.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.09.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: перший "відмовник" від .СОМ; "горілка" і "рибалка" не так популярні, як "вебсайт"; "велика китайська стіна" по-російськи; Google пошкодувала грошей на доменний аукціон; домен Holiday.com може стати найдорожчим у світі ...

cctld.ru:
Китайська компанія CITIC відмовилася від адреси в .COM, перейшовши на власний домен .CITIC.
Одна з найбільших державних компаній Китаю - інвестиційна корпорація CITIC - відмовилася від використання доменного імені CITIC.COM, який їй належить. Замість нього компанія розмістила свої інформаційні ресурси і фінансові сервіси на власному домені .CITIC. Адреса CITIC.COM на даний час використовується лише для переадресації користувачів на LIMITED.CITIC.

Китайська інвестиційна компанія не перша, яка запустила власний брендовий домен. Проте, повний перехід з традиційного для бізнесу домену .COM на свій власний став першим прецедентом з початку запуску програми нових доменів верхнього рівня.

DomainNews.com:
Лідери і аутсайдери першого дня реєстрації
Фахівці називають провальним старт відкритої реєстрації в шести нових доменах верхнього рівня (New gTLD), які були запущені компанією Minds + Machines. На домени .COUNTRY, .COOKING, .VODKA, .RODEO, .HORSE і .FISHING реєстратор покладає великі надії зважаючи на популярність слів і понять, з якими вони пов'язані. Тим не менш, перший день загальнодоступної реєстрації в цих доменах не викликав особливої уваги користувачів і доменних інвесторів. Сумарно у всіх шести доменах в перший день було зареєстровано усього 1694 імені, а з врахуванням доменних імен, зареєстрованих в періоди пріоритетної і преміальної реєстрацій, загальна кількість доменів в цих зонах ледве досягла 2 тис.

Це тим більш дивно, оскільки попередні заявки на реєстрацію в цих доменах компанія Minds + Machines почала приймати ще в листопаді минулого року. Наприклад, у домені .VEGAS, в якому відкрита реєстрація стартувала одночасно з доменами під управлінням Minds + Machines, в перший день було зареєстровано 2933 імені. А загальне число реєстрацій з урахуванням пріоритетних і преміальних склала 3903. Популярність столиці казино виявилася вищою, ніж у "горілки", "риболовлі" і інших разом узятих доменів.

Однак, минулого тижня були і своєрідні рекорди першого дня відкритої реєстрації. Новий домен .WEBSITE усього за чотири години після старту зріс на 6,5 тис. доменних імен. На думку експертів, цей домен є першим по-справжньому перспективним новим доменом. При цьому він не є нішевим, а являє собою дійсно загальний новий домен англійською мовою.

itar-tass.com:
Чи стане Рунет "чорною дірою"?
Адміністратор доменів ".RU" і ".РФ" заявив про готовність до відключення від глобальної мережі.

За словами прес-служби Координаційного центру домену, "на випадок відключення РФ від глобальної кореневої системи доменів у нас є високонадійний запасний варіант". У заяві КЦ також йдеться про те, що "інфраструктура національних доменів, побудована за 20 років, витримає будь-які атаки".

Тим не менш, ринок відреагував на подібну інформацію зниженням котирувань акцій російських інтернет-компаній. Так у п'ятницю, 19 вересня, акції "Яндекс" на Московській біржі втратили 2,8%, а цінні папери Mail.ru в Лондоні подешевшали на 2,9%.

TheDomains.com:
ICANN провела другий аукціон нових доменів верхнього рівня
Корпорація ICANN провела другий аукціон нових загальних доменів верхнього рівня, в ході якого претенденти на домени могли поборотися "доларом" за право володіння ними. Головною відмінністю цих аукціонів ICANN, від приватних торгів є те, що в цьому випадку всі виручені від аукціону гроші надходять до бюджету організації. При проведенні приватних аукціонів частину доходу отримують переможені.

На аукціоні, що минув, вирішилася доля доменів .BUY, .TECH і .VIP. В результаті торгів право розпоряджатися доменом .BUY отримала компанія Amazon, яка запропонувала за нього 4,6 млн доларів. Цю ставку не змогли побити конкуренти гіганта онлайн-комерції, серед яких були компанії Google, Donuts і Famous Four Media. Домен .TECH перейшов під управління Dot Tech LLC за 6,76 млн доларів, яка обійшла в цьому змаганні Google, Minds + Machines, Donuts, NU DOT CO і Uniregistry. Адміністратором домену .VIP стала компанія Minds + Machines, яка запропонувала за нього 3 млн доларів, випередивши Google, Donuts, I-Registry і VIP Registry.

У загальній сумі аукціон поповнив бюджет ICANN на 14,3 млн доларів. За словами представників корпорації, ці кошти будуть зарезервовані в спеціальному фонді до того часу, коли рада корпорації на основі консультацій з представниками інтернет-спільноти не затвердить план їх використання. Одним з варіантів застосування отриманих коштів, зокрема, є виділення їх на розвиток інфраструктури інтернету в найбідніших регіонах планети.

Фахівці вважають, що суми, сплачені переможцями, були на рівні очікувань, і відчутно перевищили ставки першого аукціону, який пройшов в червні. У його рамках домен .信息 дістався компанії Amazon всього за 600 тис доларів.

DomainNews.com:
Домен Holiday.com можуть продати за £21 мільйон
Домен Holiday.com може в найближчому майбутньому стати найдорожчим в світі доменним ім'ям після аукціону в рамках конференції World Travel Market.

Фахівці називають Holiday.com "Святим Граалем" індустрії подорожей, оскільки слово "Holiday" сьогодні є одним з найбільш популярних пошукових запитів в Інтернеті.

Згідно з реєстраційними даними сервісу Whois, це доменне ім'я було вперше зареєстровано ще в листопаді 1998 року. На сьогоднішній день доменом Holiday.com вже впродовж 16 років володіє компанія Breathe Luxury Limited, яка вирішила розлучитися з настільки цінним активом.

Експерти оцінюють можливу вартість Holiday.com трохи вище £21,5 млн, які були сплачені чотири роки тому за домен Insurance.com.

Доменне ім'я буде виставлено на аукціон, який пройде в рамках конференції World Travel Market, запланованої на 5 листопада поточного року в Лондоні.0,183599 sec