.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.03.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: домен .CO змінив власника; "вкажіть зворотну адресу"; Samsung бореться з шахраями; влада Китаю перейде на китайські IDN; рекордний старт домену .BERLIN …

domainnews.com:
Домен .CO продано за $109 мільйонів
Американська компанія Neustar, яка здійснює управління такими доменами верхнього рівня, як .BIZ, .US (США), і .TEL, повідомила про придбання ще одного домену - .CO (Колумбія), який користується популярністю серед стартапів. Вартість прав на керування доменом склала $109 млн.

Домен верхнього рівня .CO було запущено в 2010 році. На даний час його річних дохід складає $21 млн. Усього в домені .CO зареєстровано близько 1,6 млн доменних імен. Вартість доменних імен .CO у реєстраторів зазвичай в 2-3 рази дорожче, ніж імен .COM.

Спеціалісти передбачають, що завдяки угоді компанія Neustar, яка є більш сильною в технічних питаннях просування доменів, отримає підтримку команди маркетологів домену .CO, яка відома своєю агресивною і наступальною рекламною стратегією. Так, реклама домену .CO уже три роки поспіль транслюється під час чемпіонату з американського футболу, де кожна секунда ефіру коштує дуже дорого.

Xakep.ru:
Нові правила Whois в дії
У відповідності до нових правил ICANN, реєстрант повинен підтвердити контактну інформацію, яку він вказав в Whois. Ці правила вступили в силу 1 січня 2014 року. Зі свого боку, реєстратори тепер повинні перевірити ці дані при створенні облікового запису. Подібна процедура здійснюється і у випадку, коли власник старого домену змінює ім’я або адресу електронної пошти.

На практиці перевірка полягає, як правило, у надсиланні електронного повідомлення на вказану адресу. Якщо протягом 15 діб власник не підтвердить email, то реєстратор повинен призупинити роботу домену.

Ця процедура досить проста, але, як виявилось, не всі про неї знають, що може викликати непорозуміння. Уже навіть з’явились перші "жертви" нововведення. Зовсім недавно досить популярний ресурс з результатами спортивних матчів - fixtures365.com – був заблокований через те, що його власники не підтвердили свої дані в Whois.

На даний час сайт уже розблоковано, але подібна ситуація викликає питання у спеціалістів доменного ринку. За великим рахунком, вимагати верифікації при реєстрації нового домену логічно, проте, блокування сайтів, що вже працюють через відсутність підтвердження даних (відсутність відповіді на лист реєстратора), може бути занадто жорсткою мірою.

Окрім того, подібну процедуру можуть використати в своїх інтересах зловмисники, які намагаються закрити чужі сайти шляхом відправлення реєстратору "доносів" про, ніби то, фіктивні реєстраційні дані. Якщо власник сайту фізично не зможе відповісти на запит реєстратора, наприклад, знаходиться в тюрмі, лікарні або помер, домен може бути заблоковано.

Re-Port.ru:
Samsung відсудила 100 тисяч російських рублів за порушення своїх прав на торговий знак
Представництво південнокорейського технологічного гіганта Samsung в Росії отримало перемогу в судовому розгляді та відсудило 100 тис. руб. у мешканця Санкт-Петербургу Віталія Осокіна.

В 2011 році російський громадянин створив сайт samsungkies.ru, який за гроші пропонував безкоштовне програмне забезпечення для корейських смартфонів. Усього спеціалісти Samsung виявили п’ять російських неофіційних ресурсів - samsungkies.ru, samsungkies2.ru, samsung-kies.ru, samsung-kies2013.ru, kiessamsung.ru, які з’являються на першій сторінці пошукової видачі Google на запит Kies.

Шахрайські сайти пропонували скачати програмне забезпечення Samsung Kies, яке призначене для встановлення на комп’ютер для керування файлами на смартфонах Samsung.

На своєму сайті компанія розповсюджує це ПЗ безкоштовно. Проте, коли користувач звертався за потрібною програмою на шахрайський ресурс, йому пропонувалось ввести номер телефону, після чого з його мобільного рахунку знімалось 300—400 руб.

У виявлених сайтів три власники, а доменні імена зареєстровані у різних регіонах Росії — Санкт-Петербурзі, Тюмені та Оренбурзі. Поки корейській компанії пощастило довести незаконне використання товарних знаків Samsung і Kies та добитися закриття одного сайту - samsungkies.ru. Ще три ресурси було заблоковано в ході судового розгляду.

В лютому 2014 року компанія виграла перший арбітраж в Санкт-Петербурзі, в рамках якого вона вимагала компенсації у розмірі 500 тис. руб. Проте суд знизив штрафні санкції до 100 тис. Як заявляють в компанії, сума не являється принциповою в цьому питанні – найважливіше для Samsung те, що факт порушення визнано і сайт закрито.

В Samsung вважають, що відвідуваність усіх п’яти ресурсів могла досягати майже 40 тис. користувачів в місяць, що передбачає максимальний дохід зловмисників у розмірі $400 тис. в місяць.

DomainNameWire.com:
Китай купує 20 тисяч імен в IDN-доменах
Компанія TLD Registry Ltd, яка запускає два нових домени верхнього рівня - .在线 (онлайн) та .中文 网 (сайт) - підписала контракт з реєстратором китайського уряду про продаж по 10 226 імен в кожному з нових доменів.

Список імен включає назви усіх міст Китаю з населенням понад 200 тис. людей, всіх повітів, провінцій, муніципалітетів та особливих адміністративних районів, а також ряд ключових географічних назв, у тому числі, назви гір.

DomainNews.com:
Домен .BERLIN б’є рекорди в перший день відкритої реєстрації
Відкрита реєстрація в новому домені верхнього рівня німецької столиці Берліну стартувала у вівторок, 18 березня. У перший же день в домені було здійснено 31 757 реєстрацій, що зробило його безумовним лідером серед нових доменів за кількістю реєстрацій у перший день.

Крім того, на кінець першого дня загальнодоступної реєстрації .BERLIN вийшов на другу позицію за кількістю реєстрацій серед нових доменів верхнього рівня, які почали з’являтися на ринку з початку поточного року. На першому місці серед них знаходиться домен .GURU з 45 269 реєстрацій. На кінець санрайз-періоду в домені .BERLIN було зареєстровано усього 197 імен, а 24 години потому – вже 31 954.

Однак, кількістю реєстрацій успішність домену не обмежується. Одним з ключових моментів тут є показники після закінчення начального періоду, а також кількість доменів, реєстрація яких буде продовжена власниками.

На думку реєстратора, .BERLIN може стати одним з найуспішніших доменів за програмою New gTLD. В національному домені .DE зараз понад 15 млн імен, що обмежує можливості клієнтів в отриманні домену верхнього рівня, який би відповідав їх потребам. Крім того, запуску домену передували дев’ять років роботи по популяризації ідеї локального домену серед бізнесу, органів управління усіх рівнів та жителів міста. Берлін – місто, що динамічно розвивається, місто з високим рівнем розвитку технологій, в якому сьогодні функціонує понад 500 технологічних стартапів.0,190605 sec