.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.02.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: нові географічні домени kyiv.ua, chernivtsi.ua і rivne.ua; реєстратори відмовляються надавати послуги в окупованому Криму; політика запобігання подібності рядків пошириться на ccTLD; технічна помилка ціною в сотні тисяч доларів; мер Нью-Йорка "прогавив" своє ім'я; займатися фотографією вельми вигідно ...

Хостмастер
Відкрилася реєстрація в доменах kyiv.ua, chernivtsi.ua і rivne.ua.
У понеділок, 2-го лютого відкрилася реєстрація імен в нових публічних доменах kyiv.ua, chernivtsi.ua і rivne.ua. Таким чином, інтернет-ресурси у Києві, Чернівцях та Рівному зможуть перейти на домени, які використовують офіційне написання регіону на латиниці. Делегування імен у цих доменах здійснюють більше ста реєстраторів.

Нові домени являють собою офіційну транслітерацію з української мови назв столиці України та обласних центрів. Раніше ці регіони використовували домени kiev.ua, chernovtsy.ua і rovno.ua, засновані на транслітерації з російської мови, яка вважалася офіційною 22 роки тому, коли з'явився домен .UA.

Першим делегованим ім'ям стала адреса gazeta.rivne.ua, зареєстрована в домені міста Рівне. Трохи пізніше було делеговано ім'я dekordesign.kyiv.ua, яке стало першим ім'ям в новому домені Києва.

У першу п'ятірку також увійшли імена topstyle.kyiv.ua, gossamer.kyiv.ua і перше ім'я в новому домені Чернівців - ingress.chernivtsi.ua.

У лютому реєстрація доменних імен в доменах kyiv.ua і chernivtsi.ua проходить на пільгових умовах. Умови акцій вказані на сайтах реєстраторів.

РБК
GoDaddy припинила обслуговування доменних імен в Криму
Найбільша в світі американська компанія-реєстратор GoDaddy припинила обслуговування доменних імен в Криму. Про це йдеться в розсилці компанії своїм користувачам, які вказали в якості місця проживання Крим і Севастополь.

"Сполучені Штати нещодавно прийняли нові торгівельні обмеження, які не дозволяють американським компаніям вести бізнес з фізичними та юридичними особами, розташованими в Криму. В результаті цього рішення ми більше не в змозі надавати свої послуги цим клієнтам", - йдеться в листі GoDaddy.

Компанія повідомляє користувачів, що їм необхідно закрити свій обліковий запис і зареєстровані домени до 31 січня 2015 року. В результаті цих обмежень проплачені доменні імена припинять функціонування і автоматично будуть виставлені на продаж.

GoDaddy Group підтримує близько 30 мільйонів доменних імен в найбільших доменних зонах першого рівня, включаючи com, org, net, biz, info.

info.nic.ru:
ICANN може ввести заходи щодо запобігання загроз подібності рядків у географічних доменах
Рада директорів ICANN звернула увагу на загрозу безпеки при відкритті нових географічних доменів верхнього рівня, яка пов'язана з використанням аналогічних доменних імен в корпоративних мережах. У листі, направленому в Організацію підтримки регіональних доменів (ccNSO), Рада інформує про підготовку відповідної резолюції.

«Подібність рядків» у знову делегованих доменах може, на думку фахівців, призвести до небажаних наслідків, наприклад, витоку даних. Для вирішення цієї проблеми нові домени (створені за програмою New gTLD) резервують «небезпечні» імена на три місяці після початку реєстрації, що дозволяє попередити можливі конфлікти. Але така практика поки не поширюється на нові регіональні домени.

ICANN не може безпосередньо вимагати від реєстратур ccTLD дотримуватися цієї політики. Корпорація може лише обмежитися рекомендаціями.

TheRegister.co.uk:
Преміальне ім'я в домені .CLUB продали з неймовірною знижкою
Замість того, щоб виручити за преміальне доменне ім'я $200 тис. реєстратура .CLUB Domains, що управляє новою доменною зоною .CLUB, продала його за $10,99.

Справа в тому, що доменне ім'я CREDIT.CLUB було внесено в список зі 130 преміальних доменів, які реєстратура зарезервувала для власного використання. Тим не менш, американець Брюс Марлер (Bruce Marler) через реєстратора Name.com зміг зареєструвати його за звичайною ціною. При цьому, угода була абсолютно легітимною і стала можливою тільки через помилку реєстратури .CLUB Domains. Справа в тому, що саме 14 січня, коли Брюс реєстрував доменне ім'я, здійснювалася зміна статусу преміальних доменів, і в результаті технічного збою деякі з преміальних доменів протягом 26 годин виявилися доступними для реєстрації без будь-яких обмежень. Цим збігом обставин і зміг скористатися щасливий володар красивого і дорогого імені.

Слід зазначити, що в той же день, 14 січня, преміальний домен WINE.CLUB був куплений за досить вражаючу ціну в $140 тис. Реєстратура планувала продати CREDIT.CLUB ще дорожче - за $200 тис. Після проведеного розслідування генеральний директор компанії .CLUB Domains Колін Кемпбелл (Colin Campbell) заявив, що обставини події дозволяють компанії оскаржити угоду. Тим не менш, керівництво реєстратури прийняло рішення не робити цього, і повідомила про це Брюса Марлера, побажавши йому успіхів.

Немов змагаючись у благородстві з компанією, Марлер заявив, що не збирається "наживатися на помилці реєстратури" і не буде продавати доменне ім'я, а використає його для розвитку власного ресурсу відповідного напрямку.

TheDomains.com:
Мер Нью-Йорка залишився без свого імені в домені міста
Меру Нью-Йорка Біллу де Блазіо (Bill de Blasio) не вдалося зареєструвати персональне доменне ім'я в домені свого міста.

Раніше він активно закликав жителів найбільшого міста США реєструвати імена в новому міському домені .NYC. Така розбіжність у словах і діях чиновника викликала їдкі зауваження з боку критиків, які звинуватили мера в "небажанні купувати те, що він сам так жваво рекламував". Що ж стосується самого доменного імені BILLDEBLASIO.NYC, то воно було продане на аукціоні за мінімальну ставку в $10. На подив нового володаря "мерського" домену Томаса Андерсона (Thomas Anderson), який не має ніякого відношення до мера і його команди, він виявився єдиним претендентом на цей лот. Як сказав Андерсон, він очікував, що представники мерії зв'яжуться з ним, аби вирішити питання про передачу домену, але нічого подібного досі не сталося.

Після того, як інформація про курйоз просочилася в ЗМІ, члени команди мера поспішили роз'яснити мотиви і дії їх шефа. За їх словами, ситуація стала результатом прикрого непорозуміння, а мер був зацікавлений у реєстрації свого домену. Для цього він завчасно подав відповідну заявку в реєстратуру Neustar, проте вона виявилася не єдиною, що і призвело до того, що доменне ім'я автоматично було виставлене на аукціон. Надалі співробітники мерії просто не змогли розібратися в термінах проведення торгів і "прогавили" можливість викупити ім'я.

DomainNameWire.com:
Колегія ВОІВ залишила домен PHOTO.COM її нинішньому власникові
Завершилася справа Колегії Всесвітньої організації з охорони інтелектуальної власності (ВОІВ) у справі про домен PHOTO.COM. Рішення було прийнято в рамках Єдиної політики розгляду суперечок про доменні імена (UDRP), і залишило спірне ім'я її нинішньому власнику.

У ході заплутаної справи, позов по якій був поданий в жовтні 2014 року, стало відомо безліч цікавих подробиць з долі доменного імені. Як з'ясувалося, позивач, який претендує на домен, є власником зареєстрованих товарних знаків: FOTOCOM - в країнах Бенілюксу та FOTO.COM - на території Європейського союзу. У своїй заяві він стверджував, що доменне ім'я фактично контролюється або належить особі, яка з 2005 по 2011 рік була генеральним директором Fotocom. Ще працюючи в компанії, її директор здійснив купівлю домену PHOTO.COM через доменного брокера підконтрольною йому компанією. При цьому він використовував гроші, що належать компанії-позивачеві. В результаті таких дій в лютому 2010 року доменне ім'я було продано за $1,25 млн.

В той же час, нинішній власник доменного імені, фотокомпанія Motiondrive AG, заявляє, що не має нічого спільного з тією купівлею, і купила домен через доменного брокера DomainHoldings більш ніж за 1 млн євро в 2012 році.

Отже, домен PHOTO.COM протягом останніх п'яти років був двічі проданий більш ніж за $1 млн.

Колегія ВОІВ відмовилася визнати дії відповідача незаконними і залишила домен за нинішнім власником. Окремо наголошується, що навіть за тих умов, якщо звинувачення Fotocom мають під собою підстави, подібного роду питання не можуть бути розглянуті в рамках процедури UDRP.0,177076 sec