.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

16.04.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: критична вразливість в OpenSSL; партійний домен; фішери з китайською пропискою; кількість доменів продовжує зростати; EURid ще послужить…

Mashable.com:
Вразливість Heartbleed: що потрібно знати
На минулому тижні в інтернет-протоколі OpenSSL було виявлено серйозну вразливість, яка залишалась непоміченою протягом двох років і могла призвести до розкриття особистої та фінансової інформації мільйонів користувачів інтернет. На даний час неясно, чи змогли зловмисники скористатися цим дефектом, і якщо так, то наскільки великі наслідки їх дій.

Вразливість отримала назву Heartbleed ("серце кров’ю обливається"), оскільки вона впливає на розділ протоколу OpenSSL (Secure Sockets Layer), під назвою Heartbeat ("удари серця"). Вважається, що дефект міг вразити близько півмільйона сайтів.

Як пояснюють спеціалісти, баг Heartbleed створює умови для проникнення в пам’ять систем, захищених вразливими версіями протоколу OpenSSL. Він розкриває таємні коди, що використовуються для ідентифікації інтернет-провайдерів та для шифрування даних, імен та паролів користувачів, а також змісту їх повідомлень.

Завдяки цій вразливості хакери отримують можливість відслідковувати обмін повідомленнями, викрадати дані безпосередньо з серверів і комп’ютерів користувачів, а також видавати себе за сервіси та окремих користувачів.

Деякі експерти в області безпеки настійливо рекомендують змінити паролі до усії банківських та фінансових сайтів, а також до поштових сервісів. У той же час, такі інтернет-гіганти, як Facebook і Google, уже усунули дефекти в цьому протоколі, який використовується в їхніх сервісах та заявили, що для їх користувачів зміна паролю не є настільки необхідною. Тим не менш, вони нагадують, що паролі до сайтів і сервісів рекомендується змінювати регулярно і без подібної загрози.

FoxNews.com:
Республіканська партія США отримала власний домен
Інтернет-корпорація з присвоєння імен та номерів (ICANN) схвалила заявку Республіканської партії США на реєстрацію доменної зони .GOP. Цей крок, вважають в партії, дозволить їй консолідувати свої пропагандистські зусилля в Мережі і зробити офіційні сайти політичної сили більш "видимими" для користувачів. Домен стане доступним через 75 днів.

Окрім брендінгу, нововведення має на меті допомогти республіканцям більш ефективно збирати кошти в онлайн-просторі. Наприклад, президент Сполучених Штатів Барак Обама (Barack Obama), як повідомляється, зібрав на свою передвиборну кампанію через інтернет понад $500 млн.

Демократи поки що не спішать з відповіддю на такий нетрадиційний партійний хід, і не подавали заявок на власний домен верхнього рівня. "Навряд чи республіканці не змогли отримати перемогу в 2008 и 2012 роках тільки тому, що у їхніх прибічників були проблеми з пошуком партійних сайтів", сказав прес-секретар Національного комітету Демократичної партії Майкл Кзін (Michael Czin) виданню FoxNews.com.

Процес від подачі заявки до остаточного схвалення делегування домену зайняв біля двох років, і цей домен став першим доменом в історії інтернету, який належить політичній партії, тобто делегований "по партійній ознаці".

CircleID.com:
Фішери встановлюють нові рекорди
В другому півріччі 2013 року в світі було зафіксовано 115,565 тис. унікальних фішинг-атак, інформує Робоча анти-фішингова група (Anti-Phishing Working Group). Це один з найвищих піврічних показників, які коли-небудь спостерігали експерти групи з початку досліджень у 2007 році.

Цілі зловмисників (компанії та бренди) були самими різноманітними, причому багато ресурсів, що стали жертвами атак, попали в приціл шахраїв вперше.

Усього атак фішерів зазнали 82,163 тис. унікальних доменних імен. Більшість з цих доменів були зламані через веб-сервери, в які проникли зловмисники, використовуючи вразливості хостингу. Однак, по меншій мірі, 22,831 тис. доменних імен були зареєстровані навмисно самими шахраями. Це найбільша кількість реєстрацій шкідливих доменів за всю історію спостережень. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ця цифра виросла приблизно в чотири рази.

Правда, відповідальність за переважну кількість реєстрацій доменів з метою фішингу лежить на китайських зловмисниках. З 22,831 тис. реєстрацій шкідливих доменів, 85% націлені на китайських користувачів – послуги та сайти в Китаї, які обслуговують, в першу чергу, китайських клієнтів.

Шахраї реєстрували свої ресурси в різноманітних зонах, в тому числі .COM, .INFO, .CN і .ASIA, користуючись при цьому послугами 230 різних реєстраторів, акредитованих ICANN. Біля 28% шкідливих реєстрацій у всьому світі були здійснені в безкоштовних доменах під управлінням компанії Freenom, найпопулярнішим з яких є ccTLD .ТК (Токелау), який став найбільшим національним доменом в світі. В кінці 2013 року Freenom отримала права на адміністрацію .CF, .GA та .ML та переведення їх на безкоштовну реєстрацію. На протязі декількох місяців фішери зареєстрували майже 1,5 тис. доменних імен в цих трьох зонах.

DomainNews.com:
Кількість реєстрацій доменів в світі продовжує зростати
В останньому кварталі 2013 року кількість зареєстрованих доменних імен в світі зросла на 5 млн, повідомляє компанія Verisign в своєму останньому Короткому огляді доменної індустрії (Domain Name Industry Brief). На кінець 2013 року кількість зареєстрованих доменів досягла 271 млн у всьому світі. За минулий рік приріст склав 18,5 млн або 7,3% в річному обчисленні.

З точки зору кількості реєстрацій позиції лідера продовжує втримувати домен верхнього рівня .COM, в якому на кінець року було зареєстровано 112 млн доменних імен. Серед лідерів також ще один gTLD - .NET -, який досяг позначки в 15,2 млн реєстрацій. Сумарне зростання в цих двух доменах в 2013 році склало 5%. Число реєстрацій в .COM і .NET в четвертому кварталі склала 8,2 млн, що лише не набагато вище показника аналогічного періоду в 2012 році.

В десятку найбільших доменів верхнього рівня станом на кінець 2013 року (вказані поточні показники реєстрацій) увійшли .COM (113,17 млн), .TK (Токелау – 22,10 млн), .DE (Німеччина – 15,75 млн), .NET (15,18 млн), .UK (Велика Британія – 10,55 млн), .ORG (10,43 млн), .CN (Китай – 10,29 млн), .INFO (5,79 млн), .RU (Росія – 4,93 млн) и .NL (Нідерланди – 5,45 млн).

Загальна кількість реєстрацій в національних доменах верхнього рівня (ccTLD) досягла приблизно 123,5 млн, поповнившись в четвертому кварталі 2013 року на 3,9 млн доменних імен або на 3,3% у порівнянні з третім кварталом. Річне зростання ccTLD склало 13,3 млн доменних імен або 12,1%.

Станом на 31 грудня 2013 року світовий доменний простір налічував 283 ccTLD (в тому числі багатомовні доменні імена). Частка першої десятки найбільших ccTLD складає 65,6% усіх реєстрацій в національних доменах.

TheDomains.com:
EURid на 5 років продовжила контракт по управлінню реєстром .EU
Організація EURid, яка здійснює адміністрування європейської доменної зони .EU з моменту її запуску, продовжила контракт на управління доменом на наступні п’ять років.

Як нещодавно повідомив Марк Ван Вейсмаель (Marc Van Wesemael), генеральний директор EURid, в 2013 році було продовжено 81% зареєстрованих імен.

EURid є некомерційною організацією, яка була схвалена Європейською комісією для адміністрування домену верхнього рівня .EU.

Вперше ініціатива про запуск європейського домену верхнього рівня поступила від Ради Європи в 1999 році. Потім, в травні 2003 року, EURid була визначена у якості оператора реєстру .EU. Рішення про делегування домену було затверджено в жовтні 2004 року і з травня 2005 року .EU TLD з’явився в кореневій зоні Internet Domain Name System.0,183782 sec