.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.12.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: естонські домени подешевшають; домен .AZ виріс до 23 тисяч; перевірка на міцність самого відомого піратського сервісу; AFNIC підвела підсумки старту .PARIS і .BZH; битва двох "монстрів" за третього; норвезький домен захиститься DNSSEC ...

DomainNews.com:
Реєстрація естонських доменів .EE з нового року подешевшає
Інтернет фонд Естонії (Estonian Internet Foundation), реєстр домену .EE, знизить ціну реєстрації доменних імен .EE з 1 січня 2015 року.

Крім того, пропонується реєстрація доменного імені .EE на один, два або три роки. З 1 січня 2015 вартість реєстрації домену .EE складе €9, €17 або €24, в залежності від терміну реєстрації. Цього року ще діють колишні ціни, які передбачають плату за реєстрацію домену €12 на рік.

"Інтернет фонд Естонії реалізує стратегію, прийняту в 2013 році. Діяльність Фонду стає все більш ефективною, а кількість доменних імен, зареєстрованих в зоні .EE, зростає з року в рік. У 2013 році темпи зростання кількості естонських доменів досягли 9%. Ці фактори дозволили знизити ціну реєстрації", сказав Ает Рахе (Aet Rahe), голова Наглядової ради Фонду, пояснюючи причини зміни цінової політики.

Ціна в €9, €17 або €24 є тією сумою, яку сплачують фонду реєстратори. Ціни ж самих реєстраторів для кінцевих користувачів можуть відрізнятися.

1news.az:
В азербайджанському домені .AZ зареєстровано близько 23 тисяч доменних імен
Кількість доменів, зареєстрованих в домені верхнього рівня Азербайджану .AZ, склала 22,972 тис.

У поточному році приріст кількості реєстрацій склав трохи більше 2 тис. доменних імен. При цьому, було зареєстровано 8 тис. нових імен, і майже 6 тис. видалено.

Абсолютна першість в домені належить доменам другого рівня .AZ, їх налічується в цілому 21,305 тис. Майже тисячу імен (996) зареєстровано в домені третього рівня .com.az.

І усього лише одне ім'я зареєстровано в домені pro.az.

Правом реєстрації в доменній зоні .az можуть скористатися громадяни Азербайджану, організації та бізнес структури, що розташовані в країні або мають відношення до неї. Домен країни був делегований 25 серпня 1993 року.

TorrentFreak.com:
Шведська поліція "прикрила" піратську бухту
На початку грудня було заблоковано найвідоміший у світі сайт, за допомогою якого інтернет-користувачі обмінювалися фільмами, програмами та іншим контентом.

The Pirate Bay перестав відповідати на запити починаючи з 9 грудня. Причиною тому стали дії шведської поліції, яка нагрянула з обшуком у приміщенні центру обробки даних, що належить провайдеру Portlane, розташованому в Накка, недалеко від Стокгольма. Перестали "подавати ознаки життя" й інші сайти, пов'язані з The Pirate Bay, включаючи Suprbay.org, Bayimg.com і Pastebay.net, а також мобільна версія themobilebay.org.

Маючи намір забезпечити безперебійну роботу свого сервісу в умовах постійного переслідування з боку правоохоронних органів різних країн і захисників авторських прав, адміністратори The Pirate Bay два роки тому перевели свій сайт на хмарну платформу. Вони вважали, що це вбереже сервіс від можливого миттєвого відключення. У своїй роботі сайт використовує 21 віртуальну машину, які розміщені на серверах різних провайдерів у різних країнах. Крім того, передбачена можливість, у разі необхідності, швидкого перенесення окремої машини на інші центри обробки даних. Тим не менш, незважаючи на всі заходи, зараз в мережі функціонує тільки сайт thepiratebay.cr, розміщений на коста-ріканському домені. У мікроблозі Twitter останній запис від імені The Pirate Bay був зроблений 3 грудня.

Адміністратори The Pirate Bay часто називали своє дітище "найстійкішим" серед піратських сайтів і у них з'явилася можливість довести це на практиці.

DomainNews.com:
Старт реєстрації в .PARIS і .BZH став великим успіхом для AFNIC
У перший день загальнодоступної реєстрації в домені .PARIS було зареєстровано близько 6 тис. доменних імен, а їх число на сьогоднішній день перевищує 12 тис., - інформує про свої досягнення компанія AFNIC, яка відповідає за управління доменом верхнього рівня Франції .FR.

Заявка на домен .PARIS була подана ще в 2008 році, і була схвалена ICANN в 2013 році. Делегований 4 червня поточного року столичний домен став загальнодоступним 2 грудня.

Два дні потому, 4 грудня 2014 року, відкрилася вільна реєстрація в ще одному новачку під управлінням AFNIC - .BZH. Домен, як і .PARIS, пов'язаний з географічною назвою, і призначений для користувачів, що мають відношення до Бретані (області Франції). Запуск цього домену став завершальним штрихом проекту, який був ініційований десять років тому подачею регіональною радою Бретані заявки на цей домен.

Через тиждень після запуску пріоритетної реєстрації підприємствами, організаціями, органами місцевого самоврядування та окремими особами в .BZH було зареєстровано майже 3 тис. доменних імен.

Подібний попит серед французьких інтернет-користувачів на доменні імена в New gTLD може свідчити про істотний потенціал нових доменних зон.

Окрім зон .PARIS і .BZH, впродовж п'яти років AFNIC супроводжує і забезпечує процеси делегування ще 15 інших New gTLD, в тому числі, .ALSACE, .CORSICA, .OVH, .SNCF і .LECLERC.

TheDomains.com:
Monster.com і Monster, Inc. зійшлися у двобої за домен .MONSTER
Компанія Monster.com, власник рекрутингового сайту, отримала домен .MONSTER, здобувши перемогу в боротьбі з виробником аудіо-обладнання Monster, Inc.

Аукціон під егідою ICANN, на якому повинна була вирішитися доля заявки на домен, мав відбутися на минулому тижні. Однак, Monster, Inc., якій все ж таки ближча "фізична" частина доменного бізнесу, вирішила відкликати свою заявку, залишивши компанію Monster.com єдиним претендентом на співзвучний назвам обох компаній домен.

Як свідчить інформація заявки Monster.com, поданої в ICANN, компанія планує використовувати домен .MONSTER у якості домену-бренду. "Реєстрація в новому домені буде обмеженою і доступною виключно партнерам компанії по бізнесу, в комерційних цілях, на строк від одного до десяти років", йдеться у заявці.

DomainNews.com:
DNSSEC захистить норвезькі домени
Починаючи з 9 грудня норвезькі доменні імена можуть бути захищені технологією DNSSEC. Це означає, що кінцевий користувач може бути впевнений, що він потрапить на сайти, що відповідають зазначеному доменному імені.

DNSSEC (DNS Security Extensions) є розширенням безпеки в системі доменних імен (DNS). Захищені за допомогою DNSSEC домени криптографічно підписані, що дозволяє перевіряти відповідність відповіді на запит доменного пошуку, верифікувати джерело походження сайту. Окрім іншого, система перешкоджає фальсифікуванню шахраями відповідей на пошукові запити з метою перенаправити кінцевого користувача на підробну веб-сторінку.

Компанія Norid, адміністратор норвезького домену, пропонує підтримку DNSSEC і закликає всіх реєстраторів-партнерів скористатися послугою, оскільки механізм не буде активований "за замовчуванням" для всіх норвезьких доменів. До цього моменту розширенням DNSSEC користувалися 16 реєстраторів, які здійснюють реєстрацію в норвезькій доменній зоні.0,184447 sec