.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.03.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN занижує свої очікування щодо New gTLD; "німецький" домен наближається до 16 мільйонів; ірландський ель з "доменним" присмаком; домен .XYZ зберігає лідерство серед New gTLD; Google і Donuts "захистили дипломи"...

DomainIncite.com:
ICANN вчетверо зменшила прогноз доходів від нових доменів
За результатами поточного фінансового року, який завершиться 30 червня, корпорація ICANN очікує дохід від реєстрацій нових доменів на рівні $300 тис., - зазначено в проекті бюджету корпорації на наступний фінансовий рік. Це істотне зниження прогнозів, якщо врахувати, що на початку фінансового року обсяги надходжень оцінювалися біля $1,2 млн.

Корпорація отримує дохід від реєстрації нових доменних імен, їх перенесення між реєстраторами та від продовження реєстрацій, але тільки з тих доменів верхнього рівня, де щорічно здійснюється більше 50 тис. таких операцій. На поточний момент лише в 14 з 522 уже запущених нових загальних доменах налічується 50 тис. і більше імен. Всього, за даними ICANN, реєстраційні збори до бюджету корпорації стягуються з 17 реєстратур.

Крім того, погляди корпорації на перспективи продовження доменних імен в нових доменах також досить стримані. Згідно з проектом бюджету, рівень продовження реєстрацій в нових доменах очікується близько 50%, у кращому випадку. На думку оглядачів доменного ринку, це дуже низька цифра, оскільки, як правило, середній показник продовження реєстрацій для загальних доменів верхнього рівня складає 70% і більше.

DomainNews.com:
Німецький домен .DE підійшов до чергової межі в 16 млн імен
Реєстратор DENIC, який здійснює управління доменом .DE, повідомив про наближення домену до чергової круглої позначки в 16 млн реєстрацій.

DENIC зареєструвала чотирнадцятимільйонне доменне ім'я .DE 26 листопада 2010, а п'ятнадцятимільйонне - 18 квітня 2012 року. Це означає, що на реєстрацію півмільйону доменних імен компанії знадобилося трохи менше восьми з половиною місяців.

Згідно з останніми даними DENIC, на даний час в доменній зоні .DE налічується 15 872 643 імен, і для досягнення круглої цифри потрібно ще трохи більше 127 тис. реєстрацій.

Середньорічні темпи зростання одного з найбільших за обсягами доменів верхнього рівня в останні роки становили близько 1 млн доменних імен, що є значним показником. Слід зазначити, що наприкінці жовтня - початку листопада 2010 року зростання доменної зони отримало додатковий імпульс за рахунок впровадження букви "ß" (есцет), яка часто зустрічається в словах німецькою мовою.

DomainNews.com:
Цього року День Святого Патрика мав "доменний" присмак
У день покровителя Ірландії Святого Патрика, який святкуювався 17 березня, відкрився період пріоритетної реєстрації (Sunrise) в новому домені верхнього рівня .IRISH.

Санрайз-період реєстрації в новому домені триватиме до 17 травня, після чого в ньому стартує період преміум-реєстрації (Landrush) за вищою ціною і з можливістю проведення аукціонів для тих доменів, на які було подано більше однієї заявки.

Відкрита реєстрація, коли будь-який бажаючий, незалежно від національної приналежності та місця проживання, зможе отримати заповітне доменне ім'я .IRISH, стартує 21 червня. За оцінками компанії Dot-Irish, реєстратури домену, ірландська діаспора по всьому світу налічує близько 75 млн чоловік.

DomainNews.com:
.XYZ - перший серед New gTLD досяг позначки в 800 тисяч реєстрацій
Лідер гонки серед нових загальних доменів верхнього рівня домен .XYZ першим досяг позначки в 800 тис. реєстрацій. На момент написання матеріалу в ньому налічувалося 838 245 доменних імен.

Найбільша частка реєстрацій (375533 доменних імен) припадає на реєстратора Network Solutions. Другим за кількістю реєстрацій є реєстратор Xin Net Technology Corporation, на рахунку якого 162 678 реєстрацій. На третьому місці - компанія GMO Internet INC, яка зареєструвала 87 178 імен.

Відповідно до даних ресурсу ntldstats.com, загальне число реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня досягло 4743 279. Лише в п'яти New gTLD (.XYZ ,. 网址, .CLUB, .BERLIN і .WANG) налічується понад 100 тис. реєстрацій .

DomainNews.com:
Google і Donuts поділили між собою "наукові ступені"
Два найбільших гравця на ринку нових загальних доменів верхнього рівня Google і Donuts вирішили не чекати аукціону, на якому повинні були бути виставлені два New gTLD - .PHD і .MBA. Торги по ним були заплановані на цьому тижні.

Можливо, не бажаючи доводити справу до протистояння, яке могло б призвести до збільшення вартості цих доменів, і збільшення витрат претендентів на отримання прав на них, компанії сіли за стіл переговорів. Третім учасником була компанія Your Dot Phd, яка подала заявку на обидва цих домени. В результаті все завершилося "бойовою" нічиєю між гігантами. Компанія Donuts стала адміністратором домену .MBA, який являє собою абревіатуру від кваліфікаційного ступеню "master of business administration" (передбачає можливість займати пост керівника вищої або середньої ланки в бізнесі).

Корпорації Google, у свою чергу, дістався домен .PHD (абревіатура від Philosophie Doctor - ступінь доктора філософії, що майже еквівалентна українському ступеню кандидата наук).

Третій претендент на ці домени, компанія Your Dot Phd, швидше за все, не змогла протистояти конкуренції таких великовагових гравців, і зійшла з дистанції, хоча це були її дві єдині заявки на домени.

У доменному просторі це не перші домени, що мають відношення до освіти. Компанія Donuts вже запустила домени .EDUCATION (освіта), .SCHOOL (школа) і .UNIVERSITY (університет), в той час як доменом .COLLEGE управляє компанія, яка є адміністратором домену .XYZ.0,184240 sec