.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.08.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Уанет проти цензури; Gmail запустив підтримку IDN-адрес; віртуальна валюта коштує реальні гроші; білоруський домен виходить на російський ринок; "Нова мафія" на китайському доменному ринку; новий сервіс підбору імені для дитини і для домену ...

delo.ua:
Українські експерти проти цензури в інтернеті
Минулого тижня експерти в галузі медіа, права та інтернету назвали незаконним прохання Служби безпеки України заблокувати ряд "терористичних" сайтів. Раніше СБУ направило в Інтернет Асоціацію України (ІнАУ) запити з проханням "обмежити доступ" до сайтів-порушників. Свої вимоги спецслужба аргументувала тим, що на ресурсах, що потрапили під підозру, пропагується "війна, національна ворожнеча" і насильницька зміна конституційного або територіального устрою України, і підкріпила їх висновками Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.

Керівники Інтернет Асоціації України категорично відмовилися виконувати прохання СБУ, назвавши їх незаконними. "Сьогодні найголовніше - зрозуміти, що практика відключення ресурсів без суду і слідства є надзвичайно небезпечною. Адже ми воюємо сьогодні за свою ідентичність, за те, щоб мати не такі правила, як в "тій" країні. А закриття сайтів, цензура та інші обмеження свободи слова - це правила саме "тієї" країни", - заявив член правління ІнАУ Олександр Ольшанський, натякаючи на Російську Федерацію.

"В СБУ дуже добре знають, що в ІнАУ існує дуже жорстка процедура, але з нами ніхто не порадився", - прокоментувала звернення СБУ голова правління ІнАУ Тетяна Попова.

"СБУ не може порушувати закон - це аксіома. Виявивши сайти, що пропагують війну і підтримують тероризм, СБУ зобов'язана відкрити кримінальне провадження, провести державну експертизу, яка б встановила обґрунтованість підозр СБУ, і звернутися до суду", - наполягає головний юрисконсульт Національної спілки журналістів Тетяна Котюжинська. СБУ може діяти дуже швидко, ефективно і на законних підставах, вважає вона. Так, наприклад, для блокування сайтів з дитячою порнографією, необхідні дозвільні документи від судових інстанцій були отримані спецслужбою протягом одного дня.

circleid.com:
Google зробила ще один крок з підтримки поштових адрес IDN
Поштовий сервіс Gmail отримав підтримку електронних адрес, в яких використовуються символи не тільки латинського алфавіту, - інформує корпорація Google. Тепер володарі акаунтів в Gmail отримали можливість обмінюватися листами з адресами типу іванпетров@пошта.укр. Незважаючи на те, що ще в 2012 році Інженерна рада Інтернету (Internet Engineering Task Force) розробила новий протокол електронної пошти, який забезпечував би розпізнавання інтернаціоналізованих (нелатинських) адрес, поштові сервіси до теперішнього моменту його не підтримували.

Більше половини населення планети для спілкування використовують мови на основі алфавітів, відмінних від латинського, що свідчить про актуальність впровадження IDN-пошти. Лідером у цьому напрямку є компанія Google, представники якої брали участь в роботі різних робочих груп, що займалися проблемою впровадження нового стандарту електронної пошти. Тому не дивно, що Google стала однією з перших великих компаній, що впровадили цей протокол. Компаніям Microsoft, Yahoo та іншим ще належить наділити свої поштові сервіси цією функцією.

Слід зазначити, що Goggle також ще потрібно багато зробити в справі досягнення повної підтримки інтернаціоналізованих адрес. На поточний момент користувачі Gmail можуть підтримувати переписку з адресами такого виду, але не можуть створювати такі облікові записи. Компанія поки не називає термінів, коли вона надасть своїм клієнтам можливість скористатися такою функцією.

coindesk.com:
Домен віртуальної валюти BTC.com продали за $1 мільйон
Домен BTC.com був проданий за один мільйон доларів США, що стало сьомою за розмірами угодою на вторинному доменному ринку в поточному році.

Скорочення BTC є практично офіційною абревіатурою, що позначає найпопулярнішу на сьогоднішній день "віртуальну валюту" bitcoin. Новим власником домену слала компанія GAWMiners, яка спеціалізується на продажу комп'ютерів, призначених, в першу чергу, для "майнінгу" (генерування цифрових валют). До цього, відповідно до бази даних Whois, адміністратором домену була компанія Brain Trust Company, зареєстрована в Осаці (Японія).

На поточний момент доменне ім'я знаходиться на 37-мій позиції в рейтингу найдорожчих доменів, який ведеться з 1999 року. За таку ж ціну були продані домени FISH.com (2005), GUY.com (2007), TOPIX.com (2007), POKER.org (2010), DomainName.com (2011), DUDU.com (2011) і PersonalLoans .com (2012).

rumol.org:
Домен .BY вийшов на російський ринок
Компанія Webnames.ru стала першим російським реєстратором, який пропонує своїм клієнтам реєстрацію в домені .BY - національному домені Білорусі, який довгий час залишався одним з найбільш "закритих" доменів на пострадянському просторі. Це стало можливим завдяки співпраці російської компанії з технічним адміністратором білоруської доменної зони hoster.by.

Нагадаємо, цього року домен .BY відзначив своє двадцятиріччя. Вільна реєстрація імен в національній доменній зоні Білорусі стартувала у 2000 році, але справжній "розквіт" домену розпочався два роки тому. За цей період домен виріс більш ніж в два рази, що дозволило йому очолити список найбільш швидкозростаючих європейських національних доменів. За даними організації CENTR, з лютого по травень 2014 зростання домену .BY склало 6,0% і на сьогоднішній день в "Байнеті" налічується понад 100 тис. доменних імен.

TheDomains.com:
Китайці придумали новий спосіб доменного шахрайства
Китайська поліція затримала понад сто підозрюваних у скоєнні афер на доменному ринку. Як повідомляє китайський ресурс ifeng.com, група шахраїв, в якій було понад 130 осіб, позиціонувала себе дочірньою компанією China Internet Network Information Center (CNNIC), яка надає брокерські послуги на доменному ринку.

Її команда "з розвитку бізнесу" (business development) регулярно шукала в Мережі інформацію про власників доменних імен, що мають комерційний потенціал. Вступаючи з ними в контакт, представники компанії пропонували їм продати свої доменні імена за дивовижно високими цінами.

В процесі "роботи" жертвам також пропонувалося оплатити послуги з "оптимізації" і "обслуговування", які нібито були направлені на підняття комерційної цінності доменних імен і коштували досить дорого.

Компанія навіть мала команду підставних осіб, які, під виглядом покупців доменних імен, зацікавлених в покупці доменів жертв, не давали їм можливості помітити злий умисел аферистів.

Згідно з результатами попереднього розслідування, жертвами шахраїв стали більше 100 власників доменних імен, а загальна сума збитку склала близько 28 мільйонів юанів ($4,5 млн).

lifehacker.com.au:
Ім'я майбутньої дитини вибираємо з прицілом на домен
У Мережі з'явився новий сервіс під назвою Awesome Baby Name, який допомагає майбутнім батькам вибрати ім'я для своєї дитини в залежності від наявності вільного домену. Це, як вважають творці сервісу має допомогти створити цифрову ідентичність потомства. Сайт обіцяє забезпечити "найкращу відповідність домену імені та прізвищу дитини, а також оптимальні пропозиції по ціні доменів".

Awesome Baby Name дозволяє нерішучим батькам вибрати ім'я дитині зі списку доменних імен, який генерується на основі їхніх побажань. Користувачеві досить просто ввести в пошукову форму своє прізвище, а потім вибрати, чи хочуть вони подивитися імена для хлопчиків, дівчаток або "всі". Після цього сайт надасть список пропозицій.

Сервіс гарантує, що всі запропоновані імена знаходяться у вільному доступі і ще ніким не були зареєстровані. Крім того, безпосередньо на сайті користувачі можуть зареєструвати обране ім'я, скориставшись послугами американського реєстратора Namecheap, який пропонує доменні імена у зоні .COM за ціною близько $12 на рік.

Користувачам настійливо рекомендується якомога швидше зареєструвати доменне ім'я згідно зі своїм вибором, щоб уникнути ситуації, коли назвавши дитину виявиться, що домен, співзвучний його імені, вже зайнятий. Особливо це актуально для тих, чиє прізвище Сміт (американський аналог російського прізвища "Іванов").0,192991 sec