.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

02.10.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: чи змінить Рунет "господаря"?; впевненими темпами до третини мільярда; "Велика китайська стіна" по-російськи; приватний доменний аукціон - заробляти гроші програючи; домен .NET вже не той; перший мільярд сайтів ...

uinc.ru:
Не можна просто так взяти і націоналізувати домен
Передача державним структурам прав на управління російськими доменами .RU і .РФ неможлива без схвалення ICANN, стверджують в міжнародній корпорації. За словами представників ICANN, організація зможе схвалити таке рішення лише з урахуванням думки учасників російського інтернет-ринку і представників правозахисних організацій.

На даний момент функції адміністратора доменів виконує Координаційний центр (КЦ) російських доменів. Між тим, російські чиновники ось вже майже півроку говорять про націоналізацію доменів. Пропозиція з передачі повноважень Координаційного Центру федеральному органу виконавчої влади підготовлена робочою групою при адміністрації президента в рамках заходів щодо посилення контролю за Рунетом навесні цього року і липневих навчань Мінкомзв'язку, Міноборони та ФСБ щодо забезпечення функціонування Інтернету в разі виникнення різних типів загроз. На цих навчаннях відпрацьовувався сценарій відключення DNS-серверів доменів .RU і .РФ, які знаходяться не тільки в Москві і Новосибірську, але і в Нью-Йорку, Амстердамі та Гонконзі. За даними КЦ, за всі роки не було жодного дійсно серйозного інциденту, який би реально загрожував роботі доменної системи.

CENTR:
Кількість доменних імен наближається до позначки в 300 мільйонів
Загальна кількість доменних імен в світі досягла позначки 283 млн, - інформує CENTR (Асоціація європейських реєстратур) у доповіді, присвяченій підсумкам серпня 2014. За три літніх місяці доменний простір зріс на 1,6% або 4,5 млн імен.

Доля доменних імен в національних доменах верхнього рівня (ccTLD) досягла 45,8%. Також продовжує зростати і частка ринку нових доменів верхнього рівня (New gTLD) - до початку осені вона склала 0,7% і продовжує зростати.

На сьогодні серед географічних доменів лідирують домени верхнього рівня Токелау (.TK), Німеччини (.DE) і Китаю (.CN). Доменна зона Токелау також демонструє й рекордні темпи зростання - 8,6%, істотно випереджаючи найближчого суперника, домен Китаю, який ріс зі швидкістю 1,8%.

За даними CENTR, середній показник продовження реєстрацій в європейських доменах становить 81%, а безпечний протокол DNSSEC впроваджено в 68% ccTLD Євросоюзу.

DomainNews.com:
"Кіберсквотерство" вищого рівня
Приблизно $6,2 млн за відкликання своїх заявок на домени .DESIGN, .FLOWERS, .GROUP, .REALESTATE і .VIDEO отримала компанія Minds + Machines, поступившись правами на ці домени у ході приватних аукціонів.

Компанія також брала участь в аукціонах, проведених ICANN, де боролася за право на домени .VIP і .TECH. У першому випадку перемога була на боці М + М, якій дістався домен .VIP приблизно за $3,1 млн, але зазнала поразки в боротьбі за .TECH. Так як аукціон проводився за правилами ICANN, сторона, яка програла, не отримала "втішного" грошового призу, як це відбувається при проведенні приватних торгів.

На даний час М + М має відношення до 26 доменів верхнього рівня, які або повністю, або частково керуються компанією, або вона є їх інвестором. Крім того, компанія має комерційні інтереси в ще в 6 доменах, які зареєстровані її клієнтами. Будучи активним учасником програми New gTLD, у компанії ще є інтереси по відношенню до ще 25 спірних доменів. Таким чином, у компанії ще є шанси суттєво поповнити свій бюджет.

cctld.ru:
Популярність домену .NET знижується
Кількість реєстрацій в одному з найстаріших доменів верхнього рівня .NET з травня поточного року продовжує невпинно скорочуватися, про що свідчать дані компанії-адміністратора домену Verisign. За три літніх місяці число доменних імен .NET скоротилося майже на 100 тис.

Деякі аналітики вважають, що скорочення доменної зони може бути пов'язане з тим, що програма ICANN по запуску нових загальних доменів верхнього рівня набирає обертів і викликає більший інтерес у користувачів зважаючи на широкий вибір імен. За іншою версією, падіння пов'язують із сезонними факторами, зокрема, з традиційним зниженням ділової активності в період літніх відпусток. У той же час, домен .COM не мав подібних проблем, і навпаки, за той же період в ньому додалося понад мільйон нових імен.

Незважаючи на те, що 100 тис. доменів не надто помітно для доменної зони .NET, в якій налічується близько 15 млн імен, це все ж суттєва цифра для компанії-адміністратора, прибуток якої від реєстрацій доменних імен становить близько $93 млн на рік.

NETCRAFT:
Кількість сайтів в Інтернеті перевищила 1 мільярд
Кількість сайтів і персональних блогів, які працюють в Інтернеті, вперше в історії перевищила 1 млрд і склала 1022954603 вузли, - інформує компанія Netcraft в звіті за підсумками вересня. За місяць ця кількість зросла на 31 млн.

У доповіді компанії відзначається, що 19 років тому, коли Netcraft лише почала вести облік кількості сайтів в Мережі, цифра в 1 млрд здавалася недосяжною. Перший звіт компанії був опублікований у серпні 1995 року. На той момент в мережі налічувалося всього 18957 сайтів. Через два роки ця кількість досягла 1 млн, а в квітні 1997 року щомісячне зростання становило десятки тисяч нових сайтів.

Пік зростання припадає на еру доткомів, яка тривала в період з 1997 по 2000 рік. На початок 2000 року в Мережі налічувалося більше 10 млн сайтів.

На сьогоднішній день понад 71% усіх сайтів у Мережі працює під управлінням трьох веб-серверів - Microsoft IIS, Apache Httpd і Nginx. Сервер Nginx демонструє вражаючий ріст, незважаючи на відставання від лідерів більш ніж у два рази. Сьогодні його частка становить 14% від загальної кількості сайтів.0,215240 sec