.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.05.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: "коней на переправі не міняють"; з миру по нитці – ICANN перекроює залишки IPv4; .SPA не буде бельгійським; New gTLD подолав нову позначку кількості реєстрацій; …

DomainIncite.com:
Verisign залишиться технічним підрядником кореневої зони DNS
Компанія Verisign повинна зберегти функції "технічного підрядника", відповідального за функціонування кореневої доменної інфраструктури, - вважає президент ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade). Цю думку він висловив у блозі, в якому поділився з читачами своїми думками про можливі зміни в системі управління кореневою зоною DNS.

На даний час адміністратором кореневої зони є уряд США, а ICANN виступає у ролі її оператора. В той же час, функції "технічного підрядника", покладено на компанію Verisign. На практиці це означає, що усі зміни в кореневу зону, які були прийняті і затверджені ICANN, за відсутності заперечень з боку американського уряду, вносить саме Verisign.

Фаді Шехаде відзначив, що роль уряду США як адміністратора після передачі контролю над кореневою зоною буде передано структурам, які будуть створені інтернет-спільнотою. Спостерігачі позитивно оцінюють цю заяву президента ICANN. На їх думку, Verisign, у якої надзвичайно великий досвід підтримки кореневої зони, є одним з гарантів того, що весь процес передачі контролю над доменною системою пройде без серйозних проблем.

ICANN:
IPv4-адреси, що залишились, будуть перерозподілені серед регіональних інтернет-реєстрів
ICANN повідомила про перерозподіл адрес інтернет-протоколу четвертої версії (IPv4), що залишилися. Активація цієї процедури була викликана заявами Центру інформаційної підтримки мережі Латинської Америки і Карибського басейну (LACNIC) про те, що кількість вільних адрес знизилась до рівня менше 8 млн, що є критично низьким рівнем. Процедура перерозподілу передбачає, що регіональні інтернет-реєстри "поділяться" адресами у відповідності з політикою "рівномірного перерозподілу".

При цьому ICANN рекомендує операторам мереж по всьому світу активніше використовувати новий протокол IPv6, який здатен забезпечити нинішні темпи росту інтернету.

DomainIncite.com:
Бельгія не отримає .SPA
ICANN відхилила вимогу Бельгії заморозити заявку компанії Donuts на домен .SPA. Окрім Donuts на цей домен претендує також компанія Asia Spa and Wellness Promotion Council, яка заручилася підтримкою бельгійського уряду, пообіцявши владі міста Спа відчисляти частину прибутків від реєстрацій імен в новому домені.

Головним аргументом, який бельгійська влада використала для обґрунтування своєї вимоги, було ствердження про те, що походження слова "спа" пов’язане виключно з назвою курорту в Бельгії. Однак, ця версія не є єдиною, на чому й наполягали представники Donuts, відмовляючись ділитися з бельгійцями своїми майбутніми заробітками від продажу доменів в цій зоні. Один з найбільших світових реєстраторів доменів стверджує, що .SPA не є географічною назвою і не потребує обов’язкової підтримки місцевої влади відповідного регіону або країни.

В результаті, ICANN стала на сторону Donuts, підтримавши її точку зору. Тепер, скоріш за все, долю домену .SPA вирішить аукціон. Цікаво те, що в іншому подібному випадку Урядовий консультативний комітет (GAC) ICANN діяв протилежним чином. Практично одночасно з ситуацією навколо доменуа.SPA, GAC розглядав і конфлікт, який стосується заявки компанії Amazon на відповідний домен.

Проти делегування прав на домен .AMAZON однойменній компанії виступили представники Перу і Бразилії, по території яких протікає найбільша річка світу. І хоча ім’я "amazon" навряд чи в повній мірі попадає під поняття географічної назви, Перу і Бразилії вдалося переконати усіх членів GAC одноголосно проголосувати за блокування заявки інтернет-ритейлера.

DomainNews.com:
Кількість реєстрацій в New gTLD перевищила 800 тисяч імен
Кількість реєстрацій у всіх нових загальних доменах верхнього рівня 22 травня подолала позначку в 800 тис, у відповідності до даних ресурсу nTLDstats.com. Домен .CLUB перемістився на другу позицію за кількістю реєстрацій.

За останніми підрахунками, кількість зареєстрованих доменних імен у всіх 272 New gTLD склала 807 769 доменів. Усього в програмі розширення доменного простору на поточний момент беруть участь 129 реєстраторів.

Лідером за кількістю реєстрацій продовжує залишатися домен .GURU з 58,271 тис. реєстрацій, тем не менш, на друге місце вийшов нещодавно запущений домен .CLUB, кількість імен в якому досягла 51,530 тис. "Клубний" домен відтіснив доменну зону німецької столиці .BERLIN на третю позицію з результатом 48,035 реєстрацій. Далі у списку топ-10 значаться домени - .PHOTOGRAPHY (36,056 тис.), .在线 ("online" - 31,473 тис.), .EMAIL (30,330 тис.), .LINK (28,803 тис.), .TODAY (24,767 тис.), .TIPS (22,715 тис.) и .COMPANY (19,115 тис.).

В загальному списку нових доменів 22 зони з понад 10 тис. реєстрацій, 43 – з понад 5 тис і 89 – з понад 1 тис доменних імен.

Серед реєстраторів перше місце за кількістю реєстрацій в нових доменах належить компанії GoDaddy, на яку припадає біля чверті усіх реєстрацій (25,43%) або 205,424 тис. Значно відстає від лідера компанія, що займає другу позицію, - Enom з 74,495 тис. реєстрацій. На третьому місці компанія 1&1 Internet AG (United Internet AG) з 63,293 тис.0,212669 sec