.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 35.173.35.14
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

16.10.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN не повірила "бідним музикантам"; кількість "автомобільних" доменів зростає; домен Ісландії потрапив в приціл терористів; нью-йоркський домен .NYC в перший день відкритої реєстрації поповнився 20 тис. імен; Donuts: мільйонним ім'ям виявилась "чудова кава" (heavenly.coffee) ...

cctld.ru:
"Музичний" домен піде з молотка
Підтримка музикантів та профільних компаній не дозволили компанії Far Further отримати домен .MUSIC, оскільки ICANN не "побачила" єдиної спільноти музикантів.

Для того, щоб отримати цей домен, Far Further провела масштабну кампанію, метою якої було залучення звукозаписних та інших музичних фірм і професійних музикантів до підтримки своєї заявки на домен. Не можна сказати, що зусилля претендента були марними - заявка Far Further була підтримана десятками компаній і сотнями тисяч членів різних музичних асоціацій в 150 країнах по всьому світу, а загальне число прихильників заявки досягло майже 4 млн.

Виходячи з цієї широкої підтримки "музичної спільноти", Far Further наполягала на своєму праві представляти його інтереси в питанні делегування домену .MUSIC. Справа в тому, що в ситуації, коли домен має безпосереднє відношення до тієї чи іншої суспільної групи, він, за правилами ICANN, передається в управління представникам цієї групи. На це і розраховувала компанія Far Further, зголосившись представляти інтереси музичної спільноти.

Проте члени журі ICANN відмовилися визнати факт існування єдиного світового музичного співтовариства, чиї інтереси могла б представляти Far Further. Як сказано у висновку експертів, навіть за найскромнішими підрахунками, кількість музикантів-аматорів у світі становить сотні мільйонів, що набагато більше тих 4 мільйонів, які висловилися на підтримку заявці Far Further. Отже, "жодна з компаній або організацій не може одноосібно претендувати на те, щоб представляти інтереси всіх музикантів і шанувальників музики в світі", стверджують в ICANN.

Адміністратор домену .MUSIC, швидше за все, визначиться в ході аукціону, причому ставки обіцяють бути дуже високими.

DomainIncite.com:
На дорогах доменного простору очікуються "пробки"
Компанія Uniregistry минулого тижня в ході закритого аукціону виграла право адміністрування нового загального домену верхнього рівня .CARS. Подробиці події залишаються невідомими, але, згідно веб-сайту ICANN, Uniregistry довелося помірятися силами з компанією DERCars, заявка якої на момент проведення аукціону залишалася активною. Ще один претендент на домен, компанія Donuts, відкликала свою заявку.

Факт перемоги в аукціоні та отримання компанією Uniregistry прав на домен підтвердив її генеральний директор Френк Шилінг (Frank Schilling).

Експерти поки не дають прогнозів з приводу перспектив нового домену, оскільки в доменному просторі стає тісно від доменів, пов'язаних з "автомобільною" темою. Так, домену .CARS під управлінням Uniregistry найближчим часом доведеться вступити в конкуренцію з практично однойменною доменом .CAR, заявку на який подала компанія Google. Крім того, дещо раніше Uniregistry виграла чотиристоронній аукціон за право управління доменом .AUTO, а вже в травні було делеговано домен .AUTOS (реєстратор DERCars). Аналітики вважають, що подібна схожість між доменами, які близькі один одному не тільки по тематиці, але і з написання (принаймні, попарно), може викликати деяку плутанину у користувачів.

DomainIncite.com:
Домен Ісландії сподобався терористам "Ісламської держави"
Домен Ісландії .IS в своїх цілях використовувало терористичне угрупування "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІГіЛ). Терористи зареєстрували власний домен khilafah.is. Безсумнівно, вибір їх був обумовлений тим, що назва терористичного угруповання, яке вживається в англомовному просторі, звучить як "Islamic State", а в якості абревіатури використовується саме IS.

Згідно з даними сервісу Whois, домен khilafah.is був зареєстрований таким собі Азімом Абдаллою, а 14 вересня на ньому був запущений веб-сайт, який на перевірку виявився англомовним інформаційним ресурсом "Ісламської держави". На сайті міститься значна кількість фото-і відеоматеріалів, прес-релізів, а також новин, присвячених діям терористів.

Адміністратор домену, компанія ISNIC, зіткнувся з певними проблемами в питанні блокування терористичного домену. За правилами ISNIC, реєстратура може заблокувати домени на яких містяться сайти, що поширюють шкідливе ПЗ, а в цьому відношенні сайт khilafah.is виявився "чистим". Проте, ресурс все ж був заблокований на підставі статті 9 Правил ISNIC, яка вимагає від власників сайтів, зареєстрованих в національній доменній зоні того, щоб ресурси не порушували законодавство Ісландії. В ISNIC відзначають, що це був перший прецедент подібного роду, який вилився у блокування ресурсу з приводу контенту, який на ньому розміщено.

DomainNews.com:
Перший день відкритої реєстрації в домені .NYC не виправдав очікувань
Перший день відкритої реєстрації в домені Нью-Йорка .NYC, який називають однією з найбільш очікуваних подій цього місяця в доменному житті, виявився трохи слабкішим прогнозованого. За даними ресурсу nTLDstats.com, за підсумками першого дня загальнодоступної реєстрації в домені .NYC зареєстровано 26853 імені, включаючи 6398 доменних імен, зареєстрованих в ході пріоритетного та преміального періодів реєстрації.

Цей результат виявився дещо нижчим за очікування експертів, які розглядають .NYC в якості одного з найбільш перспективних New gTLD. Проте, за підсумками першого дня .NYC зайняв 17 місце серед усіх нових доменів за кількістю реєстрацій, обігнавши за цим показником основну масу нових доменів.

GeekWire.com:
Компанія Donuts зареєструвала мільйонне доменне ім'я
За повідомленням компанії Donuts, кількість зареєстрованих нею доменних імен досягла мільйонної позначки. Відповідно до прес-релізу компанії, мільйонним доменним ім'ям стало heavenly.coffee ("чудова.кава").

Heavenly.coffee був придбаний через компанію GoDaddy, оскільки сама Donuts не займається прямими продажами своїх доменів і працює в партнерстві з реєстраторами. Примітно, що мільйонне доменне ім'я Donuts належить до категорії нових доменів верхнього рівня.

Не дивно, що Donuts першою на доменному ринку досягла цієї мети, оскільки компанія володіє найбільшим портфелем нових доменів верхнього рівня, серед яких .COFFEE, .GURU і .PHOTOGRAPHY. В цілому компанія управляє 150 делегованими загальними доменами верхнього рівня, в 140 з яких вже стартувала відкрита реєстрація.0,180986 sec