.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.05.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: Фаді Шехаде достроково покине ICANN; інтернет від Facebook; збій в роботі Trademark Clearinghouse; "Пірати" запустили відразу шість доменів; Ейфелева башня в .PARIS; майже 6 мільйонів нових доменів...

ICANN:
Глава ICANN несподівано повідомив про рішення залишити корпорацію
Генеральний директор ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade) здивував інтернет-спільноту, оголосивши про рішення піти зі своєї посади, яку він обіймав усього три роки.

У повідомленні на сайті корпорації говориться, що Шехаде "проінформував Раду про те, що він покине свій пост в березні 2016 року і буде будувати нову кар'єру в приватному секторі, не пов'язаному з доменною індустрією".

На думку аналітиків, це досить незвичне рішення, оскільки воно означає, що Шехаде покине корпорацію до завершення процесу передачі їй контролю над інтернет-простором.

Дія контракту, укладеного ICANN з урядом США, закінчується у вересні, але сам процес, як очікується, займе тривалий проміжок часу.

Цілком можливо, що інтернет-спільнота буде готове прийняти "кермо влади" вже до березня 2016 року. Тим більше, що на 6 - 11 березня 2016 року запланована зустріч ICANN в Марракеші.

Фаді Шехади став президентом і головним виконавчим директором інтернет-корпорації ICANN у вересні 2012 року. Його термін повноважень закінчувався в червні 2017 року.

EFF.org:
EFF критикує безкоштовний інтернет від Facebook
Ініційований компанією Facebook проект Internet.org "не є нейтральним, не є безпечним і це взагалі не інтернет", - вважає Фонд електронних рубежів (Electronic Frontier Foundation - EFF).

Проект Internet.org передбачає надання безкоштовного мобільного доступу до обмеженого переліку сайтів жителям країн, що розвиваються. Facebook вважає цю ініціативу благодійною, спрямованою на підключення до всесвітньої павутини двох третин населення Землі. За словами керівника Facebook Марка Цукерберга, у програмі може брати участь будь-який сайт, який відповідає технічним вимогам. Серед яких - низьке навантаження на стільникову мережу передачі даних і коректне відображення сайту як на сучасних смартфонах, так і на дешевих мобільних пристроях старих моделей.

У EFF назвали позицію Facebook лицемірною. "Ми підтримуємо ідею ліквідації цифрової нерівності, - пише EFF. - Однак ми сумніваємося в способі, який було обрано для вирішення цієї проблеми. Існує висока ймовірність того, що ті кілька сайтів, які будуть представлені в Internet.org (включаючи, зрозуміло, сайт самої соціальної мережі), перетворяться в цифрове гетто для небагатих користувачів замість того, щоб стати сходинкою на шляху у великий інтернет ".

В той же час, в EFF погоджуються, що обмежений доступ до Мережі це краще, ніж його повна відсутність. І Фонд електронних рубежів надав би повне сприяння проекту, якби Internet.org забезпечив доступ до всієї мережі, обмеживши його, наприклад, об’ємами трафіку або смугою пропускання. Але, замість цього, Facebook має намір надати доступ лише до обмеженої кількості сайтів.

Крім того, проект таїть в собі загрози для безпеки користувачів. Справа в тому, що технічна структура Internet.org забороняє встановлення з'єднань по захищеному протоколу HTTPS. Якщо весь трафік буде проходити в незахищеному вигляді через проксі-сервер, це відкриє двері для проведення атак типу MiTM і передачі всіх персональних даних користувачів компанії Facebook.

DomainIncite.com:
Депозитарій Trademark Clearinghouse "дав збій" на 10 годин
Корпорація ICANN повідомила про проведення розслідування обставин збою в роботі бази даних Trademark Clearinghouse (TMCH).

Депозитарій TMCH, створений корпорацією ICANN, служить для захисту інтелектуальної власності в доменному просторі. Власники зареєстрованих торгових марок можуть внести дані про свої бренди в базу даних TMCH. Після цього вони можуть бути впевненими в тому, що жодне доменне ім'я, що порушує їх права, не буде зареєстровано без їх відома. При спробі реєстрації домену, що використовує назву торгової марки, внесеної в TMCH, доменний реєстратор, через якого здійснюється реєстрація, отримає повідомлення про неправочинність подібних дій. Крім того, TMCH відправить відповідне повідомлення про спробу реєстрації і власнику бренду.

Згідно із заявою ICANN, 15 травня в результаті технічного збою база даних TMCH залишалася недоступною понад 10 годин. Передбачається, що реєстратори не повинні здійснювати дій по реєстрації нових імен без отримання від TMCH відповідного підтвердження того, що їх дії не порушують права власників торгових марок, внесених в базу. Однак, ряд спостерігачів не виключають можливості того, що реєстратори могли розцінити відсутність повідомлення як "мовчазну згоду". Таким чином, існує ймовірність, що в період тимчасової відсутності доступу до TMCH доменні імена, які порушують права власників торгових марок, могли бути зареєстровані. Проведене розслідування не виявило ніяких негативних наслідків, які могли бути наслідком тимчасового виходу з ладу TMCH.

TorrentFreak.com:
Чергова втрата домену Pirate Bay
Минулого тижня Окружний суд Стокгольма ухвалив передати домени в шведській доменній зоні .SE, що належать The Pirate Bay, державі, встановивши їх зв'язок зі злочинами проти авторських прав.

Тим не менш, гіркий досвід поневірянь від домену до домену дозволив компанії підготуватися до переїзду. Практично відразу ж після рішення суду сервіс почав перенаправляти своїх користувачів на шість нових доменних адрес. Сайт "отримав прописку" в доменах .GS (Південна Джорджія), .LA (Лаос), .VG (Британські Віргінські острови), .АМ (Вірменія), .MN (Монголія) і .GD (Гренада).

До цієї події Pirate Bay навіть оновив свій логотип, додавши до піратського вітрильника зображення багатоголової Гідри, підписавши кожну з її голів одним з нових доменних розширень. Тим не менш, "піратська Гідра" вже позбулася однієї голови.

Доменне ім'я в зоні Південної Джорджії (.GS) було заблоковане реєстром домену, і за адресою ThePirateBay.gs тепер відображаються повідомлення "ServerHold" і "Inactive".

У керівництві компанії говорять, що у них в запасі ще "достатня кількість доменних імен", що дає їм "впевненість у своїй силі і невразливості".

TheDomains.com:
Ейфелева вежа "переїхала" з .COM в .PARIS
Сайт однієї з найвідоміших пам'яток на планеті змінив свою адресу в Інтернеті.

Офіційний сайт символу французької столиці змінив свої адреси Eiffel-Tower.com (англійська версія) і Tour-Eiffel.fr (французька версія) на доменне ім'я в новому загальному домені верхнього рівня - TourEiffel.Paris.

Eiffel-Tower.com був офіційним сайтом паризької пам'ятки, щонайменше, з 2007 року.

На даний час колишні доменні імена Eiffel-tower.com і Tour-Eiffel.fr перенаправляють відвідувачів на нову адресу.

Вежа є однією з найпопулярніших визначних пам'яток - щодня її відвідують в середньому 25 тис. осіб, що становить за рік понад 8 млн осіб.

DomainNews.com:
Кількість реєстрацій в нових доменах наближається до шестимільйонної позначки
На даний час запущено 639 нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD), а загальне число реєстрацій в них наближається до позначки в 6 млн., - інформує ресурс nTLDstats.com,

Станом на ранок понеділка, 25 травня, в загальна кількість зареєстрованних доменних імен в нових доменах склала 5 767 574.

Найбільшим за кількістю реєстрацій залишається домен .XYZ, в якому налічується 945 135 імен або 16,4% від загальної чисельності реєстрацій в New gTLD. За ним слідує китайський домен. 网址 з показником в 343 855 реєстрацій або 6%.

На третій позиції рейтингу nTLDstats.com домен .SCIENCE, який можна назвати найвдалішим, в ньому зареєстровано 302 435 імен або 5,2% від усіх нових доменів.

Єдине місто-домен, представлене у першій десятці найбільших New gTLD, .BERLIN, опустилося на сьому позицію зі 154 581 реєстрацією.

Зміни відбулися також і серед лідерів-реєстраторів нових доменів. Якщо першу позицію як і раніше утримує компанія GoDaddy.com, яка забезпечила 13.13% реєстрацій в нових доменах, то її сусіди по п'єдесталу помінялися. Реєстратор Alpnames посів другу сходинку у рейтингу з 7,62% частки ринку нових доменів, потіснивши Network Solutions (7,42%).0,180552 sec