.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.12.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: навіть ICANN не застрахована від хакерів; домен .УКР виріс до 10 тисяч; ICANN заробила на домені .BABY 3 мільйони доларів; доменні інвестори зацікавилися "кубинськими" доменами ...

DomainNews.com:
ICANN стала жертвою хакерської атаки
Корпорація ICANN стала жертвою фішингової атаки, в результаті якої зловмисники отримали доступ до деяких систем ICANN, включаючи дані користувачів.

Зокрема, зловмисники отримали адміністративний доступ до всіх файлів системи Centralized Zone Data System (CZDS), яка дозволяє отримувати доступ до так званих зонових файлів - текстових файлів з описом DNS-зон. Крім самих файлів, хакери отримали доступ до даних користувачів - логінів і паролів, імен, адрес електронної пошти і номерів телефонів.

Крім CZDS, зловмисники отримали внутрішній доступ до блогу blog.icann.org a і порталу whois.icann.org, а також зламали сайт з технічною інформацією gacweb.icann.org.

Як повідомили в ICANN, їх співробітники стали жертвою фішингової атаки. Деяким з них електронною поштою були надіслані листи, нібито відправлені від інших співробітників ICANN. Насправді ці повідомлення виявилися підробкою, і комп'ютери співробітників, які перейшли за посиланнями, що містилися в них, були заражені.

Атака мала місце в кінці листопаду 2014 року. Технічний персонал корпорації зробив необхідні заходи для ліквідації наслідків атаки, включаючи скидання паролів системи CZDS і оповіщення користувачів, чиї дані були скомпрометовані.

ITExpert.org.ua
Кириличний домен .УКР досяг позначки в 10 тисяч реєстрацій
Кількість реєстрацій в українському кириличному домені .УКР перевищила 10 тис. "Ювілейним" стало доменне ім'я БОЙКИ.УКР, повідомляє Український мережевий інформаційний центр (УМІЦ).

Нагадаємо, відкрита реєстрація в домені .УКР стартувала в квітні поточного року. На даний час послуги реєстрації в домені .УКР надають 16 акредитованих реєстраторів.

DomainNews.com
ICANN поповнила бюджет за рахунок аукціону доменів .BABY і .MLS
На аукціоні ICANN, який відбувся минулого тижня, вирішилася доля ще двох нових загальних доменів верхнього рівня - .BABY і .MLS.

Особливою популярністю через свою універсальність користувався домен .BABY, на який було подано відразу шість заявок. Серед претендентів на "дитячий" домен значилося п'ять компаній-лідерів доменного ринку - Donuts, Google, Radix, Famous Four і Minds + Machines, а також найбільший виробник косметичних та санітарно-гігієнічних товарів для дітей, компанія Johnson & Johnson Services Inc. Саме остання і стала володарем прав на управління доменною зоною, запропонувавши за неї трохи більше $3 млн.

Інший домен, .MLS, являє собою абревіатуру словосполучення multiple listing service, яка широко використовується на ринку нерухомості в Північній Америці. Домен дістався представнику ринку нерухомості, канадській компанії Canadian Real Estate Association, за $3,359 млн, яка перемогла у змаганні з іншим претендентом - компанією Afilias.

Примітно, що в обох випадках перемогу в аукціоні здобули не агресивні гравці доменного ринку, які активно поповнюють свої портфоліо, а представники профільних бізнесів, для яких назви доменів мають безпосереднє професійне значення.

DomainNamewire.com
Куба стає популярною в доменному просторі
Після того, як минулого тижня президент США Барак Обама заявив про перегляд відносин з урядом Куби, користувачі "кинулися" до реєстраторів доменних імен, поспішаючи зареєструвати домени, пов'язані з назвою держави-острова.

За даними сервісу DomainView компанії Verisign, протягом доби після заяви президента в зонах .COM і .NET було зареєстровано понад 1,5 тис доменів, що містять у своїй назві слово "cuba".

Крім того, з'явилося близько 300 доменів, що містять слово "Havana", співзвучне назві столиці Куби. Не оминули своєю увагою кіберсквотери і найпопулярніший продукт, що виробляється на острові - сигари. Компанія Verisign відзначає підвищений інтерес до доменів типу SendCubanCigars.com.

Проте лідером по числу пов'язаних з Кубою доменних імен є одна людина - доменний інвестор і брокер Роб Секуін (Rob Sequin), який, починаючи з 1998 року, зібрав у свій портфель близько 2,5 тис. Імен на цю тематику. На сорока з них, включаючи HavanaJournal.com, розташовані сайти, відвідуваність яких після новини про можливе відновлення відносин між США і Кубою виросла в п'ять разів.0,185328 sec