.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.08.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: 5 млн нових імен в першому кварталі; план вдосконалення ICANN оприлюднено; прецедент - велика справа; "Хірург" і "дантист" стали доменами; пошукова машина Google надає перевагу HTTPS ...

verisigninc.com:
Кількість імен в доменах верхнього рівня досягла 276 млн
За підсумками першого кварталу кількість доменних імен у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла на 7,5% до 276 млн, інформує компанія Verisign. У порівнянні з попереднім кварталом зростання склало 1,7%.

Кількість реєстрацій в національних доменах (ccTLD) досягла 127 100 000, показавши зростання на 2,9% порівняно з попереднім кварталом і на 13,1% порівняно з аналогічним кварталом попереднього року. Лідерами росту стали чотири ccTLD. Це домени Токелау .TK (8%), Аргентини .AR (7,2%), Індії .IN (15,2%) і Колумбії .CO (12,4%).

Сукупна кількість доменів .COM і .NET в першому кварталі 2014 року досягла 128 500 000 доменних імен. Спільний ріст цих доменів склав 4%. Станом на 31 березня 2014 року в домені .COM було зареєстровано 113 200 000 доменних імен, а в домені .NET - 15,2 млн. До десятки найбільших доменів загального призначення, окрім згаданих .COM, .NET і .INFO, увійшли також .ORG, .BIZ та інші.

DomainNews.com:
ICANN опублікувала рекомендації з власного удосконалення
Корпорація ICANN опублікувала документ під назвою "Удосконалення управління та операційної прозорості ICANN: процес і майбутні кроки" (Enhancing ICANN Accountability and Governance - Process and Next Steps). Як говориться в офіційному повідомленні ICANN, історичне рішення Національної адміністрації з телекомунікацій і інформації (NTIA) міністерства торгівлі США, яке передбачає передачу функцій контролю над доменною системою від американського уряду інтернет-спільноті і його структурам, "викликало широке обговорення діяльності самої корпорації і можливостей вдосконалення її управління та підвищення прозорості та підзвітності".

Нагадаємо, 14 березня 2014 Національна адміністрація з телекомунікацій і інформації (NTIA) оголосила про свій намір передати функції контролю доменним простором глобальній спільноті зацікавлених сторін. Це дозволило б припинити її договірні відносини з ICANN, які були започатковані в 1998 році.

Під час періоду громадського обговорення, який тривав з початку травня до кінця червня поточного року, корпорація отримала 49 рекомендацій та коментарів з цього приводу. Крім того, в документі Enhancing ICANN Accountability and Governance - Process and Next Steps враховані побажання, що були висловлені учасниками 50 зустрічі ICANN в Лондоні. У заяві ICANN підкреслюється, що робота з вивчення думки і розробки рекомендацій інтернет-спільноти виконана відповідно з наміченими термінами. Їх дотримання набуває особливої важливості у світлі того, що питання передачі функцій управління доменною системою передбачається вирішити вже у вересні наступного року, коли закінчується термін дії нинішнього контракту між NTIA і IANA (контрольованої ICANN Адміністрацією адресного простору Інтернет).

domain-recht.de:
ICANN пішла на поступки ще чотирьом європейським реєстраторам
ICANN погодилася змінити умови угоди про акредитацію на вимогу чотирьох європейських реєстраторів. Поступок від корпорації домоглися німецькі компанії Ingenit GmbH & Co. KG, 1API GmbH і RegistryGate GmbH та MAILCLUB SAS з Франції. Каменем спотикання став пункт угоди, який вимагає від реєстраторів зберігати інформацію про своїх реєстрантів протягом 2 років після припинення договірних відносин з ними.

Зазначена вимога прямо суперечить законам про захист персональних даних Європейського союзу і більшості європейських країн, про що неодноразово попереджали експерти ще в ході підготовки нової угоди про акредитацію в редакції 2013 року, де вперше з'явилася спірна норма. Після затвердження угоди проблема стала підніматися вже самими реєстраторами. Першою "ластівкою" став французький реєстратор OVH SAS, який здобув перемогу в суперечці з ICANN. Компанія підкріпила свою вимогу висновком незалежних французьких юристів, в якому було вказано, що угода про акредитацію суперечить законодавству Франції. В результаті розгляду OVH SAS отримала право змінити в своїй угоді з ICANN цю норму і скоротити термін зберігання даних про колишніх клієнтів з двох до одного року.

Це рішення, що стало прецедентом, дозволило іншій французькій компанії, MAILCLUB SAS, домогтися тих же привілеїв автоматично. Рішення на користь німецьких компаній дозволяє іншим реєстраторам з цієї країни розраховувати на "спрощену" схему розгляду подібних запитів, оскільки в рішенні ICANN спеціально обумовлено, що на подальші запити реєстраторів з Німеччини будуть поширюватися ті ж зміни, які схвалені зараз для Ingenit GmbH & Co. KG, 1API GmbH і RegistryGate GmbH, і які передбачають скорочення терміну зберігання даних з 2-х до 1-го року.

TheDomains.com:
"Медична допомога" Інтернету
Минулого тижня, стартувала відкрита реєстрація імен в чотирьох нових доменах (New gTLD) - .CARE, .CLINIC, .SURGERY і .DENTAL.

Всі ці домени, які були запущені компанією Donuts, пов'язані зі сферою охорони здоров'я та медичного обслуговування. Наприклад, .CARE ("турбота", "піклування") орієнтовані на організації, які здійснюють догляд за хворими, літніми і непрацездатними людьми. Доменна зона .CLINIC ("клініка") може бути використана для медичних установ різної спрямованості, а домен .SURGERY ("хірургія"), швидше за все, буде цікавий хірургічним клінікам, асоціаціям профільних фахівців, медичним центрам та іншим організаціям. Зона .DENTAL розрахована на організації та фахівців у галузі стоматологічних послуг і товарів для догляду за зубами.

За підсумками першого дня відкритої реєстрації сумарна кількість доменних імен в усіх чотирьох нових доменах перевищила 5 тис., включаючи імена, зареєстровані в періоди пріоритетної реєстрації. Лідером серед "медичних" доменних новинок став домен .DENTAL (1971 реєстрація), що дозволило йому зайняти 127 місце за кількістю реєстрацій серед усіх нових доменів. За ним слідують .CLINIC (1447), .CARE (1395) і .SURGERY (534).

Найближчим часом очікується запуск відкритої реєстрації ще в кількох доменах, пов'язаних з турботою про здоров'я та його охороною - .DOCTOR, .HEALTH, .HOSPITAL, .MED, .MEDICAL, .PHARMACY.

gmanetwork.com:
Google "просуває" безпечний протокол
Корпорація Google вирішила надавати пріоритет в результатах пошукової видачі сайтам, які використовують захисне з'єднання HTTPS. На думку компанії, цей крок стимулює власників веб-сайтів переводити їх з HTTP на безпечне з'єднання HTTPS.

В Google зазначають, що використання HTTPS поки що буде розглядатися, швидше, як другорядний критерій при розстановці пошукових пріоритетів. Цінність цього параметру у визначенні місця ресурсу в пошуковій видачі буде поступатися іншим компонентам, наприклад, наявності якісного й актуального контенту. У корпорації все ж не виключають, що в майбутньому роль використання захищеного з'єднання для пошуку може підвищитися. В Google сподіваються, що нововведення послужить підвищенню безпеки усього Інтернету та зростання популярності протоколу HTTPS.0,242598 sec