.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.04.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: сервіс UANIC став більш захищеним; «Хостмайстер» встановив нові "дзеркала"; зростання доменного простору сповільнюється; XYZ.com береться за старе; Google змінює правила...

«Хостмайстер»:
«Хостмайстер» посилив захист сервісу UANIC
Реєстр домену .UA компанія «Хостмайстер» посилила захист сервісу UANIC, яким користуються українські реєстранти, в тому числі й вітчизняні державні органи, для управління доменними іменами в публічному домені gov.ua.

Сервіс UANIC призначений для реєстрації та зберігання контактних даних приватних осіб і організацій, у тому числі і державних органів.

Для забезпечення безпеки даних в сервісі UANIC використовуються криптозахищені сертифікати, які регулярно змінюються. До недавнього часу «Хостмайстер» використовував у сертифікатах алгоритм SHA1 (Secure Hash Algorithm Version 1 - безпечний алгоритм хешування першої версії), проте проведені недавно дослідження показали його недостатню надійність.

З 28 березня «Хостмайстер» почав використовувати в сервісі UANIC сертифікати, засновані на алгоритмі SHA256, який зараз вважається практично невразливим для злому.

«Хостмайстер»:
«Хостмайстер» встановив в Україні копії трьох кореневих серверів
Реєстр інтернет-домену .UA компанія «Хостмайстер» спільно з міжнародною дослідницькою організацією Packet Clearing House (PCH) встановили в точці обміну трафіком Giganet потужний сервер, на якому міститься система доменних імен (DNS), яка обслуговує домени верхнього рівня (у тому числі і .UA), а також копії кореневих серверів D, E і L.

Новий сервер дозволив підвищити відмовостійкість, стабільність і безпеку глобальної системи доменних імен. Крім того, розташування дзеркал кореневих серверів в точці обміну трафіком дозволить прискорити роботу доменної системи в Україні. Розміщена на новому сервері система доменних імен (DNS) є частиною хмари під управлінням PCH. Дана система обслуговує більше ста доменнів верхнього рівня, у тому числі й домени України .UA, Данії .DK, США .US, Франції .FR.

Крім того, новий сервер містить три віртуальних «дзеркала» кореневих серверів D-, E-, і L-root. Кореневі сервери також являють собою хмару, що складається з безлічі дзеркал і є критичною частиною інтернет-інфраструктури.

Таким чином, в Україні тепер знаходяться вісім копій кореневих серверів. З них шість встановлені компанією «Хостмайстер» спільно з міжнародними організаціями, у тому числі три дзеркала L-root в Києві, Харкові та Одесі - у партнерстві з корпорацією ICANN. Ще два дзеркала, київські F-root і I-root, встановлено Українською точкою обміну трафіком (UA-IX).

afnic.fr:
П'ята частина реєстрацій припадає на New gTLD
У 2014 році загальна кількість зареєстрованих доменних імен у світі зросла на 17,9 млн, що складає 6,5% чистого річного приросту, тоді як роком раніше аналогічний показник становив 7,3%, - інформує реєстратура французького домену .FR компанія AFNIC за результатами щорічного дослідження доменного ринку.

Приблизно 21% минулорічного приросту забезпечили реєстрації в нових загальних доменах верхнього рівня. Однак в умовах загального зниження темпів зростання це неминуче означає, що нові домени віднімають частину ринку у вже існуючих.

DomainIncite.com:
Настав час домену .XYZ довести своє лідерство серед нових доменів
У найбільшому новому домені .XYZ настав період продовження доменних імен. Зараз в домені нараховується 857 тис. реєстрацій, багато з яких були отримані клієнтами реєстратора Network Solutions "у навантаження", при продовженні імені в домені .com.

Реєстрантам відправлялося повідомлення про те, що в якості "бонусу" від Network Solutions вони отримують ім'я в зоні .XYZ, що відповідатиме їх імені в .COM. Щоб відмовитися від "подарунку", необхідно було відправити спеціальну відповідь. Відсутність реакції з боку клієнтів розцінювалася реєстратором як згода. Таким чином, більшість користувачів при такому підході могли й зовсім не знати, що вони стали щасливими власниками доменного імені в новій зоні.

Для продовження компанія Network Solutions вирішила використовувати той же трюк, що і при реєстрації. Вона розсилає повідомлення клієнтам, в якому вказана загальна сума за продовження реєстрації імен як в зоні .COM, так і в зоні .XYZ. Натискання на кнопку оплати призводить до автоматичного продовження реєстрації обох доменів. Для того, щоб відмовитися від продовження одного з них, необхідно здійснити певні дії зі зміни даних у відповідній формі продовження.

Але, якщо у випадку з безкоштовним наданням домену можна було розраховувати на неуважність користувачів, або, навіть, на їх лінь зробити лишній крок, щоб відмовитися від реєстрації, то в цьому випадку мова вже йде про платне продовження. Отже, побачивши істотно більшу суму, що стягується за продовження, клієнти будуть більш уважні до того, чим вони володіють, і багато хто, швидше за все, відмовляться від нав'язаного їм імені. Вартість продовження реєстрації в домені .XYZ становить у Network Solutions трохи більше $57.

DomainIncite.com:
Google змінює порядок відображення результатів мобільного пошуку
Лідер ринку інтернет-пошуку компанія Google вирішила змінити форму представлення результатів пошукової видачі, замінивши в ній доменні імена на назви сайтів.

З наступного тижня Google запроваджує радикальні зміни у своєму алгоритмі ранжирування пошукової видачі на мобільних пристроях, серед яких є одна істотна, що стосується відображення доменних адрес сайтів.

Починаючи з четверга, 16 квітня, Google почала замінювати URL в результатах пошуку на назви сайту і так звані навігаційні ланцюжки (breadcrumb). Тепер замість, наприклад, вказівки доменної адреси domainnamewire.com/2015/04/17/google-nixing-domain-names-in-mobile-search/ буде відображатися лише назва сайту DomainNameWire. На даний час нововведення по заміні домену на ім'я сайту запускається в США, тоді як використання в результатах навігаційних ланцюжків впроваджується в глобальному масштабі.

У Google вважають, що зміни дозволять результатам мобільного пошуку "більш наочно відображати веб-сайти". З іншого боку, цей крок девальвує значення доменних імен з точки зору користувачів, що здійснюють пошук, акцентуючи їх увагу не на доменній адресі, а на тому як називається сайт.0,182854 sec