.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.07.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: "не виїзні" персональні дані; Франція посварилася з ICANN через вино; Microsoft перегнула палку в боротьбі з кіберзлочинцями; в New gTLD почалась цінова гонка; Китай запустить власні .СOM і .NET…

BFM.ru:
Влада Росії заборонила зберігання персональних даних росіян на серверах за межами країни
Державна дума РФ прийняла в другому та третьому читаннях законопроект, відповідно до якого іноземні компанії, у тому числі соціальні мережі, поштові сервіси і пошуковики, повинні розміщати і зберігати персональні дані російських користувачів виключно на серверах, що знаходяться на території Росії. Норма почне діяти з 1 вересня 2016 року.

До поняття "особисті данні" депутати віднесли адреси електронної пошти, особисту переписку і тому подібні речі. Автори документу стверджують, що подібні обмеження є звичною практикою, проте очікують жорстку критику з боку Twitter, Facebook та інших інтернет-компаній.

Як сказано в документі, доменні імена і мережеві адреси, які будуть порушувати положення закону, на підставі рішень суду будуть вноситися в "Реєстр порушників прав суб’єктів персональних даних", обов’язки по веденню якого будуть покладені на Роскомнагляд. Окрім внесення в реєстр ресурсу, що порушує закон, доступ до нього буде обмежено і відновлено лише після усунення порушень.

info.nic.ru:
Суперечка про .WINE
Уряд Франції піддав жорсткій критиці корпорацію ICANN, заявивши про свої сумніви стосовно ефективності її як структури, що здійснює управління Інтернетом. Причиною цього стало рішення організації стосовно нових доменів верхнього рівня .WINE та .VIN не на користь країни. ICANN пояснює своє рішення прагненням подальшого розвитку Інтернету на принципах мультистейкхолдеризму, тобто з врахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін.

Така реакція Франції стала наслідком того, що на лондонській конференції ICANN було повідомлено про те, що інші уряди, що входять в Урядовий консультативний комітет (GAC) ICANN, не підтримали створення New gTLD .WINE и .VIN.

Деякі спеціалісти вважають, що ICANN бачить рішення цієї проблеми в створенні ситуації, при якій усім зацікавленим сторонам доведеться відвойовувати право на домени .WINE та .VIN на аукціоні.

Зі свого боку, президент ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade) заявив, що ICANN є організацією з абсолютно прозорою структурою, про що свідчать її документи, і висловив своє здивування позицією Франції, яка, як він вважає, "кричить про те, що все пропало, якщо не отримує того, що бажає".

Фаді Шехаде також відзначив, що Франція поки не вичерпала усіх можливостей для оскарження прийнятого рішення, так що до фіналу історії, а відповідно і до делегування "хмільних" доменів, ще далеко.

cybersecurity.ru:
Microsoft заарештувала "невинні" домени No-IP
Microsoft визнала наявність технічних помилок, які допустили її спеціалісти в процесі блокування бот-мережі. Через їхні дії було заблоковано легальні і законослухняні домени і проекти, що були розміщені на них. Але й після визнання помилок, доменний реєстратор, що постраждав від дій борців с кіберзлочинністю, заявляє, що частина доменів все ще залишається недоступною.

Постановою федерального суду міста Ріно (штат Невада) Microsoft та правоохоронні органи отримали контроль над 22 доменами, управління якими здійснював доменний реєстратор No-IP, що належить компанії Vitalnetworks. Проте, головною сферою його діяльності є надання послуг динамічного DNS з можливістю створення субдоменів у доменах, що належать No-IP.com. Технологія динамічного DNS дозволяє автоматично поновлювати інформацію на DNS-сервері для підтримки постійного з’єднання з динамічними IP-адресами. Цю особливість давно оцінили кіберзлочинці. Динамічний DNS дозволяє швидко створювати субдомени, що використовуються для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, і легко замітати сліди, змінюючи записи DNS.

У позові Microsoft стверджувалось, що домени були використані кіберзлочинцями для розповсюдження шкідливого ПО, з використанням розробок софтверного гіганта для отримання фінансової вигоди. Це уже десята кампанія Microsoft по боротьбі з бот-мережами. Стосовно No-IP корпорація не висунула жодних конкретних звинувачень, тим не менше, сервіси реєстратора були заблоковані в рамках загальної кампанії.

"Через технічні помилки, заявив гендиректор підрозділу Microsoft Digital Crimes Unit Девід Фінн (David Finn), постраждали деякі користувачі, на комп’ютерах яких не було шкідливого софта. Ми приносимо їм свої вибачення".

У самій No-IP говорять, що сервіси були заблоковані без попередження, так як і розблоковані, тому в No-IP не можуть нічого сказати про те, як довго ресурси були блоковані. За наявною інформацією, з 22 арештованих доменів 18 були легітимними.

DomainNews.com:
Встановлено новий ціновий рекорд для New gTLD
Доменне ім’я LUXURY.ESTATE продано за $50 тис., інформує доменний брокер DomainHoldings. Таким чином, для нових доменів верхнього рівня встановлено черговий ціновий рекорд. До цього моменту найдорожчими серед нових доменів була ціла "команда" імен, серед яких SOCCER.GURU, SLOAN.PLUMBING, PACIFIC.VENTURES, METALLOGRAPHIC.EQUIPMENT, IMMOBILIER.ESTATE. Ціна кожного з них склала $12,5 тис.

Компанія не повідомляє імен покупця і продавця домену, проте, за даними Whois, колишній власник домену живе в американському штаті Массачусетс, а покупець є мешканцем Монако. Можна лише позаздрити передбачливості американця, який зареєстрував LUXURY.ESTATE на п’ятий день періоду преміальної реєстрації в новій доменній зоні .ESTATE, витративши на це трохи більше $200. Через менш як два місяці він отримав понад $49 тис. чистого прибутку. Цей приклад повинен стати відмінним аргументом для активізації доменних інвесторів, багато з яких все ще насторожено ставляться до New gTLD, вважаючи, що заробити на них великі гроші неможливо.

ITAR-TASS:
Китай готується до запуску власних аналогів ".COM" і ".NET"
China Internet Network Information Center (CNNIC) разом з компанією IP Mirror готується до запуску двох доменів верхнього рівня китайською мовою – ".Gongsi" (".COM" на китайській) та ".Wangluo" (".NET" на китайській). Майбутні еквіваленти ".COM" та ".NET" можуть бути вельми цінними для бізнесу, який зацікавлений в китайському ринку.

Для захисту авторських прав власників торгових марок передбачена пріоритетна реєстрація в рамках періодів Sunrise таPioneer. В ході періоду Sunrise (починаючи з 1 липня 2014 року) реєстрація буде доступна лише для учасників системи Trademark Clearinghouse (ТМСН). На протязі подальшого періоду Pioneer (з 31 липня 2014 року) можливість зареєструвати свої доменні імена отримають власники торгових марок, що не внесені до ТМСН, але зареєстровані компетентними органами влади. На етапі Landrush (з 21 серпня 2014 року) заявки на реєстрацію жаданих доменних імен на конкурсній основі зможуть подавати усі інші клієнти.

Gongsi та Wangluo являють собою фонетичну транскрипцію китайських слів, що визначають "компанія" та "мережа". Імена в доменах ".Gongsi" або ".Wangluo" нададуть комерційним організаціям більшої солідності та зроблять їх більш доступними для китайських користувачів, вважають спеціалісти китайського реєстратора.0,190489 sec