.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.08.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: кириличному домену .УКР виповнився рік; ICANN вирішила підвищити статус GAC; "фінансові" домени верхнього рівня; ботнет GameOver зачаївся на час...

itexpert.org.ua:
В домені .УКР за рік зареєстровано більше 8 тис. імен
Більше 8 тис. реєстрацій було здійснено у домені .УКР за рік, що минув з моменту початку делегування в ньому доменних імен. Першим ім'ям, внесеним до реєстру домену, стало ім'я ПРЕЗИДЕНТ.УКР. Потім була здійснена реєстрація доменних імен органів державної влади та місцевого самоврядування.

Домен став четвертим за рахунком після російського .РФ, сербського .СРБ і казахського .ҚАЗ. обслуговуванням імен в домені займаються п'ятнадцять реєстраторів.

itworldcanada.com:
ICANN запропонувала підвищити роль урядового комітету
Робоча група ICANN запропонувала заходи щодо вдосконалення взаємодії Урядового консультативного комітету (GAC) та Ради ICANN. Одна з ключових пропозицій групи полягає в тому, щоб для відхилення рішень GAC було потрібно не менше двох третин голосів Ради, тоді як зараз для цього достатньо простої більшості.

Швидше за все, ці зміни будуть прийняті, вважають фахівці, і це зрівняє GAC в правах по внесенню пропозицій з Організацією підтримки родових імен (GNSO). Проблема, однак, полягає в тому, що фахівці, які є членами GAC, в більшості своїй не настільки спокушені в тонкощах доменної індустрії, як члени GNSO, тому нерідко ініціативи Урядового консультативного комітету ставили в тупик раду ICANN.

TheDomains.com:
"Фінансовий" сегмент доменного ринку
На минулому тижні стартувала реєстрація доменах, пов'язаних з фінансовою сферою .TAX, .CASH, .FUND, .INVESTMENTS.

Домен .CASH ("готівка"), наприклад, може стати візитною карткою для тих компаній, діяльність яких пов'язана з валютою або з готівкою. Це можуть бути пункти обміну валют, букмекерські контори, інвестиційні компанії або банки. У той же час домен .TAX ("податок") може стати в нагоді організаціям, які надають різного виду послуги в сфері оподаткування, наприклад, консультування та податкового планування.

Ще одна доменна зона - .FUND ("фонд") - орієнтована на різного роду фонди, в тому числі інвестиційні, соціально-культурні, благодійні, освітні, а домен .INVESTMENTS ("інвестування") може дати додатковий імпульс інвестиційної активності.

Лідером по кількості реєстрацій в перший день загальнодоступності став домен .TAX, в якому кількість реєстрацій, разом з тими іменами, що з'явилися в періоди пріоритетної реєстрації, досягла 1135 імен. Далі йдуть домени .CASH (1026), .INVESTMENTS (876) і .FUND (772).

arstechnica.com:
Ботнет GameOver зачаївся
На початку липня група кіберзлочинців випустила модифіковану версію банківського трояна ZeuS GameOver, що використовує технологію, відому як алгоритм генерації доменних імен (domain generation algorithm - DGA), який ускладнює боротьбу з ботнетом.

Однак, ця ж технологія полегшує дослідження активності ботнету. Аналітики спостерігали, як протягом двох тижнів кількість заражених систем з сотень швидко зросла до 10 тис. А потім трапилося непередбачене - мережа GameOver ZeuS перестала рости. Зараз, майже через шість тижнів після того, як дослідники вперше виявили ознаки програми, ботнет налічує від 3 до 5 тис. заражених систем, повідомляє компанія Seculert.

Для порівняння, коли наприкінці травня правоохоронці спільно з представниками інтернет-індустрії припинили діяльність аналогічного ботнету, його мережа становила від 500 тис. до 1 млн машин.

"Зловмисники або чекають настання певного моменту, щоб запустити мережу, або домовляються між собою про стратегію", сказав Авів Рафф (Aviv Raff) з Seculert. "Зрештою, він їм, зловмисникам, приносить гроші, тому навряд чи їх влаштовує поточний розмір мережі ".

Творці оригінального GameOver ZeuS використовували програму для проникнення в комп'ютери жертв і переказу грошей з їх банківських рахунків на рахунки зловмисників в інших країнах. Точні розміри прибутку від ботнету не відомі, але уряд США розцінює збиток, нанесений кіберзлочинцями, на рівні $100 млн по всій країні.

Враховуючи такі розміри потенційного прибутку, дослідники не здивувалися появі нової версії GameOver ZeuS. Найбільш значною зміною програми стало використання алгоритму генерації доменів, або DGA, який псевдо-випадковим чином підбирає доменні імена відповідно до поточної дати. Програма може щоденно генерувати від 1 тис. до 10 тис. доменів, а потім перевіряти існування кожного з них. Злочинцям залишається лише створити командно-контрольний (C2) сервер на одному з доменів для управління ботнетом.0,185920 sec