.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 35.173.35.14
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.10.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN провела 51-ту зустріч в Лос-Анжелесі; Греція і Болгарія отримають нові інтернаціоналізовані домени; домен "Ебола" виставлено на продаж; російські сайти зобов'яжуть вказувати адреси власників; з'явився "латинський" сегмент доменного простору...

nic.ru:
Підсумки програми нових доменів на зустрічі ICANN в Лос-Анджелесі
Нові домени верхнього рівня виявилися центральною темою 51-ї Міжнародної конференції ICANN, яка пройшла в Лос-Анжелесі (США).

На поточний момент в рамках програми New gTLD делеговано понад 400 нових доменів, підписані контракти на адміністрування 540 доменів. Як випливає з інформації, озвученої на конференції, час підписання одного договору на делегування домену, який за стандартами ICANN становить 18 днів, часто збільшується, наприклад, якщо адміністратори доменних зон просять внести в угоду ті чи інші зміни. Крім того, відзначаються затримки в самому процесі делегування домену вже після укладення контракту. Згідно з планами ICANN, процес делегування має тривати до 70 днів, але, як правило, затримки становлять від 10 до 30 днів, і пов'язані вони з неготовністю адміністраторів зон до процедур, що передують делегуванню.

В рамках першого раунду програми New gTLD вже визначилися 120 доменів, на які було подано по кілька заявок. ICANN до квітня 2015 року планує провести основну частину аукціонів за право адміністрування спірними доменами. В результаті торгів, що вже відбулися, ICANN заробила близько $14 млн, а те, куди будуть спрямовані ці кошти, буде вирішуватись після консультацій з спільнотою ICANN.

Сьогодні в TMCH внесено понад 32 тис. найменувань. Згідно зі статистикою корпорації, на етапах пріоритетної реєстрації в нових доменах, коли зареєструвати доменні імена мають право власники засобів індивідуалізації з Депозитарію, в нових зонах реєструється в середньому по 118 доменів. Крім того, в кожній зоні New gTLD в середньому генерується 299 повідомлень про можливе порушення прав інтелектуальної власності, які направляються користувачам при спробі реєстрації доменних імен, які збігаються з товарними знаками з Депозитарію.

Повідомляється, що ICANN вже почала підготовку до реалізації другого раунду програми New gTLD, прийом заявок на нові домени в рамках якого, як очікується, може початися в 2018 році. В ході підготовки до чергового раунду корпорація проводить консультації з спільнотою ICANN для виявлення елементів процесу New gTLD, які виявилися проблемними або неефективними за результатами першого етапу програми, щоб здійснити їх доопрацювання.

nic.ru:
Очікуємо на появу .ΕΛ і .БГ
Греція і Болгарія домоглися перегляду своїх заявок на домени верхнього рівня .ΕΛ і .БГ. Ці домени, що складаються з літер грецького та кириличного алфавітів, були відхилені три роки тому.

Тоді комісія ICANN встановила, що написання кириличного домену Болгарії візуально схоже з написанням національного домену Бразилії .BR (.бг -.br), а грецький домен схожий на .EA. Цікаво те, що такого домену верхнього рівня ще не існує, однак ICANN не виключила можливості його появи в майбутньому. Ці рішення були розкритиковані Урядовим консультативним комітетом ICANN (GAC), що призвело до запровадження процедури розширеного розгляду, яка передбачає можливість апеляції, якою й скористалися країни.

Тепер же, за підсумками розширеного розгляду, комісія ICANN дійшла висновку, що ці домени не подібні з уже існуючими національними доменами на латиниці і можуть бути делеговані.

Висновки з апеляцій супроводжуються розгорнутими описами методології їх розгляду. Так, повідомляється про проведення цілком наукового експерименту, в ході якого групі з кількох десятків американських студентів були продемонстровані на екранах рядки браузерів з адресами, що використовують як .ΕΛ і .БГ, так і потенційно схожі з ними .BR і .EA. Потім перед випробовуваними поставили задачу відтворити побачені адреси. На підставі кількості помилок, допущених унаслідок подібності написання доменів, і було прийнято остаточне рішення. Крім уже згаданих доменів, процедуру розширеного розгляду пройшла апеляція, подана Грецією на відмову ICANN задовольнити заявку на багатомовний домен Євросоюзу .ΕΥ. В ході експерименту він дійсно виявився схожий на домен .EV. Це означає, що заявка на домен .ΕΥ відхилена остаточно, без можливості повторного її розгляду, а домени .ΕΛ і .БГ можуть бути делеговані найближчим часом.

DomainNews.com:
За домен "Ебола" просять $ 150 тисяч
Кіберсквотери вирішили скористатися панікою з приводу загрози розповсюдження смертельної лихоманки Ебола, від якої вже померло понад 4 тис. осіб.

Компанія з американського штату Невада Blue String Ventures, яка є власником доменного імені Ebola.com, вирішила продати його за $ 150 тис.

Як заявив президент компанії Джон Шульц (Jon Schultz), "домен Ebola.com міг би стати чудовим доменом для фармацевтичної компанії, що працює над створенням вакцини або ліків проти хвороби, для компанії, що займається продажем товарів для підготовки до пандемії і надзвичайних ситуацій, або для медичної організації, що надає послуги з інформування та привернення уваги громадськості до даного питання".

Згідно з реєстраційними даними, домен Ebola.com вперше був зареєстрований в 1997 році. Шульц придбав домен в 2008 році за $13,5 тис. Сьогодні сайт, який розміщений на домені і містить інформацію про хворобу, щодня відвідують близько 5 тис. користувачів, тому власники домену вважають ціну, призначену за нього, цілком справедливою.

Крім Ebola.com, компанія Blue String Ventures володіє і іншими доменами, пов'язаними зі смертельними хворобами, техногенними катастрофами та іншими фобіями людства. В активах компанії домени H1N1.com і BirdFlu.com ("пташиний грип"), Fukushima.com (атомна станція Фукусіма) і PotassiumIodide.com ("йодид калію" - з'єднання, яке може бути використане для боротьби з раком, викликаним радіаційним опроміненням в результаті проведення біотерористичної або ядерної атаки) та ін.

3dnews.ru:
В Росії власників сайтів зобов'яжуть вказувати ім'я та контактну інформацію
Уряд РФ вніс до Держдуми законопроект, який, на його думку, повинен допомогти правовласникам у питанні захисту їх прав шляхом доступу до інформації про власників сайтів.

Поправки до закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації", запропоновані в законопроекті, передбачають вимогу до власників мережевих ресурсів про вказання свого імені та контактних даних на сайтах. В документі, зокрема, говориться: "Власник сайту в мережі Інтернет зобов'язаний розмістити на сайті, що йому належить, інформацію про своє найменування, місце знаходження, адресу та адресу електронної пошти".

В поправках не говориться, яких саме веб-ресурсів стосуватиметься нова вимога. Швидше за все, нова норма буде поширюватися або на російські доменні зони, або на сайти, розміщені на російських серверах.

Також передбачається, що на сайтах може бути розміщена спеціальна форма для зв'язку з власником, через яку правовласники отримають можливість направляти свої претензії про порушення авторських прав. При отриманні скарги, власник повинен буде протягом 24 годин видалити незаконно розміщений контент. У разі, якщо власник сайту не відреагує на прохання правовласника, скарга може бути розглянута в Мосміськсуді, який буде уповноважено вирішувати суперечки за всіма видами матеріалів, окрім фотографій, і своїм рішенням блокувати сайт на території всієї країни.

Очікується, що зміни до закону будуть прийняті до кінця поточного року.

bnamericas.com:
Іспаномовний світ отримає власний домен
Новий домен .LAT, делегування якого відбулося 16 жовтня, може завоювати величезну популярність в латиноамериканських діаспорах.

Як стверджують в некомерційній організації eCOM-LAC, яка є ініціатором запуску домену, іспаномовні емігранти прагнуть зберегти свою ідентичність, чому і буде сприяти новий домен верхнього рівня.

За скромними оцінками організації, домен .LAT може розраховувати на 30 - 50 тис. реєстрацій в перший рік і близько 80 тис. у перші три роки його загальнодоступності. Старт відкритої реєстрації в домені запланований на кінець січня наступного року після 90-денного випробувального періоду. На думку організації, близько 30% реєстрацій в новому домені забезпечить глобальна іспаномовна діаспора.

Домен .LAT, вважають в eCOM-LAC є ідентифікатором латиномовної спільноти по всьому світу, а не окремих країн, в яких розмовляють іспанською мовою.

Офіційний запуск домену .LAT відбувся 16 жовтня в рамках 51-ї зустрічі ICANN в Лос-Анджелесі.

Ідея запуску домену належить некомерційної федерації Інтернету та електронної комерції Латинської Америки і Карибського басейну (eCOM-LAC) і адміністратора мексиканського національного домену .MX компанії NIC Mexico. Обидві організації витратили майже 10 років і $185 тис. на реалізацію ідеї та підготовку заявки, яка, в кінцевому підсумку, була схвалена ICANN в 2013 році.

Вартість реєстрації доменних імен в зоні .LAT складатиме $20-30 на рік.0,189357 sec