.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

19.02.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: "Хостмайстер" підписав договір з ICANN; зловмисники опановують New gTLD; Франція посилює контроль за Інтернетом; Росія поскаржилася на GoDaddy в ICANN; європейський домен демонструє зростання і стабільність ...

«Хостмайстер»
«Хостмайстер» підписав договір з ICANN
Під час представницької міжнародної конференції ICANN-52 реєстр домену .UA компанія «Хостмайстер» і корпорація ICANN підписали договір. Угода Accountability framework (формально перекладається як "рамки підзвітності") визначає взаємне визнання та зобов'язання корпорації, як адміністрації адресного простору і компанії «Хостмайстер», як адміністрації домену .UA, щодо забезпечення стабільності, безпеки та надійності доменної системи.

Домен .UA був делегований в 1992 році на основі усної угоди між засновниками доменної системи та українськими ентузіастами, об'єднаними в неформальну групу координації мережі (UA-NCG). Пізніше, в 1998 році, в США була сформована корпорація ICANN, складовою частиною якої стала Адміністрація адресного простору Інтернет (IANA). Ще пізніше в Україні члени UA-NCG створили компанію «Хостмайстер» з метою формалізувати адміністрування домену .UA.

Після створення компанії «Хостмайстер» у 2009 році усні домовленості щодо адміністрування домену .UA були закріплені в письмовому вигляді шляхом обміну листами. У міжнародній практиці такий спосіб є аналогом підписання договору, проте в законодавстві України він не передбачений. Тим не менш, це дозволило ICANN і «Хостмайстру» реалізувати спільні проекти з розвитку інтернет-інфраструктури в Україні. Так, в рамках таких проектів у Києві, Харкові та Одесі були встановлені вузли L-root, одного з кореневих серверів всесвітньої мережі. Всі три вузла, за результатами міжнародних досліджень, увійшли в п'ятірку найшвидших у Європі, причому київський і одеський стали за цим показником лідерами.

TheDomains.com:
Головна біда нових доменів - поширення спаму
Майже в половині всіх діючих нових доменів відзначалася активність зловмисників, причому в 99% випадків йдеться про поширення спаму. Про це повідомляє компанія Architelos у своєму звіті про використання зловмисниками загальних доменів верхнього рівня в 2014 році.

Перший випадок розповсюдження спаму з використанням нових доменів був зафіксований вже в лютому минулого року. Перша фішингова атака мала місце в травні, а перший новий домен, через який здійснювалося поширення шкідливого ПЗ, був помічений у вересні. Цікавість кіберзлочинців до нових доменів в першому півріччі 2014 року зростала поступово, а частка нових доменів, де була зафіксована їх активність, становила всього 20-25% від загального числа New gTLD. Різкий стрибок активності шкідливої діяльності в нових доменах аналітики відзначають у другій половині року - від 1163 випадків розповсюдження спаму в липні, до 4179 в серпні.

TheVerge.com:
У Франції вводиться досудове блокування сайтів
Декрет Національних зборів, що передбачає блокування сайтів, набув чинності в лютому. Мова йде про сайти, які підозрюються у підтримці тероризму, або розміщенні інформації з дитячою порнографією. Відповідно до положень документу, сайт із забороненою інформацією повинен бути заблокований протягом 24 годин після отримання інтернет-провайдером офіційного запиту. При цьому рішення суду для блокування тепер не потрібно. Власникам сайтів залишається право на оскарження подібних рішень.

Відстеження скарг на ресурси і прийняття рішень щодо їх блокування покладено на спеціальний відділ поліції. Стежити за об'єктивністю та обгрунтованістю рішень відділу буде незалежний орган з питань регулювання доступу до інформації. Крім цього, щоквартально буде здійснюватися аналіз заблокованих сайтів.

Провайдери можуть уникнути блокування доменів у випадку, якщо протиправний контент буде видалений з сайту. Тоді й доменне ім'я ресурсу буде викреслено з "чорного списку".

info.nic.ru:
Росія незадоволена санкціями щодо доменів в окупованому Криму
На 52-й зустрічі ICANN в Сінгапурі російська делегація висловила протест проти видалення доменів, що належать жителям окупованого Криму.

На думку заступника директора департаменту міжнародного співробітництва Мінкомзв'язку РФ Юлії Єланській, дії американського реєстратора GoDaddy, який анулював раніше зареєстровані кримчанами домени, "повинні розглядатися як обмеження універсального права людини на отримання та поширення інформації та ідей".

Окупація Росією Криму привела до міжнародних санкцій. Зокрема, компаніям США заборонено вести бізнес з представниками півострова. Крім реєстратора GoDaddy, в доступі до своїх сервісів кримчанам відмовили Apple, Google, а також зареєстрований у Москві реєстратор доменів 101domain.ru.

DomainNews.com:
Доменна єврозона демонструє високий відсоток продовження доменних імен
Реєстр домену .EU компанія EURid відзначає високий відсоток продовження імен, який зберігається протягом восьми років поспіль. В останньому кварталі 2014 цей показник склав 79%.

Домен верхнього рівня завершив квартал і рік з щорічним приростом на 5,3% або 197 715 нових реєстрацій.

Тільки в четвертому кварталі 2014 кількість реєстрацій в .EU збільшилася на 31 584 доменних імен. З них 5499 або 2,5% були зареєстровані на термін понад один рік.

Зростання числа реєстрацій в європейському домені було відмічено в 19 з 28 країн-членів ЄС. Лідерами зростання стали Польща, Греція та Італія, де приріст перевищив 5%.0,191540 sec