.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

16.04.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: "квітковий" домен з неприємним запахом; Google буде використовувати російські дата-центри; домени з ім'ям Хілларі Клінтон виставлені на аукціон; глобальний ботнет "закривали" всім світом...

TheDomains.com:
Доменний простір поповнився "квітковим" доменом
Минулого тижня стартував період загальнодоступної реєстрації в новому загальному домені верхнього рівня (New gTLD) .FLOWERS.

У перший день відкритого доступу кількість реєстрацій в новому домені досягла 24 тис., що є цілком пристойним результатом. Однак, при цьому не обійшлося без деяких нюансів. Так, 98% реєстрацій в домені здійснено компанією North Sound Names, власник якої Френк Шилінг (Frank Schilling) є керівником Uniregistry - реєстру домену .FLOWERS.

Мало того, кілька доменних інвесторів повідомили про некоректну обробку їх попереднього замовлення на доменні імена: ці імена, на які були подані заявки і здійснено оплату реєстрації, виявилися недоступними, оскільки їх зареєструвала North Sound Names напередодні старту періоду вільної реєстрації.

Ображені доменні інвестори підозрюють Френка Шіллінга в непорядності. Вони вважають, що Uniregistry і North Sound Names скористалася списком попередніх замовлень для того, щоб залишити собі найбільш популярні і цінні імена, на які є попит.

NASDAQ:
Компанія Google приступає до використання російських дата-центрів
Пошуковий гігант Google почав переносити свої сервери в дата-центри, розташовані на території Росії, повідомляє Wall Street Journal. До прийняття такого рішення американську компанію змусив закон, який зобов'язує з 1 вересня поточного року зберігати дані російських користувачів в межах РФ.

Відповідно до документу, при зборі персональних даних, у тому числі через Інтернет, "оператор зобов'язаний забезпечити запис, систематизацію, накопичення, зберігання, уточнення (оновлення, зміну), видачу персональних даних громадян РФ з використанням баз даних, що знаходяться на території РФ". Порушення закону може призвести до обмеження доступу до даного ресурсу.

Дещо раніше з'явилася інформація про те, що інтернет-аукціон eBay Inc. погодився з вимогою зберігати інформацію про російських користувачів на серверах в Росії.

christiantimes.com:
Президентська передвиборна кампанія США в доменах
Стрімко подорожчали доменні імена, що мають відношення до Хілларі Клінтон (Hillary Clinton), яка нещодавно повідомила про свій намір балотуватися на пост президента США.

Власники доменних імен, співзвучних з ім'ям Хілларі Клінтон, сподіваються заробити на них з наближенням передвиборної кампанії президента США 2016 року. Ціна подібного імені може досягати $295 тис.

Саме таку суму запросив власник імені ElectHillary.com. За інше доменне ім'я, ReElectHillary.com, просять $275 тис. Домен USAHillary.com на даний момент доступний за $99 999, а VoteHillary.com оцінюється в $50 тис, говориться у повідомленні CNN.

У доменному світі імена, що відносяться до Хілларі Клінтон, стали преміум-доменами, кажуть оглядачі ринку. Правда, на поточний момент заявок на ці домени, які виставлені на продаж через аукціон GoDaddy, не надходило.

Передбачається також зростання популярності доменних імен, що спрямовані проти Хілларі, наприклад, HillaryNotPresident.com, який виставлений на продаж за $295 тис., а також WomenAgainstHillary.com і WomenAgainstHillary.org, ціна за кожен з яких вказана на рівні $50 тис.

Цікаво, що домени ElectHillary.com, ReElectHillary.com і HillaryNotPresident.com їх власниця Джанет Лацель (Janet LaCelle), 66-річна пенсіонерка, зареєструвала ще понад десять років тому всього за $15 кожен, і оновлювала їх щороку. Тим не менш, вона забула заплатити за продовження PresidentHillaryClinton.com і втратила його.

Лацель вирішила не виставляти домени на продаж в 2008 році, коли Клінтон змагалася за президентський пост з Бараком Обамою. Але вона все ще сподівається виручити за домени, на які вона витратила колись $45, $865 тис.

arstechnica.com:
Ботнет, що заразив майже мільйон комп'ютерів, знищений
Більше не існує ботнету Simda, який заразив комп'ютери в більш ніж 190 країнах.

Правоохоронні групи і приватні охоронні компанії в усьому світі спільними зусиллями змогли заблокувати діяльність ботнету, у мережі якого налічувалося більше 770 тис заражених комп'ютерів в 190 країнах. Ботнет спеціалізувався на крадіжках банківських даних власників та створенні бекдорів для установки ще більш небезпечних шкідливих програм.

Simda, як встановили експерти, щомісяця інфікував додатково 128 тис. нових комп'ютерів протягом останніх півтора років. Подібний тривалий період функціонування свідчить про прихованість самого трояну та організації, що стоїть за його розповсюдженням. Бекдор змінювався в нові форми, які було важко відслідкувати, кожні кілька годин, що дозволяло йому на крок випереджати багато антивірусних програм. Оператори ботнету використовували різні методи, щоб заразити цілі, в тому числі, відомі уразливості в програмному забезпеченні, включаючи Oracle Java, Adobe Flash і Microsoft Silverlight. Використовувалися також набори експлойтів, таких як Blackhole і Styx. Не гребували зловмисники і розсилкою спаму та іншими формами соціальної інженерії. Найбільш постраждалими від ботнету Simda країнами вважаються США, на які припадає 22% заражених машин, Великобританія і Туреччина (по 5%), Канада і Росія (по 4%).

Шкідливі програми модифікували HOSTS-файл машини Microsoft Windows, змушуючи його переадресовувати певні адресні запити на конкретні IP-адреси. В результаті, заражені комп'ютери, які спробували відвідати такі адреси, як connect.facebook.net або google-analytics.com, таємно перенаправлялись на сервери під управлінням кіберзлочинців.

Щоб демонтувати злочинну мережу, правоохоронцям довелося блокувати роботу 14 командно-контрольних серверів, які були розташовані в Нідерландах, США, Люксембурзі, Польщі та Росії. Чітко скоординовані операції проводилися одночасно у всьому світі в минулі четвер і п'ятницю і були організовані Interpol Global Complex for Innovation, штаб-квартира якої знаходиться в Сінгапурі.0,182940 sec