.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво





10.04.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: В .УКР стартувала відкрита реєстрація; .VODKA делеговано; Туреччина "підміняє" DNS Google; плани запуску NYC…

ITExpert.org.ua:
Відкрито вільну реєстрацію в .УКР
На минулому тижні почалась відкрита реєстрація імен в кириличному домені .УКР.

Раніше, з 20 серпня 2014 року проходила пріоритетна реєстрація в цьому домені. В цей час отримати домен могли органи державної влади, місцевого самоврядування, власники торгових марок, комерційних назв та інших об’єктів інтелектуальної власності. Крім того, за місяць до початку відкритої реєстрації, діяла пропозиція з реєстрації доменних імен виключно терміном на 10 та 5 років.

За час пріоритетної реєстрації та перехідних періодів в домені .УКР було зареєстровано 3970 доменних імен. Домен було делеговано 28 лютого 2013 року.

info.nic.ru:
Понад п’ятсот доменів верхнього рівня
Світовий доменний простір тепер налічує понад 500 діючих доменів верхнього рівня. Це стало можливим завдяки делегуванню на минулому тижні в рамках програми New gTLD ще 12 нових доменних зон: .ARCHI, .CONSULTING, .COOKING, .COUNTRY, .FISHING, .HAUS, .商城, .HORSE, .MIAMI, .RODEO, .VEGAS и .VODKA. Таким чином, кількість доменів верхнього рівня на даний час досягла 507 доменів.

Відтепер в системі доменних імен налічується 285 національних доменів (ccTLD), 222 домени загального призначення (gTLD), 60 багатомовних доменів (IDN), 24 багатомовних домени загального призначення (IDN gTLD).

В 129 нових доменах верхнього рівня зараз здійснюються пріоритетні реєстрації. Ще в 65-ти діє Trademark Claims – сервіс, що повідомляє правовласників про реєстрацію доменних імен, схожих з їхніми товарними знаками.

З початку року ICANN делегує біля десяти нових доменів щотижня. Якщо такі темпи збережуться, то найближчим часом їх кількість перевищить число національних доменів.

rt.com:
Турецькі провайдери перехоплюють DNS Google
Після того, як в Туреччині було прийнято рішення заблокувати Twitter, користувачі швидко знайшли рішення для того, щоб обійти заборону, використовуючи публічний сервер доменних імен (DNS) компанії Google. Проте, як інформує Google, більшість турецьких провайдерів блокують DNS американської корпорації, або підміняють їх своїми серверами.

"Ми отримали декілька повідомлень з достовірних джерел і підтвердили інформацію шляхом власного розслідування відносно того, що наша система доменних імен (DNS) перехоплена" — повідомляється в блозі Google з онлайн безпеки. Це свідчить про те, що турецькі провайдери створили сервери, які маскуються під служби DNS Google.

Інженер-програміст Стівен Карстенсен (Steven Carstensen) в блозі також пише: "Уявіть, що хтось змінив телефонну книгу, яка залишилась нібито такою, як і була, але для деяких людей номери будуть відображатися неправильно". В компанії Google немає ніяких сумнівів відносно того, що її публічні DNS перехоплюються турецькими інтернет-провайдерами.

Доступ в Twitter було заблоковано після того, як за допомогою цього сервісу почали розповсюджувати матеріали про корупційний скандал, до якого причетний прем’єр-міністр Туреччини Тайіп Реджем Ердоган (Recep Tayyip Erdoğan).

DomainNameWire.com:
Домен Нью-Йорку на старті
Домен Нью-Йорку .NYC буде запускатись у чотири етапи, повідомляє його адміністратор.

Початковий етап пріоритетної реєстрації - для власників товарних знаків буде проходити в період з 5 травня по 20 червня. За ним буде слідувати етап під назвою "City Government Affiliated Phase" ("Пріоритетний етап для органів міської влади"), в рамках якого органи та організації місцевого самоврядування міста зможуть зареєструвати домени в інтересах своїх структур. На наступному етапі, тривалістю 60 днів, зареєструвати доменне ім’я зможуть усі охочі, але по завищеній вартості. І, насамкінець, з 8 жовтня домен стане працювати у звичайному режимі.

Можливість зареєструвати доменне ім’я в зоні .NYC надається лише особам, що проживають в Нью-Йорку, або юридичним особам/організаціям з фізичною адресою в цьому місті.



0,196618 sec