.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.05.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: EPP в Тернополі; ICANN в Конгресі США; General Motors випробує нові домени на практиці; акції реєстраторів радують своїх власників; доменний інвестор вгадав з ім'ям принцеси...

Хостмастер
Домени Тернополя перейшли на EPP
Публічні домени te.ua і ternopil.ua 15 травня перейшли на використання технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) - сучасного протоколу обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами. На даний час послуги з реєстрації доменних імен в цих доменах пропонують 25 реєстраторів.

Новий протокол передбачає пасивну роботу реєстру: всі операції з доменними іменами здійснюють реєстратори, а реєстр лише фіксує зміни, що відбулися. Таким чином, реєстратори отримали більш широкі повноваження, що дозволяє їм більш повно задовольняти потреби їх клієнтів.

У доменах ternopil.ua і te.ua налічується більше 6,8 тис. доменних імен, у тому числі сімсот - в ternopil.ua, який працює з 1992 року. Більш короткий домен te.ua був створений у 1997 році. На даний момент в українському домені .UA технологію EPP використовують 35 публічних доменів з 64. В них делеговано 430 тис. доменних імен - 71% від їх загальної кількості в домені .UA.

pcworld.com:
На ICANN поскаржилися в Конгрес США
На слуханнях у комітеті конгресу США в минулу середу правозахисники та бізнесмени звинуватили корпорацію ICANN в недостатній прозорості дій. Значна частка претензій була пов'язана з запуском доменів верхнього рівня .SUCKS і .PORN, що на думку критиків ICANN є "інструментом збагачення спекулянтів" і "узаконеним вимаганням".

Крім того, поява нових доменів верхнього рівня призвела до нових суперечок з питань інтелектуальної власності. Так, віце-президент компанії Amazon.com Пол Майзнер (Paul Misener) вважає несправедливими дії корпорації в конфлікті між компанією і урядами Бразилії та Перу за новий домен верхнього рівня .AMAZON в 2013 році.

Джонатан Зак (Jonathan Zuck), президент App Association, дорікає корпорації в тому, що "резолюції готуються і приймаються в таємниці", що, на його думку, дозволяє генеральному директору ICANN в партнерстві з урядом Бразилії формувати свої власні стандарти управління.

Представники ICANN не були запрошені на слухання в підкомітеті Конгресу з питань судів, інтелектуальної власності та інтернету. Аллен Р. Гроган (Allen R. Grogan), відповідальний за дотримання контрактів ICANN, висловив своє здивування, що його не запросили для захисту точки зору корпорації.

TheDomains.com:
General Motors освоює нові домени верхнього рівня
Американський автовиробник компанія General Motors запустила свій сайт в домені .GREEN. GM стала першою компанією зі списку 50 найбільших за версією журналу Fortune, яка відкриває повноцінний ресурс на новому домені верхнього рівня. Як правило, провідні світові компанії активно реєструють доменні імена в нових зонах, але використовують їх виключно для переадресації на свої основні веб-сайти в домені .COM.

У цьому плані, General Motors є "першопрохідцем". Корпорація зареєструвала домен GeneralMotors.green для розміщення на ньому сайту, який буде присвячений продуктам і ініціативам корпорації, націленим на охорону навколишнього середовища і дбайливе ставлення до природних ресурсів. У General Motors спеціально обрали для цієї мети новий «зелений» домен. Можливо, інші лідери світового бізнесу візьмуть приклад GM і проявлять таку ж увагу до нових доменів.

DomainNameWire.com:
Вихід на біржу GoDaddy пожвавив інтерес інвесторів до гравців доменного ринку
Акції реєстратора GoDaddy з моменту первинного публічного розміщення акцій, яке відбулося 1 квітня, зросли на 33% - з $20 до $26,5. Це дозволило повернути інтерес інвесторів до реєстраторського бізнесу - акції шести публічних компаній сектору з початку року зросли на 10% і більше.

Акції "колег по цеху" GoDaddy отримали вигоду від інтересу до галузі. Цінні папери Rightside і Web.com подорожчали з початку року на 21% кожна, Endurance International Group і Verisign додали 12% до своєї ціни, а акції Marchex піднялися на 11%.

Серед "відстаючих" опинилася компанія Minds + Machines, акції продемонстрували незначний приріст. Також з початку року практично не змінилася ціна цінних паперів Neustar і Tucows.

Головним аутсайдером доменної індустрії з точки зору котирування акцій є компанія Centralnic, що втратила цього року вже 21% своєї ринкової капіталізації.

mirror.co.uk:
Домен PrincessCharlotte.com може принести власникові 99% чистого прибутку
Чотири роки тому житель Нью-Йорка Майкл Кац (Michael Katz) купив доменне ім'я PrincessCharlotte.com всього за 6 фунтів стерлінгів. Тепер же, після народження вінценосної спадкоємиці британського престолу, його вартість різко зросла, оскільки герцог і герцогиня Кембриджська назвали свою другу дитину іменем Шарлотта. Домен на даний час оцінюється в 6 тис. фунтів.

У 56-річного Каца є хобі - він колекціонує кумедні, з його точки зору, домени. Одного разу він проаналізував королівські сім'ї по всьому світу і знайшов кілька вільних доменів, співзвучних з іменами, якими, як йому здавалося, могли б бути названі майбутні спадкоємці престолів. Так у його розпорядженні і виявився домен PrincessCharlotte.com.

"Я просто люблю купувати цікаві доменні імена з надією, що в один прекрасний день вони будуть чогось коштувати. Правда, це дуже ризикований вид інвестицій", говорить він.

Про те, що удача повернулася до нього обличчям, Майкл зрозумів коли в один день до нього надійшло декілька запитів з пропозицією продати ім'я.0,180191 sec