.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.01.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: в домені .UA зареєстровано 640 тис. доменних імен; волинські домени запустили підтримку технології ЕРР; підсумки року в New gTLD; .CLUB продав уже третє ім'я за шестизначну суму; китайці хотіли нажитися на домені Facebook; eBay відвоювала більше тисячі доменів...

"Хостмастер":
Доменна статистика за підсумками 2014 року
За підсумками 2014 року в домені .UA зареєстровано 640 тис. доменних імен.

За рік їх кількість зменшилася на 6,2%, а у порівнянні з листопадом - на 1,2%. Чисельність доменних імен другого рівня склала 17,94 тис. що на 6,7% більше, ніж у 2013 році. Всі інші імена - третього рівня, для реєстрації доступні 60 публічних доменів: 54 географічних і 6 загального призначення. Наймасовіший публічний домен com.ua налічує 305 тис. імен, що на 2,2% менше, ніж у 2013 році.

Кількість доменних адрес в найпопулярнішому географічному публічному домені kiev.ua за рік зменшилася на 7,9%, - до 57 тис. імен.

Майже 88% доменних імен використовуються, тобто мають IP-адреси.

"Хостмастер":
У доменах Луцька та Волинської області впроваджено технологію EPP
Публічні домени lutsk.ua, lt.ua і volyn.ua 15 січня перейшли на використання технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) - сучасного протоколу обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами.

Перехід на новий протокол супроводжується суттєвими змінами у схемі взаємодії реєстраторів доменних імен з адміністраціями публічних доменів. Зокрема, доменні реєстри працюють в пасивному режимі: всі операції з доменними іменами здійснюють реєстратори, а відповідні реєстри лише фіксують зміни. Таким чином, реєстратори отримали більш широкі повноваження, але на них покладена і більша відповідальність, ніж раніше. Наприклад, тепер реєстратори дбають про своєчасне видалення доменних імен, що не використовуються, а також про актуальність контактних даних. Все це дозволяє їм більш повно задовольняти потреби їх клієнтів.

На даний момент в .UA технологію EPP використовують 27 публічних доменів з 61. В них делеговані 440 тис. доменних імен - 67% від їх загальної кількості в домені .UA.

DomainNews.com:
За рік - чотири мільйони імен
У 461 новому домені протягом року було зареєстровано 4 млн імен, інформує nTLDstats.com.

Позначку в 4 млн реєстрацій New gTLD подолали 7 січня. Цьому немало посприяв запуск домену. 网址 (сайт), який прорвався на друге місце за кількістю реєстрацій, досягши рівня в 354,4 тис.

Лідером серед нових доменів є .XYZ, з показником 768 тис. імен, однак істотна частина з них були делеговані безкоштовно. На третьому місці знаходиться домен .CLUB з 166 тис. реєстрацій.

Топ-11 New gTLD по числу реєстрацій включає в себе три "міських" доменів - .BERLIN на четвертій позиції (155,466 тис. імен), .NYC (Нью-Йорк) на восьмій (66,838 тис.) і .LONDON - на одинадцятому місці (54,002 тис.). Незважаючи на те, що в зоні .BERLIN було безоплатно роздано або зареєстровано за низькими цінами близько 90 тис. доменів, в ньому, як і в інших доменах міст, фахівці очікують високий відсоток продовження.

DomainNews.com:
Уже третє доменне ім'я в зоні .CLUB продано за шестизначну суму
Доменне ім'я Wine.club було продано в ході аукціону RightOfTheDot NamesCon за $140 тис. Це також найбільша покупка за готівку серед усіх нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD). Всього в рамках аукціону було продано доменів на суму майже в один мільйон доларів, а лідерами стали імена homecare.com і homecare.net, разом оцінені в $ 350 тис.

Крім того, був проданий ряд інших імен .CLUB, включаючи weed.club ($15 тис.), Fight.club ($13,5 тис.), Tequila.club ($8 тис.) і birthday.club ($5 тис.).

Незважаючи на те, що в аукціоні традиційно домінували домени .COM, відзначається зростання інтересу покупців до нових доменів. Серед угод по New gTLD можна відзначити email.host і mail.host ($6,5 тис. кожен), food.wiki ($3,1 тис.), Realestate.wiki ($ 3 тис.) і Wallstreet.press ($2,9 тис.).

CNews.ru:
Facebook поскаржилася на вимагання
Лідер ринку соціальних мереж, американська компанія Facebook, зіткнулася проблемами при реєстрації імені в домені .TOP.

Китайська компанія Jiangsu Bangning Science & Technology, що управляє цим доменом, зажадала від Facebook $35 тис. за реєстрацію преміального доменного імені. В якості причини такої високої ціни компанія назвала той факт, що ім'я, яке цікавить Facebook, ICANN раніше включила в блок-лист щоб уникнути проблем, пов'язаних зі схожістю доменів.

Швидше за все, мова йде про домен Facebook.top, термін перебування якого в стоп-листі, закінчився 19 січня. Нагадаємо, що ICANN надає реєстратуру 90-денний період для врегулювання можливих проблем із заблокованими доменними іменами.

Facebook намагалася отримати це доменне ім'я ще в період пріоритетної реєстрації, однак ціна в $4,5 тис., яку тоді призначила за домен компанія Jiangsu Bangning Science & Technology, була істотно вищою в порівнянні з вартістю послуг в подібних випадках у реєстраторів інших нових доменів. Скаргу на дії китайського реєстру Facebook озвучила на засіданні ради Організації підтримки доменів загального призначення (GNSO) ICANN. Китайська сторона не затрималася з відповіддю, заявивши, що поява невиправданої суми за реєстрацію преміального домену стала і для них сюрпризом, і, швидше за все, була викликана технічними проблемами. Компанія запевнила клієнтів, що ціна реєстрації домену залишилася на рівні, який був на етапі пріоритетної реєстрації.

DomainNameWire.com:
Компанія eBay довела в суді права на більше тисячі доменних імен
Найбільший онлайн-аукціон eBay за рішенням суду отримав права на понад 1 тис. доменних імен, у назві яких міститься товарний знак компанії, багато з яких були зареєстровані в комерційних цілях.

Компанія подала позов в рамках Єдиної політики розгляду спорів про доменні імена (UDRP) відносно власника 1,153 тис. доменних імен в зонах .COM і .NET. Всі ці доменні імена містили слово "ebay" в сукупності з цифрою, наприклад, ebay962.com або ebay623.net.

У ході вивчення даних Whois, суд встановив, що доменні імена належать різним власникам. Однак eBay вдалося переконати експертну групу, що домени належать або одній особі, або реєстранти діяли узгоджено. Одним із доказів цього став той факт, що всі спірні домени були зареєстровані протягом дводенного періоду минулого року.

На даний час всі спірні домени заблоковані і найближчим часом будуть передані під управління компанії eBay.0,177509 sec