.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

13.06.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: "доменного полку" прибуло; бюрократичні "палки в колесах" ICANN; гіркий осад від першого "правильного" доменного аукціону; у доменному просторі з’явились нові "столичні" домени…

rusnovosti.ru:
Програма New TLD на минулому тижні поповнилась черговим пакетом доменів
На минулому тижні почались реєстрації імен в домені . XYZ. Даніель Негарі (Daniel Negari), засновник та генеральний директор компанії, що запускає домен, ставить перед собою амбіційні цілі, відповідно до яких у перший рік компанія має здійснити 1 мільйон реєстрацій та досягти відмітки п’ять мільйонів на протязі трьох років після старту.

Ціна на доменні імена в домені, що символізує фінальну частину латинського алфавіту, в залежності від реєстратора коливається в межах $13 - $15 за домен.

Компанія New TLD Company AB розпочала реєстрацію в домені .JETZT (що в перекладі з німецької означає "зараз"). До цього домену проявила інтерес велика кількість реєстраторів, а ціна на імена в ньому складає $20 - $30 за домен.

Компанія Rightside запустила ще три своїх домени, серед яких .FUTBOL, .REVIEWS та .SOCIAL. Домен .FUTBOL буде першим доменом, що стосується командних видів спорту, якщо не враховувати зону .BIKE. Особливої актуальності запуск цього домену набуває у зв’язку з початком чергового чемпіонату світу з футболу в Бразилії.

Donuts запустила чотири зони, відкривши в них реєстрацію за протоколом Early Access Phase (пріоритетна реєстрація по більш високій ціні). Це домени .DATING, .EVENTS, .PARTNERS та .PRODUCTIONS. Окрім того, на умовах загальнодоступності були запущені домени .MAISON ("будинок" по-французьки) і .TIENDA ("магазин" іспанською).

trademarksandbrandsonline.com:
США не поспішають відпускати Інтернет у "вільне плавання"
Палата Представників Конгресу США більшістю голосів (245 проти 177) затвердила законопроект, відомий як DOTCOM Act. У випадку його прийняття, цей нормативний акт суттєво знизить шанси на те, що контроль над кореневою зоною DNS може бути передано від Національної адміністрації США з телекомунікацій та інформації (NTIA) інтернет-спільноті у вересні 2015 року. Ці строки раніше були озвучені самими представниками NTIA, які виступили з пропозицією передачі контролюючих функцій.

Судячи з усього, подібна перспектива не влаштовує американських законотворців. DOTCOM Act передбачає, що NTIA позбавляється права приймати будь-які пропозиції по передачі контролю з боку ICANN, допоки ці пропозиції не будуть розглянуті та схвалені аудиторським органом Конгресу, функції якого виконує Рахункова палата. Що важливо, для проведення аудиту виділяється термін в один рік. Таким чином, для того, щоб передача контролю над доменною системою відбулася у вересні 2015 року, необхідно, щоб ICANN внесла свої пропозиції на протязі найближчих трьох місяців. Навряд чи це може статися, якщо врахувати, що на даний час інтернет-спільнота лише обговорює найбільш загальні питання створення структур, які б прийшли на заміну NTIA.

Правда, щоб набути чинності закону, DOTCOM Act повинен бути схвалений також і у Верхній палаті Конгресу – Сенаті. Після цього, останньою інстанцією, яка зможе зупинити DOTCOM Act, буде президент США Обама, якщо він вирішить використати своє право наложити вето на законопроект.

trademarksandbrandsonline.com:
Перший новий домен пішов "з молотка"
В історії запуску нових загальних доменів верхнього рівня на минулому тижні відбувся перший "справжній" аукціон за право володіння новим доменом у відповідності з офіційною процедурою ICANN. В ході торгів Китайська фірма Beijing Tele-info Network Technology отримала гору над американською компанією Afilias у боротьбі за домен .信息 ("інфо" або "інформація" китайською). Фінальна сума за лот склала $600 тис.

До цього моменту ICANN уже проводила офіційні аукціони, але до сьогодні вони проходили без ставок, оскільки конкуренти, дійшовши згоди, знімали свої заявки з конкурсу, поступаючись правами на домен на взаємовигідних умовах. Це дозволяло їм уникати лишніх витрат. Так сталося у суперечці реєстраторів Famous Four, Donuts та Uniregistry, які, фактично, "полюбовно" поділили спірні домени між собою.

У той же час, перший "справжній" аукціон виявився сюрпризом для багатьох учасників доменного ринку. Оскільки компанія Afilias є адміністратором латино мовного домену .INFO, її рішення поступитися його китайським аналогом іншій компанії, є, що найменше, дивним. Особливо нелогічним це рішення виглядає з огляду на темпи зростання китайського доменного ринку і китайського сегменту Інтернет. Окрім того, статистика свідчить про те, що в Китаї більш популярними стають доменні імена на нідній мові.

Не може не викликати запитань також і сума, за яку домен дістався китайській компанії - $600 тис., що досить мало для доменної зони. На більш ранніх аукціонах, які були організовані без участі ICANN, ціни спірних доменних зон не опускалися нижче мільйону доларів.

Заради справедливості варто відзначити, що Afilias не пішла з аукціону з пустими руками. У результаті домовленостей з конкурентами Donuts, Famous Four Media та Dot Poker, які відкликали свої заявки з конкурсу, компанія отримала права на домен .POKER.

rusnovosti.ru:
Почалась реєстрація доменних імен в доменах .MOSCOW і .МОСКВА
Хостинг-провайдер Ru-Center повідомив про початок реєстрації доменних імен в нових доменах верхнього рівня .MOSCOW і .МОСКВА.

Першочергове право зареєструвати імена в нових доменах мають правовласники товарних знаків з депозитарію ICANN. Цей період пріоритетної реєстрації буде тривати до 10 липня. Починаючи з 15 липня почнеться виконання заявок, які поступили від власників товарних знаків, що охороняються на території РФ. Засоби масової інформації та некомерційні організації зможуть скористатися пріоритетним правом реєстрації уже з 19 серпня. Відкрита реєстрація в "столичних" доменах для усіх охочих стартує 24 вересня поточного року.

Варто відзначити, що в доменах .MOSCOW і .МОСКВА уже з’явилися перші імена, зареєстровані для потреб уряду Москви - мер.москва і government.moscow.

Проект впровадження доменів .MOSCOW і .МОСКВА було ініційовано національним реєстратором доменів Ru-Center в 2010 році. Його реалізує Фонд сприяння розвитку технологій та інфраструктури інтернету при підтримці Департаменту інформаційних технологій Москви.0,195924 sec