.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.11.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Ебола вносить корективи в плани ICANN; роль "стариків" в зростанні доменного простору слабшає; в New gTLD вже три мільйони реєстрацій; домен "Ебола" допоможе в легалізації марихуани; чи зможе зростаюча кількість винятків змінити правила? ...

ICANN
Ебола змусила ICANN перенести 52-у зустріч в Сінгапур
Раніше передбачалося, що 52-я зустріч ICANN відбудеться в Марракеші (Марокко) з 8 по 12 лютого 2015 року. Проте загроза розповсюдження в Африці лихоманки Ебола, змусила ICANN перенести місце проведення форуму в Сінгапур. Рада ICANN проголосував за це рішення після обговорення і ретельного аналізу логістичних чинників трьох попередніх зустрічей, вказавши на необхідність та актуальність проведення зустрічі в заплановані дати.

Форум ICANN 52 пройде в конференц-центрі Raffles City в Сінгапурі, який вже приймав зустрічі ICANN 41 (червень 2011 року) і ICANN 49 (березень 2014).

Корпорація повідомляє, що офіційний сайт зустрічі з оновленою інформацією буде створений найближчим часом.

AFNIC:
"Старі" домени поступаються своїми позиціями новим
Якщо раніше зростання доменного ринку забезпечували традиційні загальні домени верхнього рівня (gTLD), то зараз їх тіснять новачки (new gTLD), - показало дослідження, проведене французькою компанією AFNIC, оператором реєстру домену Франції .FR.

Так, в березні традиційні gTLD (такі, як .COM) забезпечували 74% нових реєстрацій, однак вже у вересні їх частка скоротилася до 38%. Водночас, нові домени верхнього рівня продемонстрували стійке зростання з 15% до 35%. Менш стабільний і менш вражаючий ріст показали реєстрації в територіальних доменах (ccTLD), частка яких зросла з 10% до 27%.

За словами експертів, сучасні тенденції на доменному ринку пояснюються, насамперед, масовим запуском на ринку великої кількості нових доменів верхнього рівня, який супроводжується їх агресивним маркетинговим просуванням. Водночас, якщо оцінювати не зростання ринку, а загальну кількість реєстрацій, то нові домени поки що незначною мірою впливають на загальну картину доменного ринку. За даними на кінець вересня, на долю "старих" gTLD припадає 54,5% усіх доменних імен, ще 44,5% імен зареєстровані в територіальних доменах, і лише один відсоток припадає на нові загальні домени верхнього рівня.

Слід врахувати, що фахівці AFNIC в ході своєї роботи аналізували не всі територіальні домени, а лише найбільш успішні, тому дані, наведені в доповіді, є приблизними і не претендують на абсолютно точне відображення ситуації на доменному ринку.

DomainNews.com:
В нових доменах вже 3 мільйони імен
За дев'ять місяців активного впровадження нових загальних доменів верхнього рівня за програмою ICANN, кількість реєстрацій в них досягла нової ключової позначки в 3 млн імен.

За даними ресурсу nTLDstats.com, рубіж в 3 млн був подоланий 24 жовтня, а вже на 31 жовтня в нових доменах було зареєстровано 3083596 імен.

Абсолютним лідером серед нових доменів залишається .XYZ, в якому зараз налічується 686 793 реєстрацій, хоча, за різними оцінками, більше половини імен в цій доменній зоні були роздані безкоштовно в рамках промо-кампанії. Безкоштовній роздачі імен, а також украй низькій ціні реєстрації в рамках промо-акції, зобов'язаний своєму успіху і домен .BERLIN, що знаходиться на другій позиції рейтингу з 153 659 реєстраціями. Почесне третє місце за доменом .CLUB, який, не вдаючись до безкоштовної роздачі імен, досяг позначки в 128 268 реєстрацій, і може вважатися справжнім "трудовим" лідером серед нових доменів.

З компаній, які є активними учасниками програми New gTLD, безумовним лідером є реєстратор Donuts. В 151 новому домені, якими опікується компанія, зареєстровано більше 1 млн імен. Найбільш успішними доменами Donuts являються .GURU і .PHOTOGRAPHY, які займають 6-е і 10-е місця в загальному рейтингу нових доменних зон. За словами виконавчого віце-президента Donuts Дена Шиндлера (Dan Schindler), успіх цих доменів виявився дещо несподіваним. "Справа, мабуть, в тому, що багато хто, як виявилося, вважає себе "гуру" в тій чи іншій області", - сказав він. "У той же час, успіх такого довгого імені, як .PHOTOGRAPHY, коли на ринку найбільш затребувані двох та трибуквені імена, пояснити дуже складно", додає Шиндлер.

Успішність своєї компанії Ден Шиндлер пояснює тим, що всі імена в усіх доменних зонах Donuts реєструються виключно платно і це є принциповою позицією компанії. Більш того, в реєстратурі планують зберігати ціни за продовження реєстрацій достатньо високими. "Користувачі більше цінують те, за що їм довелося заплатити", кажуть в компанії. А, оскільки більшість імен в нових доменах навряд чи здатні генерувати колосальний трафік, вони навряд чи стануть цікавими для спекулянтів. "Наші доменні імена реєструють ті, хто дійсно робить вибір всерйоз і надовго", - пояснює Шиндлер.

DomainNews.com:
Домен Ебола змінив господаря
Власник домену Ebola.com продав його більш ніж за $200 тисяч.

Новим власником домену з назвою смертельної хвороби стала компанія Weed Growth Fund, що відстоює медичне використання марихуани.

Частково операція буде забезпечена готівкою в розмірі $50 тис., тоді як більша її частина буде виплачена у вигляді 19 192 акцій компанії Cannabis Sativa, яка також пов'язана з медичною марихуаною. На сьогоднішній день ця кількість акцій оцінюється в суму близько $170 тис.

Протягом 6 років до продажу, адміністратором доменного імені був Джон Шульц (Jon Schultz), президент Blue String Ventures, який придбав домен в 2008 році за $13,5 тис. Згідно з даними сервісу Whois, домен Ebola.com вперше був зареєстрований в 1997 році.

Інтерес до домену Ebola.com виріс на тлі інформації про поширення вірусу лихоманки Ебола, від якої, за деякими даними, у всьому світі вже померло понад 5 тис. осіб.

cctld.ru:
ICANN розширює список виключень
Корпорація ICANN погодилася на внесення змін до реєстраційних угод з ще чотирма європейськими компаніями-реєстраторами.

В число компаній, які домоглися від ICANN зміни угоди, увійшли французькі GANDI SAS і IP Twins SAS, а також німецькі CPS-Datensysteme GmbH і Hostserver GmbH. У всіх випадках зміни стосуються пункту, який передбачає вимогу зберігати усі дані про особу реєстрантів, відносини з якими вже завершені, на протязі двох років. Це положення прямо суперечить законодавству більшості країн ЄС, в яких термін зберігання персональних даних не може перевищувати одного року.

Те, що угода ICANN суперечить законодавству, експерти попереджали корпорацію ще на стадії ухвалення нового варіанту реєстраційної угоди в 2013 році. Проте, їх заперечення не були враховані, і керівництво ICANN наполягло на внесенні до угоди положення про дворічний терміні зберігання персональних даних реєстрантів. Результатом стали численні скарги європейських реєстраторів, підкріплені висновками авторитетних незалежних юристів. Під їх тиском корпорація ICANN погодилася у виняткових випадках скоротити термін зберігання даних до одного року тим європейським реєстраторам, що звернулися з такою вимогою. Відтоді список виключень регулярно поповнюється, стаючи з кожним місяцем все ширшим.0,183062 sec