.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.04.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: саундсквоттинг підбирає домени "на слух"; "Китайські сертифікати не приймаються" - Google; втеча з в'язниці за підробленим доменом; в .SUCKS стартував санрайз період; Donuts підраховує відсоток продовження доменів...

TheDomains.com:
Саундсквотинг - нове слово в кіберсквотингу
З 10 тис. найбільш популярних доменних імен приблизно 18% мають схожих за звучанням «двійників». Їх використовують сквотери, перенаправляючи на підроблені сайти інтернет-користувачів, які користуються пристроями з технологіями голосового введення інформації.

В основному, такі доменні імена використовуються для розміщення реклами, проведення фішингових атак, поширення шкідливого програмного забезпечення та перенаправлення трафіку. Так, наприклад, у YouTube.com є три аудіо-близнюка: yewtube.com (нині виставлений на продаж), ewetube.com (перенаправляє на інтернет-магазин з продажу вітамінів) і utube.com (пропонує відеосайт зі спливаючою рекламою).

Найбільш уразливими перед новою загрозою опинилися люди зі слабким зором. Але не тільки вони: популярність смартфонів, планшетів, смарт-годинників та інших пристроїв з голосовим управлінням у світі зростає з кожним днем.

TheNextWeb.com:
Google і Mozilla відмовилися визнавати китайські сертифікати
Кореневі сертифікати (Root Certificate) китайського державного центру CNNIC будуть виключені з браузера Chrome, - інформує його розробник, корпорація Google.

CNNIC (China Internet Network Information Center) є урядовою агенцією у складі Міністерства інформації КНР. До того ж, він виконує функції адміністратора китайської доменної зони .CN.

Причиною такого рішення стало виявлення близько двох тижнів тому фахівцями Google кількох фейкових веб-сторінок, які видавали себе за ресурси американської корпорації, використовуючи відповідні сертифікати. Як виявилося, ці сертифікати були видані CNNIC фірмі MCS Holdings, зареєстрованій в Єгипті. Фахівці припустили, що підставні сайти могли бути використані владою Китаю для перехоплення внутрішнього трафіку корпорації і для стеження за китайськими відвідувачами ресурсів Google.

Google оперативно блокувала сайти, хоча в CNNIC запевнили, що виключать можливість подібних інцидентів у майбутньому. Тим не менш, в Google прийняли рішення видалити сертифікати CNNIC з усіх програмних продуктів, починаючи з наступної версії браузера Chrome. Приклад пошукового гіганта наслідувала і організація Mozilla Foundation, розробник браузера Firefox, яка прийняла аналогічне рішення.

Таким чином, в найближчому майбутньому два найпопулярніших браузера будуть попереджати користувачів, які мають намір відвідати будь веб-сайти, що мають сертифікати CNNIC, про загрозу недостовірності з'єднання. У CNNIC вже назвали це рішення неприйнятним і таким, що порушує права та інтереси користувачів.

BBC:
Кібершахрай обдурив тюремників
Підозрюваний у кібершахрайстві англієць Ніл Мур (Neil Moore), використовуючи підроблений домен, зміг вийти зі слідчого ізолятора в знаменитій лондонській в'язниці Уандсворт.

Мур за допомогою мобільного телефону, таємно пронесеного в камеру, зареєстрував доменне ім'я hmcts-gsi-gov.org.uk, яке надзвичайно схоже на домен суду лондонського округу Саутворк hmcts.gsi.gov.uk, що розглядав справу Мура. У реєстраційних даних підробленого домену в Whois Ніл Мур вказав ім'я свого слідчого, а в якості адреси - адресу Лондонського Королівського суду.

Зареєструвавши на домені поштову скриньку, Мур відправив з цієї адреси у в'язницю постанову суду про звільнення самого себе під заставу. Виконавче керівництво в'язниці Уандсворт прийняло цей лист до виконання і випустило кібершахрая на свободу. Відсутність Мура в приписаних йому "чотирьох стінах" виявили адвокати підозрюваного, що прийшли до в'язниці для зустрічі з ним. Можливо, саме адвокати і переконали втікача в нерозумності його вчинку. Як би там не було, але через кілька годин Ніл Мур самостійно повернувся до місця свого ув'язнення.

Влада звинувачує Мура в кіберзлочинах із використанням інтернет-технологій і засобів соціальної інженерії. Видаючи себе за представника великих британських банків, він, за версією слідства, позбавив кілька великих компаній 1,8 млн фунтів стерлінгів. Вирок у справі Мура, як очікується, має бути винесений у квітні. Поки невідомо, як позначиться на рішенні суду витівка Мура з втечею з тюрми.

NatLawReview.com:
У скандальному домені .SUCKS почалася пріоритетна реєстрація імен
Минулого тижня стартував період пріоритетної реєстрації (Sunrise) в новому загальному домені верхнього рівня (New gTLD) .SUCKS.

Суперечки навколо цього домену, можливо, самого суперечливого і спірного серед усіх New gTLD, в першу чергу, пов'язані зі значенням слова "sucks", яке, в самому пристойному варіанті, може бути переведено з англійської як "відстій". Оглядачі доменного ринку раніше неодноразово висловлювали свої побоювання, що адміністратор нового домену реєстратура Vox Populi може використовувати домен, як своєрідний узаконений інструмент шантажу. Навряд чи якомусь бренду хотілося б бачити своє ім'я в поєднанні з такою доменною зоною, яка має очевидно негативне забарвлення. Одним із найнадійніших способів захисту від подібної загрози "чорного" піару, є реєстрація цих доменів самими брендами і компаніями. На щастя, санрайз-період надає власникам торгових марок виключну перевагу в реєстрації відповідних доменів.

Масла у вогонь підливали і повідомлення про те, що вартість пріоритетної реєстрації для правовласників у новому домені становитиме астрономічні $25 тис. Втім, реєстратура Vox Populi під тиском критики оголосила, що вартість пріоритетної реєстрації в домені складе не $25 тис., а "лише" $2,5 тис.

DomainNameWire.com:
Третина імен в нових доменах не продовжується
Відсоток продовження імен в нових доменах верхнього рівня вперше опустився нижче 70% і склав 68,4%, - інформує компанія Donuts.

Аутсайдером за цим показником на даний момент є домен .GURU, який можна розглядати першим, по-справжньому загальним новим доменом. Домен досяг свого максимуму реєстрацій до 28 лютого. Тоді в ньому налічувалося понад 80 тис. доменних імен. Проте потім, з початком продовження реєстрації, доменна зона скоротилася більше ніж на 10 тис. імен, а рівень продовження реєстрацій в ній на сьогоднішній день складає 63,4%.

Для порівняння, продовження реєстрацій в двох інших доменах Donuts, які можна віднести до найбільш успішних - .PHOTOGRAPHY і .CLOTHING - складає на сьогодні 75,7% і 74,0% відповідно.

Втім, в Donuts вважають, що приводів для занепокоєння немає, а в домені відбувається позбавлення від випадкових реєстрацій. У компанії впевнені, що до кінця квітня відсоток продовження реєстрацій в нових доменах стабілізується на рівні 70%, а в майбутньому може навіть зрости до 80%.0,183944 sec