.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.12.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Четвертий UAdom відбувся; хто контролюватиме ICANN?; літня зустріч ICANN пройде в Буенос-Айресі; кількість доменів в світі досягла 280 мільйонів ...

"Хостмайстер":
У Києві пройшла Четверта конференція UAdom
У Києві на початку грудня відбулася Четверта конференція учасників доменного ринку UAdom. Форум традиційно приурочений до дня народження українського домену верхнього рівня .UA. Цього року учасниками форуму стали понад сотня фахівців, які представляють різні погляди на технічні, правові, маркетингові аспекти галузі. Високий рівень інтересу до форуму підтверджує участь у ньому як українських, так і зарубіжних учасників доменного ринку, представників державних органів України та міжнародних організацій.

Конференція була присвячена сучасним проблемам міжнародного доменного ринку, місцю в ньому української доменної галузі, питанням безпеки в Інтернеті, захисту персональної інформації та правовим аспектам захисту прав на доменні імена, використанню нових інтернет-технологій, маркетингу доменних компаній.

Більше інформації про конференцію UAdom, презентації доповідей та відеозаписи виступів можна знайти на сайті заходу http://uadom.cctld.ua.

cctld.ru:
ICANN підготувала пропозиції щодо передачі функцій контролю DNS інтернет-спільноті
Робоча група під егідою ICANN завершила роботу над пропозиціями щодо передачі функцій контролю за управлінням кореневою зоною DNS від уряду США світовій інтернет-спільноті. Нагадаємо, ідея передачі повноважень є ініціативою Національної адміністрації з телекомунікацій і інформації (NTIA), підрозділу Міністерства торгівлі США, і була висловлена навесні поточного року. Міжгалузева робоча група, що складається зі 119 експертів, розробила два можливих варіанти передачі функцій.

Відповідно до одного з них, який сформульований лише в самих загальних рисах, передбачається передача функцій контролю самій корпорації ICANN при розширенні існуючих механізмів підзвітності ICANN інтернет-спільноті.

В іншому випадку пропонується створення спеціальної структури, яка буде керуватися представниками інтернет-спільноти, і яка б здійснювала контроль за діяльністю ICANN у сфері управління кореневою зоною DNS. На думку авторів пропозицій, це повинна бути некомерційна структура з мінімальним штатом. Аналіз пропозицій свідчить про те, що робоча група спробувала, очевидно, уникнути створення "ще однії ICANN для нагляду над ICANN", чого побоювалися оглядачі доменного ринку.

Відповідно до пропозицій, функції NTIA з контролю за управлінням кореневої зоною DNS перейдуть до нової структури, умовно позначеної в документі як Contract Co. Також передбачається, що розробка умов контракту з Contract Co. і нагляд за дотриманням його виконання будуть покладені на комітет Multistakeholder Review Team, який буде сформований з числа представників всіх організацій, що входять до інтернет-спільноти. Однак, механізми формування цього органу ще не визначені (наприклад, перелік усіх зацікавлених організацій) і, швидше за все, рішення цього питання стане предметом запеклих дискусій в найближчому майбутньому.

Крім того, передбачається формування нового постійного комітету Customer Standing Panel, до якого увійдуть представники реєстратур загальних і країнових доменів верхнього рівня. Через нього комітет Multistakeholder Review Team буде отримувати узгоджені побажання реєстратур і звітувати про їх реалізацію, забезпечуючи тим самим принцип підзвітності ICANN. Для вирішення спірних питань, пов'язаних з управлінням кореневої зоною DNS, включаючи рішення про делегування або зняття з делегування доменів, пропонується створити незалежний апеляційний комітет.

Документ робочої групи вже опубліковано на сайті ICANN. Всі охочі можуть висловити свої зауваження щодо його положень до 22 грудня. Очікується, що підсумковий документ з пропозиціями уряду США з передачі функцій контролю над управлінням кореневої зоною DNS буде готовий влітку наступного року.

TheDomains.com:
ICANN назвала місце і час літньої зустрічі
Правління ICANN 3 грудня прийняла рішення провести 53-у публічну конференцію організації в Буенос-Айресі в період з 21 по 25 червня 2015 року.

Це вже буде друга менш ніж за два роки зустріч ICANN в аргентинській столиці. Нагадаємо, 48-ма конференція організації відбулася в Буенос-Айресі в листопаді 2013 року. Останнім часом ICANN почала повторюватися з місцями проведення своїх зустрічей, вирішивши два роки поспіль організовувати заходи в Сінгапурі. Можливо, що на прийняття подібного рішення вплинули міркування економії, зручної логістики або якісь інші причини, але, як вважають фахівці, Буенос-Айрес навряд чи можна назвати ідеальним місцем для такого заходу. Учасники попередньої зустрічі в цьому місті зіткнулися з істотними проблемами зі зняттям готівки в банкоматах, оскільки доступна сума для зняття була обмежена урядом не більше $200 в день. Крім того, було багато скарг на отримання з банкоматів підроблених купюр.

Корпорація ICANN виділить на проведення другої за рахунком зустрічі в 2015 році $1,5 млн зі свого бюджету.

DomainNews.com:
280 мільйонів доменних імен
У другому кварталі 2014 року кількість доменних імен у світі перевищила 280 млн, збільшившись за рік на 7,2%, - інформує компанія Verisign.

Ці цифри свідчать про зниження темпів зростання доменного простору. У 2013 році компанія повідомила про зростання на 11,9%.

Кількість імен в доменах верхнього рівня .COM і .NET досягла в цілому близько 128 900 000, що становить зростання числа реєстрацій у цих зонах на рівні 3,7% у порівнянні з минулим роком. У другому кварталі 2014 року кількість нових реєстрацій в зонах .COM і .NET склала 8,5 млн, що можна порівняти з реєстрацією 8,7 млн нових доменних імен в аналогічному кварталі 2013 року.

Змінилася також у порівнянні з першим кварталом і ситуація в Топ-10 найбільших загальних доменів верхнього рівня - домен Китаю .CN піднявся в рейтингу з сьомої на п'яту позицію, відтіснивши домени .UK (Великобританії) і .ORG. Таким чином, десятка найбільших доменів зараз виглядає так: .COM, .TK (Токелау), .DE (Німеччина), .NET, .CN (Китай), .UK (Великобританія), .ORG, .RU (Росія),. INFO і .NL (Нідерланди).0,197129 sec