.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 35.173.35.14
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.09.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: черговий мільйон New gTLD; реєстратор "втратив" акредитацію за борги; домен .ORG за півроку "підріс" майже на 1,5%; в Білорусі з'являться кириличні домени; перше латиноамериканське місто отримає власний домен верхнього рівня ...

DomainNews.com:
Більше 2 мільйонів імен в нових доменах
Кількість імен, зареєстрованих в нових доменах верхнього рівня (New gTLD), перевищила позначку в 2 млн. Лідером за кількістю реєстрацій є домен .XYZ, в якому зареєстровано 455926 імен (23% від загальної кількості). У п'ятірку найбільших також входять .BERLIN (138000), .CLUB (98600), GURU (69000) і .WANG (56400). У всіх інших доменах число реєстрацій поки не досягає 50 тис.

Із загальної кількості імен реєстранти використовують всього лише 20,49%, а на решті розміщено "паркувальні" сторінки. Найбільша кількість припаркованих імен в доменах .XYZ і .BERLIN. На думку фахівців, така велика кількість імен, що не використовуються, може бути наслідком активних промо-акцій, в результаті яких імена в нових доменах видавались "в загрузку" до імен, які вже були відкриті в інших зонах, наприклад, .COM. Дусить часто реєстранти навіть не підозрюють про те, що вони є власниками імен в нових доменах. За деякими оцінками, число таких реєстрацій становить майже чверть від загального числа доменів (близько 500 тис.).

ICANN:
ICANN розірвав договір з крупним бразильським реєстратором
Корпорація ICANN 26 серпня поточного року оголосила про припинення дії угоди про акредитацію з бразильським реєстратором Telefonica Brasil. Причиною цього кроку стало те, що компанія не заплатила передбачений угодою внесок до бюджету ICANN.

Торік бразильська компанія вже отримувала попередження про можливе позбавлення акредитації через несплату платежів, однак пізніше погасила заборгованість. На цей же раз, попередження, відправлене в липні, було проігнороване керівництвом Telefonica Brasil, а термін, відведений на погашення заборгованості, закінчився. Тому ICANN не залишалося нічого іншого, окрім як розірвати угоду про акредитацію з бразильським реєстратором. Фактично, припинення дії угоди настане 25 вересня - через 30 днів після оголошення про позбавлення реєстратора акредитації. Крім того, до цього моменту компанія повинна буде видалити зі своїх сайтів торгівельні марки ICANN і вказівки на наявність акредитації.

Як вважають експерти, ситуація для Telefonica Brasil неприємна, але не критична. Просто компанії доведеться повторно проходити процедуру і укладати нову угоду з ICANN про акредитацію. Слід зазначити, що Telefonica Brasil є претендентом на новий домен верхнього рівня .VIVO - домен бренду, під яким компанія пропонує послуги на бразильському ринку, і наявність або відсутність акредитації може вплинути на те, хто стане власником цього домену.

DomainNews.com:
У першому півріччі домен .ORG виріс на 1,4%
Оператор домену верхнього рівня .ORG, компанія Public Interest Registry, опублікувала результати своєї роботи в першому півріччі. За перші 6 місяців поточного року кількість імен в зоні .ORG виросла на 1,4%, досягнувши 10 428 027 реєстрацій.

У п'ятірку лідерів за кількістю реєстрацій в зоні .ORG окрім США увійшли Великобританія, Канада, Австралія і Франція. Разом з тим, Public Interest Registry відзначає помітне зростання популярності домену на азіатському ринку, в першу чергу, в Китаї, Японії та Індії. У компанії впевнені, що запуск трьох інтернаціоналізованих нових доменів верхнього рівня, які є версіями .ORG китайською (. 机构), деванагарі (.संगठन) і російською (.ОРГ) мовами, сприятиме подальшому зростанню популярності доменної зони.

У доповіді також наголошується, що більшість доменів .ORG використовуються для бізнесу - кожен п'ятий домен має відношення до "інформаційної" індустрії, ще 15,1% припадають на "промислове виробництво", а 14,8% можна віднести до категорії "інші послуги".

belta.by:
Білорусь отримає кириличний домен .БЕЛ
Міжнародна організація ICANN схвалила заявку Білорусі на виділення кириличного домену першого рівня .БЕЛ. Після запуску домену .БЕЛ всі бажаючі зможуть реєструвати доменні імена для своїх сайтів російською та білоруською мовами з адресами виду "новості.бел" і "навiни.бел". Передбачається, що новий домен запрацює вже цього року. Однак, до офіційного запуску, новій доменній зоні належить пройти кілька організаційних процедур.

За словами директора hoster.by Сергія Повалішева, запуск кириличного домену першого рівня .БЕЛ стане великою подією в житті національного сегменту Інтернету. "Альтернативний національний домен, який був би більш зрозумілим для широкого кола користувачів, здатний більш явно продемонструвати приналежність сайтів до Білорусі і внести певний вклад у розвиток білоруської культури", сказав він.

Сергій Повалішев, припускаючи, що досвідчені та практичні інтернет-користувачі сприймуть новий домен як надмірність, вважає, що розвиток національного доменного простору має йти шляхом розширення можливостей для вибору і самовираження, і не суперечити загальносвітовим тенденціям. "А сьогодні, незважаючи на свою глобальність, Інтернет йде шляхом націоналізації та спеціалізації", - підкреслив фахівець.

Правила реєстрації в новому домені будуть ідентичні тим, які існують для домену .BY.

telesurtv.net:
.RIO для Ріо-де-Жанейро
Друге за величиною місто Бразилії стане першим латиноамериканським містом, яке отримає власний домен верхнього рівня - .RIO. Мер міста Едуардо Паес (Eduardo Paes) заявив, що до 2015 року буде запущений домен, відповідний назві міста.

Нагадаємо, в рамках програми нових доменних імен верхнього рівня (New gTLD) власні доменні зони вже отримали Барселона, Нью-Йорк, Лондон, Париж, Токіо, Рим і Берлін.

Проект запуску домену, який мерія Ріо представила в Інтернет-корпорацію з присвоєння імен та номерів (ICANN), передбачає запуск домену до 2015 року. В наступному році бразильське місто відзначатиме своє 450-річчя, і ініціатива щодо запуску домену розглядається як частина святкування ювілею.0,188246 sec