.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.07.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: розгляд заявок на нові домени завершено; "Хентайский" домен. MOE буксує на старті; Токелау - маленька держава з великим доменом; фінплан ICANN на 2015 рік готовий до обговорення; DNSSEC робить кіберпростір безпечнішим...

cctld.ru:
ICANN завершила розгляд заявок на нові домени
Корпорація ICANN завершила процес розгляду заявок на нові домени верхнього рівня (New gTLD). Останньою була схвалена заявка індійського промислового гіганта Tata Group на домен .TATA. Індійська компанія заручилася підтримкою влади Марокко, де існує невелика провінція під назвою Тата.

Всього ж період розгляду заявок тривав понад два роки, стартувавши 13 червня 2012 року. Без будь-яких проблем схвалення отримали 1783 заявки. Ще 38 заявкам довелося пройти процедуру додаткового розгляду, яку успішно подолали 35 заявок. З різних об'єктивних причин було відкликано 211 заявок.

Фахівці дають високу оцінку роботі ICANN, вважаючи, що при розгляді заявок корпорація чутливо реагувала на потреби світового співтовариства і враховувала інтереси усіх учасників програми. Незважаючи на те, що залишилася ще деяка кількість заявок, по яких досі йдуть суперечки між заявниками, вже зараз можна стверджувати, що новий світовий доменний ландшафт практично сформований.

DomainNews.com:
"Неняшний" старт домену .MOE
Минулого тижня стартувала загальнодоступна реєстрація в новому загальному домені верхнього рівня .MOE. Інтерес до цієї події був викликаний в основному заявами компанії-оператора реєстру .MOE Registry про плани досягти показника в 200 млн реєстрацій.

Можливо, подібні амбіції адміністратора домену пов'язані з популярністю слова "moe", яке серед молоді західних країн використовується для вираження почуття захоплення і розчулення речами, які на молодіжному сленгу прийнято називати "няшними" і "мімімішними". Крім того, слово "мое" в російськомовному сегменті інтернету використовується фанатами японського аніме для опису чарівних юних героїнь цього жанру.

Тим не менш, перший день відкритої реєстрації в домені .MOE не було відзначено високим попитом на "мімімішні" домени. У перший день загальнодоступної реєстрації було делеговано усього 1070 імен, що далеко від рекордних показників лідерів серед New gTLD.

Фахівці розглядають домен .MOE, як типовий community-домен, який створюється з прицілом на представників певної субкультури, в даному випадку молодіжну аудиторію і шанувальників аніме. Відмінністю подібних доменів є їх вузька спрямованість, що не дозволяє назвати плани компанії-реєстру по досягненні 200 млн реєстрацій реалістичними.

DomainNews.com:
Домен .TK зміцнює свої позиції лідера
На минулому тижні домен верхнього рівня острівної території Токелау, .TK, подолав позначку в 25 млн реєстрацій, зміцнивши тим самим свої позиції в якості лідера серед ccTLD. На даний час домен продовжує міцно утримувати другу позицію за кількістю реєстрацій після .COM. Домен відрізняється від інших також і темпами зростання - за останній місяць в доменній зоні було зареєстровано 837 703 імен.

Варто відзначити також і те, що тепер на кожного жителя островів Токелау припадає трохи менше 18 тис. імен. Це звичайно не означає, що всі домени зареєстровані жителями Токелау, оскільки феноменальний успіх .TK пов'язаний з безкоштовною реєстрацією доменних імен. Плата стягується тільки за додаткові послуги. Багато експертів були впевнені, що подібна маркетингова стратегія зробить .TK привабливим для кіберзлочинців, що створюють і використовують домени з злочинними намірами. Проте статистика стверджує, що ці побоювання не виправдалися. Наприклад, за даними Робочої антифішингової групи, домен .TK навіть не увійшов до першої десятки найнебезпечніших, з точки зору фішингу, доменів верхнього рівня. Крім того, за даними компанії Architelos, .TK більш безпечний, ніж .COM, .NET або .CO, займаючи в рейтингу наявності загроз, що складається з 72 доменів верхнього рівня, лише 47 позицію.

На даний момент найбільшим доменом є .COM, в якому налічується 113 700 000 реєстрацій. За ним, після .TK, слідує .DE (Німеччина) з 15,8 млн. Далі в десятці лідерів розташувалися домени .NET (15,1 млн), .UK (Великобританія - понад 10,5 млн), .CN (Китай - 10,6 млн), .ORG (10,4 млн), .INFO (5,7 млн), .NL (Голландія - 5,5 млн) і .RU (Росія - 4,9 млн). Найбільшим серед нових доменів є домен .XYZ з більш ніж 348 тис. реєстрацій.

ICANN:
У 2015 році ICANN має намір збільшити дохід на третину
У 2015 фінансовому році корпорація ICANN має намір отримати дохід у розмірі 169,9 млн доларів, що на 32,2% більше, ніж планується в поточному році. Такі цифри корпорація наводить в проекті Операційного плану та бюджету на 2015 фінансовий рік. При цьому передбачається збільшення операційних витрат корпорації, приблизно на чверть, до 117 млн доларів. Корпорація сподівається отримати підтримку майбутнього бюджету від інтернет-спільноти та збиратиме коментарі впродовж 54 днів.

Публікація планів компанії із зазначенням наявних коштів і передбачуваних витрат, з докладним описом ініціатив і коментарями, є свідченням вдосконалення ICANN, вважає президент корпорації ICANN Фаді Шехади (Fadi Chehade).

Він також зазначив, що бюджет ICANN припускає стабільні витрати, за винятком окремих областей. При цьому в бюджеті закладено зростання, необхідне для того, щоб забезпечити основи функціонування глобальної організації, куди увійдуть зацікавлені сторони з усього світу.

За його словами, корпорація заклала в бюджет 4,7 млн доларів на передачу функцій з управління адресним простором Інтернету незалежній організації. Ця цифра може бути скоригована в міру надходження даних про потреби цього процесу.

ICANN:
Технологія DNSSEC нарощує позиції
З 642 існуючих доменів верхнього рівня 447 підтримують технологію DNSSEC, інформує ICANN в своїй доповіді. У той же час, за даними CENTR на травень цього року, серед європейських доменів всього дві третини мають відповідний підпис.

Рекордсменом з підтримки протоколу серед доменів верхнього рівня є голландський ccTLD .NL (дані SIDN за результатами 2013 року). У Нідерландах зареєстровано 5,4 млн доменних імен, з яких підтримують DNSSEC 1,7 млн. Адміністратор домену .NL розробив сервіс на базі своєї системи реєстрації доменів, який забезпечує передачу підписаних імен від одного реєстратора до іншого без ризику потрапляння в ситуацію, коли доменне ім'я і пов'язаний з ним веб-сайт виявляються впродовж певного часу недоступними або беззахисними.

На другому місці в рейтингу підтримки технології DNSSEC, згідно зі статистикою SIDN за 2013 рік, чеський домен .CZ. На кінець минулого року в ньому підтримували DNSSEC 17,9% від загального числа доменів. Донедавна чеський домен лідирував за кількістю підписаних в рамках технології доменних імен.

На третьому місці в списку лідерів минулого року – бразильський домен .BR (12,6%). За ним слідують .SE (Швеція, 8,7%), .COM (8,4%), .EU (6,2%), .NET (1,8%) і .ORG (0,9%).

Правда, вже після проведення дослідження SIDN, домен Бразилії .BR обігнав .CZ. У ньому тепер підтримує технологію DNSSEC 603 тис. імен із зареєстрованих 3,4 млн імен.0,193878 sec