.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.04.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: .SCIENCE став шостим серед нових доменів; домен .FUN буде закритим; Google отримав .SEARCH і .MAP; 200 тис. реєстрацій в .CLUB; GoDaddy скуповує доменні імена; Pirate Bay може позбутися шведських доменів...

TheDomains.com:
"Науковий" домен .SCIENCE став шостим серед нових доменів
У домені .SCIENCE налічується понад 130 тис. доменних імен, а середній приріст становить близько 3 тис. імен в день. Таким чином .SCIENCE став лідером за темпами добового росту і зайняв шосту сходинку за кількістю реєстрацій серед нових доменів.

Інтерес до наукового домену перевершив прогнози експертів. Така затребуваність пов'язана як з високою популярністю науково-популярних книг і фільмів, так і з надзвичайно низькою вартістю доменного імені. Реєстрація доменного імені в .SCIENCE через реєстратора Alpnames.com обійдеться всього в 49 центів. Крім того, за наявними даними, близько 50 тис. імен Alpnames.com подарувала користувачам в рамках промо-компанії.

TheDomains.com:
Власник .FUN планує зробити домен закритим
Адміністратором нового домену верхнього рівня .FUN за підсумками аукціону стала компанія Oriental Trading Company, яка є виробником повітряних кульок, клоунських носів та інших товарів для розважальних заходів.

Цю перемогу не можна назвати несподіваною, якщо врахувати, що власником Oriental Trading Company являється один з найбагатших бізнесменів світу Уоррен Баффет (Warran Buffett).

Подив викликає те, що доступ до нового і досить перспективного домену компанія планує обмежити. Як випливає з заявки, поданої в ICANN, реєструвати імена в доменній зоні .FUN зможе лише сама компанія Oriental Trading Company, а також її бізнес-партнери.

Корпорація Google, яка взяла участь в торгах за домен, пропонувала відкриту реєстрацію в домені. Однак, інтрернет-гігант був змушений відкликати свою заявку, як і ще один претендент, компанія Dot Strategy.

DomainNews.com:
Google дісталися домени .SEARCH і .MAP
Корпорації Google вдалося отримати права на управління двома новими загальними доменами верхнього рівня - .SEARCH і .MAP.

Передбачалося, що доля цих доменів буде вирішена на аукціоні ICANN, який було заплановано на 29 квітня. В Google вирішили за краще не чекати торгів під егідою ICANN і залагодити питання з конкурентами в приватному порядку.

Слід зазначити, що конкуренція за домени була досить серйозною. На обидва з них були подані заявки від компанії Amazon, а володіти правами на .SEARCH виявили бажання також Donuts і Famous Four Media. Проте, оскільки обидва домени пов'язані з двома основними бізнесами інтернет-гіганта (пошуком і картографічними сервісами), Google на цей раз була наполегливою у своєму прагненні заволодіти доменами. Цілком імовірно, що наполегливість компанії супроводжувалася і щедрістю пропозицій конкурентам, хоча суми, сплачені за перемогу на приватних аукціонах, як правило, не розголошуються.

Компанія припускає використовувати домен .MAP без будь-яких обмежень, таким чином, зареєструвати імена в ньому зможуть усі бажаючі. Що ж стосується .SEARCH, то спочатку Google мала намір використовувати його в закритому режимі, лише для власних потреб. Тим не менше, після заперечень з боку Урядового консультативного комітету ICANN (GAC) та ряду інших організацій, корпорація Google змінила свої плани, включивши в заявку можливість обмеженою реєстрації. За умовами адміністратора, зареєструвати імена в домені зможуть лише ресурси, які пропонують пошукові сервіси, що відповідають певним технологічним стандартам, встановленим самою компанією Google.

DomainNews.com:
Домен .CLUB подолав позначку в 200 тис. реєстрацій
Кількість реєстрацій в новому загальному домені верхнього рівня .CLUB недавно перевищила 200 тис. Таким чином, частка цього домену серед усіх нових доменів досягла 4,07%.

Найбільшим реєстратором, на рахунку якого 63 588 доменних імен в зоні .CLUB, є компанія GoDaddy. Реєстратор eNom, що здійснив 29263 реєстрацій, знаходиться на другому місці. Далі йдуть компанії GMO Internet (22762 реєстрацій) і 1API GmbH (12601 реєстрацій).

За даними ресурсу ntldstats.com, на даний час в нових загальних доменах верхнього рівня в цілому здійснено 5 132 488 реєстрацій по всьому світу. Лише в семи нових доменах обсяг перевищує 100 тис. імен: .XYZ ,.网址, .CLUB, .BERLIN, .WANG, .SCIENCE і .LINK.

DomainNews.com:
Компанія Marchex продала свої доменні активи за $28,1 млн
Компанія Marchex недавно продала свій портфель доменних імен, що складається з більш ніж 200 тис. доменних імен, за $28,1 млн компанії GoDaddy.

Відповідно до прес-релізу, компанія Marchex, що спеціалізується на аналітиці мобільної реклами, повідомила про розміри доходу від продажу свого доменного портфоліо. Загальна сума виручки за домени склала $34,8 млн. У цю суму увійшов розмір угоди компанії з продажу доменних активів реєстратору GoDaddy за $28,1 млн, а також $6,7 млн, виручених Marchex в результаті прямих продажах доменів, починаючи з січня 2015 року.

В середньому, один домен з портфелю Marchex обійшовся GoDaddy трохи більше ніж $140.

TheDomains.com:
Суд може відібрати у Pirate Bay його доменні імена в шведському домені
Наступного тижня, за інформацією ресурсу Torrent Freak, має відбутися судове засідання, в ході якого буде вирішуватися доля доменних імен, що належать скандальному торрент-сервісу The Pirate Bay.

Питання йдеться про два основні домени піратського ресурсу у шведській доменній зоні: ThePirateBay.se (основний домен сайту) і PirateBay.se (його менш використовувана альтернатива). Цікаво, що співвідповідачем у цій справі виступає реєстр домену .SE, компанія Punkt SE, оскільки шведська прокуратура вимагає конфіскації та арешту цих доменних імен, і унеможливлення їх повторної реєстрації.

Обвинувачем у процесі виступає прокурор Фредрік Інгблад (Fredrik Ingblad), що брав активну участь в операції з блокування піратського сайту в грудні минулого року.

Позиція, яку Інгблад буде відстоювати в суді, ґрунтується на тому, що Pirate Bay було визнано незаконним ресурсом, а його доменні імена надавали сервісу безпосередню допомогу в протиправних діях, будучи, по суті, інструментом злочину. Тому, як і в будь-якій іншій справі, доменні імена (інструмент злочину) повинні бути конфісковані.0,192658 sec