.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.05.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: .AFRICA поставила ICANN в незручне становище; домен для політиків – вибори в інтернеті; чи стане .COM ціннішим?…

PCTechMag.com:
Домен .AFRICA відкладається
Запуск нового домену верхнього рівня .AFRICA затягується на декілька місяців. На нещодавній конференції ICANN в Сінгапурі ZA Central Registry (ЮАР) підписала реєстраційну угоду, проте процес делегування домену .AFRICA застопорився через скаргу компанії DotConnectAfrica, яка ще восени минулого року звернулась в ICANN з вимогою незалежного перегляду рішення.

ICANN відкинула претензії DotConnectAfrica з причини відсутності підтримки реєстру з боку урядів та місцевих влад країн континенту. Відмова корпорації не вирішила конфлікт, оскільки ICANN не задовольнила вимогу DotConnectAfrica про проведення незалежного перегляду заявки. Нагадаємо, що ще в квітні 2013 року рада директорів ICANN прийняла резолюцію, відповідно до якої повинен був бути сформований постійний комітет для розгляду подібних випадків. В його склад повинні були ввійти 9 арбітрів, з числа яких створювались би арбітражні комісії для розгляду вимог та скарг.

Проте цей комітет так і не було створено, що призвело до ситуації, коли сама ICANN порушила власні процесуальні норми. Про це корпорації вказала діюча незалежна арбітражна комісія, яка розглянула повторну скаргу DotConnectAfrica. Спеціалісти схиляються до думки, що перегляд заявки навряд чи кардинально змінить судьбу домену .AFRICA. Скоріш за все, він так і залишиться за ZA Central Registry з затримкою запуску на декілька місяців, впродовж яких спірне питання буде врегульовано.

BusinessWire.com:
Знайдено спосіб попередження політичного кіберсквоттингу
Політичні кампанії в США найближчим часом отримають унікальне, безпартійне рішення для захисту своєї присутності в Інтернеті: домен верхнього рівня .VOTE ("голосування").

Як пише видання BusinessWire, "сьогодні політики та виборці повинні бути впевненими в точності і достовірності інформаційних кампаній в Інтернеті. Проте, дуже часто політики зустрічаються з ситуацією, коли доменні імена, пов’язані з їх власними іменами, реєструються політичними противниками або кіберсквоттерами". Цю проблему повинен вирішити новий домен верхнього рівня .VOTE, вважають у виданні.

Уже до кінця цього року кандидати на виборні посади, політики отримають можливість зареєструвати персональне доменне ім’я в зоні .VOTE для використання його у якості офіційного сайту виборчої кампанії та електронної пошти. Завдяки суворим правилам реєстрації в доменній зоні виборці можуть бути впевненими, що виборча кампанія будь-якого політика, яка здійснюється через домен .VOTE та електронну пошту з цим ім’ям являються офіційним голосом цього кандидата.

Про необхідність для політика чи політичної сили забезпечити "офіційну" веб-присутність свідчать результати опитування Blueprint Interactive, згідно з якими 49% виборців отримують інформацію про політиків і вибори завдяки інтернету, а 64% опитаних використовують інтернет для "перевірки" заяв політиків. Окрім того, 58% респондентів шукають в інтернеті результати різноманітних соціологічних досліджень та розподіл позицій кандидатів.

Для того, щоб охопити латино мовну аудиторію, з подібною метою буде запущено домен .VOTO. Обидва домени будуть управлятися компанією Monolith Registry LLC, яка тісно співпрацює з одним з провідних гравців на доменному ринку - компанією Afilias.

DomainNameWire.com:
Домейнери випробовують нові домени
Майже половина домейнерів (52%) планують зареєструвати імена в нових доменах, - свідчать результати опитування, яке було проведене ресурсом Domain Name Wire. Кількість доменних імен, які планують зареєструвати доменні інвестори в нових зонах, коливається в інтервалі від 1 до 1000, а середнє значення складає 20 доменів.

Спеціалісти доменного ринку також відповіли на питання, як вплине запуск нових доменів верхнього рівня на ситуацію в домені .COM. На думку 20% респондентів, розширення доменного простору спричинить зниження цінності імен в домені .COM. Ще 40% опитаних вважають, що нові домени взагалі ніяк не вплинуть на зону .COM, а ще 40% впевнені, що це призведе до підвищення цінності доменів в цій зоні.

Зовсім інша точка зору спеціалістів доменного ринку стосовно інших загальних доменів верхнього рівня. Переважна частина опитаних висловила впевненість у тому, що нові домени негативно вплинуть на цінність імен в таких доменних зонах, як .INFO та .BIZ.0,191583 sec