.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.05.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Рунет може відділитися від глобальної Мережі; узбецькому домену 19 років; поліція Лондону закриває піратські домени; Medicare.com – найдорожчий домен, проданий в першому кварталі; китайські New gTLD рвуться в лідери…

Kommersant.ru:
Рунет може опинитися за "залізною завісою"
Заборона на розміщення серверів системи доменних імен .RU та .РФ поза межами Росії обговорюється робочою групою при адміністрації президента країни. За інформацією тижневика "Коммерсант", мова також йде про контроль за контентом, який циркулює на усіх рівнях мереж передачі даних, а також забороні на приєднання регіональних та місцевих мереж передачі даних до зарубіжних інтернет-мереж. Експерти побоюються, що подібні заходи дадуть державі необмежені можливості для цензури в кіберпросторі. Окрім того, це зробить надання мережевих послуг більш витратним та знизить якість доступу в інтернет.

Робоча група пропонує функції з управління доменами .RU та .РФ передати уповноваженому державному органу, а також ввести ліцензування мереж зв’язку та діяльності по переведенню URL-адрес в IP-адреси і в зворотному напрямку.

Також обговорюється заборона на приєднання регіональних та місцевих мереж передачі даних до зарубіжних. На думку розробників документу, весь трафік регіональних і місцевих операторів повинен буде проходити виключно через мережі загальноросійських операторів, з фільтрацією контенту на всіх рівнях передачі даних.

Mail.ru:
Національний домен Узбекистану .UZ святкує 19-річчя
На минулому тижні 29 квітня національному домену Узбекистану .UZ виповнилось 19 років. Домен верхнього рівня .UZ було делеговано 29 квітня 1995 року.

25 лютого 2010 року в доменній зоні .UZ кількість реєстрацій доменних імен перевищила позначку в 10 тис., а 11 лютого 2013 року число доменних імен досягло 16 тис. На сьогодні в домені налічується понад 17 тис. доменів.

За даними адміністратора доменної зони .UZ щомісячне зростання кількості доменних імен в зоні складає біля 150-200 нових імен.

Кількість реєстраторів, що надають послуги з реєстрації доменних імен в домені .UZ досягла шістнадцяти, що сприяло значному зниженню цін на послуги реєстрації.

Сумарна швидкість організованих каналів з доступу в інтернет в 2013 році в Узбекистані зросла в 1,3 рази і на теперішній час складає понад 11,2 Гбіт/с. За даними Державного комітету зв’язку, інформатизації і телекомунікаційних технологій кількість інтернет-користувачів в Узбекистані, у тому числі й користувачів мобільного інтернету, за підсумками першого кварталу 2014 року склала приблизно 10,089 млн.

torrentfreak.com:
Лондонська поліція наводить порядок
В Лондоні призупинена робота 2,5 тис. доменних імен, на яких були розміщені сайти, які здійснювали незаконну торгівлю в інтернеті, - інформує підрозділ поліції британської столиці з боротьби зі злочинами в області інтелектуальної власності (Police Intellectual Property Crime Unit - PIPCU).

Спершу стражі закону звертались до власників "поганих" сайтів з вимогою привести свою діяльність у відповідність з нормами закону або припинити незаконну торгівлю. Після того, як ці вимоги не були виконані порушниками, поліцейські звертались до реєстраторів доменних імен і в примусовому порядку призупиняли роботу доменів. Деякі з заблокованих сайтів пропонували контрафактну продукцію під такими відомими брендами, якмGucci, UGG, Abercombie, Thomas Sabo, Hollister та ін.

Цього результату, 2,5 тис заблокованих злочинних доменів, було досягнуто за вісім місяців роботи PIPCU з моменту створення цього підрозділу. Варто відзначити, що усі призупинені домени пов’язані з порушеннями прав інтелектуальної власності в сфері фізичних продуктів, на той час, як методи боротьби з подібними зловживаннями в області цифрових продуктів (наприклад, розповсюдження піратського контенту) поки тільки розробляються.

DomainNameWire.com:
Доменне ім’я Medicare.com було продано за $4,8 млн
Компанія HealthInsurance Services придбала доменне ім’я Medicare.com за $4,8 млн. Під час оприлюднення квартальних результатів компанія повідомила про те, що витратила на купівлю домену $4,5 млн готівки та списала продавцю $0,3 млн дебіторської заборгованості. Продавцем виступив бізнес-партнер компанії - Medx Publishing.

Ім’я Medicare.com є "домом" для досить розвинутого сайту, монетизованого завдяки широкій аудиторії, яка налічує біля 3 млн користувачів. Так що HealthInsurance отримала більше, ніж просто гарне і потрібне доменне ім’я.

Проте, не дивлячись на усі переваги купівлі "зрілого" онлайн-сервису, компанія у всіх своїх повідомленнях та коментарях до угоди називає її "придбанням доменного імені". На даний момент це найдорожчий домен, який було продано в 2014 році.

DomainNews.com:
Нові китайські домени наступають на п’яти лідерам
В нових китайських доменах .在线 і .中文网 в перший день було зареєстровано 44 тис. імен, - інформує TLD Registry. Обидва цих імені призначені, в першу чергу, для китайських користувачів, а їх назви перекладаються відповідно як "онлайн" та "китайський веб-сайт". Домен .在线 за підсумками першого дня показав результат в 29,722 тис реєстрацій, а в домені .中文网 було зареєстровано в перший день 14,216 тис доменних імен.

Завдяки таким результатам нові китайські домени зробили серйозну заявку на те, щоб вийти в лідери за кількістю реєстрацій серед усіх New gTLD і зайняли четверту і десяту позиції в списку відповідно. На даний час лідером серед усіх нових доменів верхнього рівня за кількістю реєстрацій є домен .GURU, в якому вже біля 52,9 тис доменних імен, правда, реєстрація в ньому вже триває декілька місяців. Тим не менше, результат, який показав домен .在线, вже став рекордом першого дня відкритої реєстрації. До цього найкраще досягнення за підсумками першого дня загальнодоступної реєстрації належало домену .BERLIN, в якому за один день було зареєстровано 31,645 тис доменних імен.

Станом на 28 квітня 2014 року загальна кількість реєстрацій у всіх нових доменах верхнього рівня склала 634,450 тис.0,187463 sec