи New gTLD; Donuts "проштрафилася"; домен .BERLIN втратив частину безкоштовних імен; доля closed generic domain під питанням; спамери вибирають дешевші домени...

«Хостмайстер»
Міжнародний форум ENOG відбудеться в Одесі
Асоціація RIPE NCC, відповідальна за розподіл IP-адрес в Європі (Амстердам, Нідерланди) та реєстр домену .UA компанія «Хостмайстер» запрошують на міжнародну конференцію ENOG 10, яка пройде в Одесі 13-14 жовтня.

Форум проводиться два рази на рік, в Україні конференція проходила двічі: в 2012 році в Одесі і в 2013 році у Києві. Традиційно захід збирає понад 200 інтернет-фахівців. Участь у форумі безкоштовна. Ознайомитися з його історією, аудиторією, програмою попередніх конференцій можна на сайті enog.org. На сайті також є можливість запропонувати доповідь або презентацію для включення їх в програму заходу.

DomainNews.com:
ICANN досліджує вплив нових доменів на кореневу систему DNS
ICANN має намір вивчити вплив нових доменів верхнього рівня на кореневу систему доменних імен (DNS).

Обрані ICANN постачальники доменних послуг повинні будуть розробити і здійснити дослідження, в ході яких проаналізувати продуктивність кореневих серверів і порівняти ці дані з отриманими раніше аналогічними показниками. Таким чином, вважають в корпорації, можна дізнатися про вплив запуску нових спільних доменів верхнього рівня на кореневу систему DNS, визначити кроки, необхідні для забезпечення стабільної та безпечної роботи Мережі в умовах розширення доменного простору, оцінити ситуацію в кореневій зоні в динаміці змін.

Ініціатива проведення дослідження викликана прагненням ICANN своєчасно оцінювати можливі наслідки запуску нових доменів для конкретних операцій кореневих серверів DNS. Це дасть корпорації можливість оперативно приймати рішення щодо відстрочки делегування нових доменів у випадках, якщо це може поставити безпеку системи під загрозу.

DomainNews.com:
ICANN повідомила про усунення проблем в безпеці системи нових загальних доменів
У системі безпеки ICANN виявлено порушення, що дозволили деяким із заявників на нові домени отримати доступ до захищених даних інших претендентів. З метою визначити ступінь і глибину проблеми корпорація провела аудит системи.

Аудит показав існування можливості несанкціонованого доступу за допомогою реєстраційних даних 19 користувачів, що дозволяли проникнути в бази даних 96 заявників на домени і 21 оператора реєстру. Загальна кількість сесій, під час яких був імовірний несанкціонований доступ, становить 36, починаючи з квітня 2013 року. В ICANN пообіцяли розкрити інформацію про користувачів, які здійснили несанкціонований доступ (попередньо отримавши від них пояснення їхніх дій і зажадавши знищити дані, до яких вони отримали доступ, якщо такі у них збереглися), та поінформувати тих, чиї акаунти були зламані.

За інформацією про результатами розслідування послідувала заява директора з інформаційних технологій та інновацій ICANN Ашвина Рангалі (Ashwin Rangan), який підтвердив серйозність пригоди, вибачився за інцидент і пообіцяв грунтовне оновлення серверів корпорації з точки зору питань безпеки, для запобігання подібним проблемам у майбутньому.

DNJournal.com:
Компанія Donuts порушила правила ICANN
Адміністратор нового домену верхнього рівня .MOVIE компанія Donuts "поквапилася" з делегуванням доменного імені, присвяченого фільму "Голодні ігри" ("Hunger games").

У корпорації ICANN підтверджують проведення розслідування обставин активізації доменного імені thehungergames.movie в зоні .MOVIE. Справа в тому, що промо-сайт останнього фільму з циклу "Голодні ігри" вже працює, тоді як сам домен ще не міг бути запущений, принаймні, відповідно до правил ICANN. Процедура запуску New gTLD передбачає 90-денний "санітарний" період на активацію доменних імен після делегування самого домену. У цей період часу у новій доменній зоні можуть бути активними лише адміністративні домени NIC. Так що сайт thehungergames.movie почав свою роботу щонайменше на 10 днів раніше завершення "карантину".

Ні представники ICANN, ні керівництво Donuts поки не прокоментували ситуацію, що склалася. У корпорації заявляють про те, що вони в курсі подій і зараз перевіряють всі обставини. Офіційні особи компанії роблять акцент на важливості появи сайту популярного кінохіта в домені .MOVIE для всієї програми нових доменів. Експерти вважають, що Donuts, швидше за все, уклала надзвичайно вигідний контракт з кінокомпанією Lion's Gate Entertainment, але графік промо-кампанії фільму дещо випереджав процедуру запуску домену, що і змусило Donuts проігнорувати правила ICANN. Слід зазначити, що запуск сайту thehungergames.movie навряд чи загрожує безпеці системи DNS, інтересами якої і продиктований 90-денний обмежувальний період в нових доменних зонах. Тим не менш, факт порушення має місце. Якщо ICANN закриє на нього очі або покарання буде формальним, він може стати прецедентом, який потягне за собою порушення з боку й інших реєстратур.

DomainIncite.com:
Берлінський домен істотно "схуд"
Домен верхнього рівня .BERLIN, який довгий час залишався в числі лідерів за кількістю реєстрацій серед нових доменів, втратив майже половину реєстрацій.

Відкрита реєстрація в домені столиці Німеччини стартувала на початку червня минулого року і, завдяки промо-кампанії, в рамках якої імена в доменній зоні роздавались безкоштовно, станом на 10 червня нинішнього року досяг рівня в 151 295 імен.

Проте з настанням часу продовження реєстрації з'ясувалося, що переважна більшість тих, хто безкоштовно зареєстрував імена, зробили це, судячи з усього, «про запас». Оскільки одне з правил реєстратури вимагає, щоб доменне ім'я було активоване протягом 12 місяців з моменту реєстрації, багато імен залишилися незатребуваними. Це призвело до скорочення реєстрацій в доменній зоні .BERLIN майже на 70 тис - за станом на 12 червня до рівня 82 481.

Надалі, на протязі декількох днів, кількість реєстрацій скорочувалася незначно. Зараз домен знаходиться на сьомій позиції серед усіх New gTLD за кількістю реєстрацій.

cctld.ru:
Бути чи не бути «закритим» доменам?
Комітет ICANN не схвалив домени верхнього рівня, що представляють собою загальновживані слова, в яких реєстратури мали намір здійснювати реєстрацію тільки у власних інтересах (closed generic domain або «закриті» домени).

Можливість делегування подібних доменів з самого початку представлялася багатьом спостерігачам вельми сумнівною, однак не була виключена ICANN. В результаті вирішення своєї долі сьогодні очікують шість closed generic domain. Це .FOOD, .HOTELS, .GROCERY, .DATA, .PHONE і .DVR (остання абревіатура є популярною в англійській мові та означає будь цифровий пристрій з можливістю запису відео). Як мінімум одна з компаній-претендентів на кожен з цих доменів твердо має намір використовувати його саме як закритий.

Комітет Програми нових доменів корпорації ICANN (NGPC) пропонує або відмовитися від використання таких доменів взагалі, або дозволити їх тільки в тому випадку, якщо це буде відповідати інтересам суспільства. В цьому випадку, на думку NGPC, необхідно буде виробити чіткі та прозорі критерії оцінки того, що використання closed generic доменів служить інтересам суспільного блага. Очевидно, що довести подібне буде надзвичайно складно, а тому перспектива closed generic доменів залишається досить туманною.

DomainNameWire.com:
Дешеві доменні імена привертають спамерів
Нові результати дослідження показують, що спамери віддають перевагу дешевшим новим доменам верхнього рівня.

Спамери для своєї діяльності активно використовують доменні імена, реєструючи їх у великих кількостях. Запас імен дозволяє їм у найкоротші терміни переходити з одного імені на інше, коли яке небудь з них потрапляє під підозру в незаконній діяльності.

Як свідчать дані травневої доповіді "NameSentry Abuse Report" від компанії Architelos, минулого місяця в інтересах спамерів було зареєстровано 22380 імен в New gTLD. Переважна більшість - 32% або 7082 імені - припадає на домен .SIENCE. По 12% (трохи більше 2,6 тис.) доменних імен, зареєстрованих спамерами, на рахунку .WORK і .XYZ.

Експерти відзначають, що більшість доменних зон, що приглянулися спамерам, відрізняє низька ціна реєстрації - близько $2 або менше.0,180495 sec