.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.03.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: Крим може залишитися без "комів"; пріоритетна реєстрація в .БЕЛ; Google не пошкодувала 25 млн за .APP; сенатський комітет обговорив майбутнє Інтернету; в New gTLD вже 4,5 мільйони імен...

RG.ru:
З 15 березня кримчани залишаться без імен в міжнародних доменах
Імена, зареєстровані жителями окупованого Криму в доменах верхнього рівня, таких як .COM, .ORG, .NET, .BIZ, INFO та інших будуть видалені 15 березня на вимогу корпорації ICANN.

Як інформують російські ЗМІ, відповідні повідомлення отримали клієнти реєстраторів РФ.

На початку року найбільший у світі реєстратор доменних імен компанія GoDaddy попередила про припинення обслуговування доменних імен, зареєстрованих на території Криму, в зв'язку з санкціями, які забороняють американським компаніям вести будь-який бізнес з окупованим півостровом.

TheDomains.com:
Стартувала реєстрація доменних імен в домені .БЕЛ
У неділю, 1 березня, розпочалася пріоритетна реєстрація доменних імен в .БЕЛ

На першому пріоритетному етапі реєстрації в кириличному білоруському домені .БЕЛ доменні імена зможуть зареєструвати власники товарних знаків, фірмових найменувань, державних органів і державних організацій. Етап пріоритетної реєстрації триватиме до 31 травня, після чого буде проведена серія благодійних аукціонів з продажу преміум-доменів .БЕЛ.

Вартість реєстрації доменів .БЕЛ для державних організацій складе 150 000 білоруських рублів на 1 рік, що відповідає стандартній вартості реєстрації в домені .BY.

BBC.com:
Google купив домен .APP за 25 млн доларів.
На минулому тижні 25 лютого поточного року на доменному аукціоні під егідою ICANN було встановлено два рекорди.

Обидва досягнення належать новому загальному домену верхнього рівня (New gTLD) .APP, поборотися за право управління яким зібралася рекордна на поточний момент кількість претендентів - 12. Ще більш вражаючою виявилася сума, за яку новий домен дістався переможцю - $25 001 000. Ця цифра більш ніж втричі перевищує попередній рекорд, встановлений на аукціонах корпорації, який становив $6,760 млн, сплачених за домен .TECH компанією Radix.

Власником прав на домен .APP стала компанія Charleston Road Registry, підпорядкована корпорації Google.

Аукціони, що проводяться під егідою та за правилами ICANN - це "остання інстанція" для визначення прав на нові домени. Цей інструмент використовується лише тоді, коли компанії-претенденти не змогли домовитися про долю домену між собою. Найчастіше адміністратор спірного домену визначається на закритих доменних аукціонах, фінансові подробиці яких часом не розголошуються.

Інтерес пошукового гіганта до домену .APP ("додаток" - ред.) цілком зрозумілий, якщо згадати, що компанії належить найбільший магазин додатків - Google Play.

FCW.com:
Фаді Шехаде поділився поглядами ICANN на майбутнє Інтернету з конгресменами
25 лютого відбулися слухання в сенатському Комітеті з торгівлі, науки і транспорту, на які було запрошено главу ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chéhadé).

На зустрічі з американськими законодавцями, яка була присвячена питанням передачі контролю над кореневою зоною DNS від NTIA інтернет-спільноті, президент корпорації ICANN Фаді Шехаде заспокоїв конгресменів, заявивши, що "питання про посилення ролі Урядового консультативного комітету (GAC) в ICANN не стоїть на порядку дня ".

Раніше представники GAC неодноразово висловлювали невдоволення тим, що ICANN недостатньо прислухається до їхньої думки щодо майбутнього Інтернету. Справа в тому, що рекомендації та пропозиції GAC можуть бути відхилені простою більшістю голосів членів Ради ICANN. Спільна робоча група GAC і Ради ICANN в серпні минулого року підготувала проект рішення, який передбачав посилення ролі GAC, і полягало б у необхідності двох третин голосів Ради для відхилення рекомендацій GAC. Це значно б зміцнило впливовість Комітету у питаннях розробки політики ICANN.

У той же час, це не могло не турбувати членів сенатського Комітету з торгівлі, науки і транспорту. Американські законодавці побоювалися, що, у разі підвищення ролі GAC і подальшій передачі контролю над кореневою зоною DNS від уряду США інтернет-спільноті, контроль над мережею може бути "узурпований" окремими урядами інших країн. Відповідаючи на питання про можливе підвищення ролі GAC та відповідність таких кроків заявленим цілям ICANN у питанні передачі контролю, Фаді Шехади сказав: "Такі дії суперечили б зобов'язанням, узятим на себе ICANN у сфері передачі контролю над Мережею. Тому Рада ICANN, розглянувши пропозицію (щодо підвищення ролі GAC), відкинула його. Воно більше не стоїть на порядку денному".

TheDomains.com:
Кількість імен у нових доменах верхнього рівня перевищила 4,5 мільйони
Початок відкритої реєстрації в новому загальному домені верхнього рівня .SCIENCE дозволив новим доменам подолати чергову "круглу" позначку - 4,5 млн реєстрацій.

Домен .SCIENCE набрав більше 14 тис. доменних імен і зайняв 27 позицію серед нових доменів верхнього рівня за кількістю реєстрацій.

Лідером серед них залишається .XYZ, який налічує понад 803 тис. імен. Майже половина з цієї кількості була безкоштовно роздана власникам доменів, зареєстрованих в компанії Network Solutions. Фахівці припускають, що істотна частина цих імен не буде продовжена.

На другому місці китайський IDN. 网址 (".URL") з більш ніж 360 тис. реєстрацій. Домен .CLUB, де щодня додаються сотні імен, розташувався на третьому місці (190 тис.).

Далі йдуть: .REALTOR (понад 91 тис.), .GURU (понад 82 тис.), .BERLIN (75 тис.) і .NYC (понад 70 тис. імен).0,188665 sec