.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

30.04.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: .NOKIA під питанням; Бразилія пише "конституцію Мережі"; Xiaomi прикупила дволітерний домен для нового бренду; інтерес до .COM і .NET дещо знизився; кіберсквотери освоюють нові домени …

domainincite.com:
Чи з’явиться домен .NOKIA?
Купівля софтверним гігантом корпорацією Microsoft фінського виробника смартфонів Nokia може мати неочікувані наслідки з точки зору доменного ринку. В минулу п’ятницю, 25 квітня, було завершено угоду з купівлі активів Nokia компанією Microsoft за $7,2 млрд. Проте, якщо раніше питання про повний ребрединг не стояло, то на минулому тижні з’явилась інформація про те, що після закриття угоди бренд Nokia перестане існувати. Замість нього "щасливий власник обновки" буде просувати марку Microsoft Mobile.

Подібний розвиток подій вносить неясність в долю заявки на новий домен верхнього рівня .NOKIA, яка була подана компанією Nokia в рамках програми New gTLD. На сьогодні, як повідомляє сайт ICANN, йде процес погодження контракту на цей домен. Аналітики вважають, що, у випадку зміни бренду, заявка, скоріш за все, буде відізвана. Подібний прецедент вже був в історії доменної індустрії в 2009 році, коли велика страхова компанія American International Group (AIG) виношувала плани зі створення дочірньої структури Chartis Inc. Тоді ж в ICANN було подано заявку на домен-бренд .CHARTIS. Проте з часом плани AIG змінились, і на початку 2013 року заявка була відізвана.

The Verge:
Влада Бразилії прийняла нову "інтернет-конституцію"
Президент Бразилії Ділма Русефф (Dilma Rousseff) підписала закон про інтернет під назвою "Marco Civil bill". Метою прийняття цього документу є підвищення безпеки особових даних інтернет-користувачів, а також забезпечення принципу повного мережевого нейтралітету.

Одним з головних його положень є впровадження обмежень на категорії даних користувачів, які можуть зберігатися і збиратися інтернет-компаніями. Зокрема, в законі сказано, що інтернет-провайдери повинні вживати усіх заходів, щоб листи, які доставляються по електронній пошті, могли бути прочитаними виключно їх відправниками та адресатами.

З точки зору забезпечення мережевої нейтральності, норми закону спрямовані на те, щоб інтернет-провайдери не могли блокувати або упереджено ставитися до інтернет-трафіку, що циркулює в їхніх мережах.

Цей закон уже отримав назву нової бразильської "інтернет-конституції". А Тім Бернерс-Лі (Sir Timothy John "Tim" Berners-Lee), один з засновників інтернету, вважає, що цей документ може стати основою для міжнародного регулювання мережі. Раніше Тім Бернерс-Лі закликав розробити для Мережі щось на зразок Великої хартії вольностей або "інтернет-конституцію", яка б захищала права усіх інтернет-користувачів мирасвіту.

Варто відзначити, що обговорення змісту закону тривало в Бразилії біля чотирьох років. Поштовхом до прийняття документу стали викриття Едварда Сноудена (Edward Joseph Snowden) відносно інтернет-шпигунства Агенції національної безпеки США (NSA) по відношенню до президента Бразилії Ділми Русефф та цілого ряду голів інших держав.

Президент країни наполягала, щоб закон зобов’язав іноземні інтернет-компанії зберігати усі дані бразильських клієнтів на серверах, що розташовані на території держави. Але, під тиском представників інтернет-індустрії від цієї норми бразильській владі довелось відмовитись.

TechCrunch:
Двлітерний домен Mi.com було продано "з молотка" за $3,6 мільйонів
Китайський виробник смартфонів, компанія Xiaomi, вирішила провести ребрединг, спрямований на клієнтів компанії за межами КНР. На міжнародному ринку компанія буде використовувати бренд Mi. Одночасно з цим, компанія відмовилась від глобального використання доменного імені Xiaomi.com, що належить їй, змінивши його на домен Mi.com.

Згідно з даними інтернет-версії газети China Daily, китайський виробник віддав за дволітерний домен Mi.com $3,6 млн. На думку виробника смартфонів домен Mi.com буде більш легким і пам’ятним для споживачів за межами КНР.

Головна причина зміни бренду криється в китайській вимові слова Xiaomi, яке звучить як "Сяо-мі" або "Ксіа-мі" для деяких діалектів. У той же час за межами країни користувачі в більшості своїй не мають мовних аналогів буквосполучення "сяо" або "ксіа", вимовляючи це слово, як "шіа", що суттєво змінює зміст назви бренду на китайській мові. Виходячи з цього, компанія вирішила відмовитися від "внутрішньої" назви бренду та використовувати на західних ринках просто "Мі". Придбання домену є особливо актуальним, зважаючи на розширення лінійки смартфонів RedMi та Miui.

Відповідно до інформації в Whois, доменне ім’я Mi.com було зареєстровано в 1998 році.

DomainNameWire.com:
Verisign повідомила про сповільнення зростання реєстрацій .COM та .NET у першому кварталі
Verisign в першому кварталі збільшила свій дохід на 5% до $249 млн, - інформує компанія. Сумарна кількість нових реєстрацій в доменних зонах .COM і .NET в першому кварталі досягла 1,28 млн, а загальна кількість доменних імен в цих двох gTLD зросла до 128,5 млн.

На долю компанії Verisign в першому кварталі припало 8,6 млн реєстрацій нових доменних імен в доменах .COM і .NET. Це нижче 8,8 млн реєстрацій в тому ж періоді 2013 року.

Окрім того, компанія повідомила про зниження проценту продовження реєстрацій доменних імен в четвертому кварталі 2013 року. За останні три місяці минулого року ця цифра склала 72,2% у порівнянні з 72,9% в четвертому кварталі 2012 року.

TheDomains.com:
В програмі New gTLD викрито першого "серійного" кіберсквотера
Національний арбітражний форум (The National Arbitration Forum) призупинив реєстрацію доменного імені SPANX.clothing, застосувавши до нього процедуру швидкого призупинення (Uniform Rapid Suspension - URS). Згідно з висновками форуму, вказаний домен порушує права власника торгової марки Spandex. Форум також встановив особу реєстратора спірного домену. Ним виявився Фарріс Навас (Farris Nawas) з города Остін, штат Техас.

Цікаво, що це вже третій випадок усього за 5 тижнів, коли до заявок Фарріса Наваса на доменні імена застосовується процедура URS.

Раніше Навас втратив доменні імена bbva.careers і dana.holdings, а ресурс Forbes.com уже згадував його ім’я в своїй статті, під назвою "Кіберсквотери хлинули на територію The New gTLD в погоні за брендами" ("Cybersquatters Rush To Claim Brands In The New GTLD Territories").

Судячи з кількості і назвам доменних імен, заявки на які подав Навас, це не останній раз, коли йому доведеться стати фігурантом справи, результатом якої є застосування процедури URS.0,199862 sec