.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 35.173.35.14
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.03.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: "ВК" и "Одноклассники" проігнорували .УКР; віскі дорожче "водки"; в суперечці народжується істина; бот-мережа з роутерів; домен з трьох букв…

advertology.ru:
"ВКонтакте" та "Одноклассники" втратили свої шанси в .УКР
Російські соціальні мережі "ВКонтакте" та "Одноклассники" не скористались своїм правом пріоритетної реєстрації однойменних доменів в кириличному домені .УКР, в якому 4 березня стартувала вільна реєстрація. Короткі домени "ВК.УКР" та "ОК.УКР" вже дістались кіберсквоттерам. Нагадаємо, ім’я vk.com належить соціальному сервісу "ВКонтакте", а ok.ru - "Одноклассникам". Заявки на "повні" імена "вконтакте.укр" та "одноклассники.укр" також були подані особами, що не мають відношення до цих компаній, проте, через їх безумовну схожість з назвами соціальних мереж, адміністрація домену вирішила не поспішати з їх продажею.

У той же час, своїм правом зареєструвати домени скористались компанії "Яндекс" (ЯНДЕКС.УКР), МТС (МТС.УКР), Google (ГУГЛ.УКР) та ряд інших великих компаній, які володіють правами на товарні знаки.

За півроку пріоритетної реєстрації в зоні .УКР було зареєстровано біля 3,5 тис. доменів, а в перший день відкритої реєстрації — майже 400. Для порівняння - при запуску зони .РФ в період пріоритетної реєстрації, який тривав цілий рік, було зареєстровано понад 18 тис. доменів, а за перший день відкритої реєстрації - 11 листопада 2010 року – кількість доменів виросла на 700 тис.

domainnamewire.com:
Домен WHISKY.COM оцінили дорожче VODKA.COM
В лютому була зафіксована перша мільйонна угода в цьому році на вторинному ринку: ім’я WHISKY.COM було продано за $3,1 млн. Таким чином, був побитий рекорд, встановлений в 2006 році іншим міцним алкогольним напоєм. Ім’я VODKA.COM було продано за $3 млн.

Серед лютневих продаж за об’ємом на другому місці знаходиться доменне ім’я MALLS.COM ($320 тис.), на третьому - BITCOINWALLET.COM ($250 тис.).

У січні поточного року найдорожчою покупкою на доменному ринку стало ім’я WAN.COM, яке в перекладі з китайської означає "гра". Його вартість склала $800 тис. На другому місці домен TEAMWORK.COM, що змінив власника за $675 тис. Трійку лідерів місяця замкнув домен TRUE.COM, який був оцінений в $350 тис.

info.nic.ru:
За два місяці ВОІВ отримала 360 скарг
Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) підбила підсумки роботи перших двох місяців 2014 року. Загальна кількість скарг та клопотань про передачу прав на домени досягла 360: 184 скарги було подано в січні, а в лютому було зареєстровано 176 звернень в арбітражний орган.

Найбільше претензій накопилось у жителів США – понад 37% від загального числа, за ними слідують громадяни Франції (понад 11%) і Великої Британії (понад 7%).

Згідно з даними ВОІВ, виявилось, що американці також лідирують і в ролі відповідачів, яких звинувачують в провокуванні доменних суперечок. На жителів США було подано понад 34% від загальної кількості скарг. На другому місці опинились представники Китаю (понад 9%), на третьому - Великої Британії (понад 7%).

Усього ж з початку 2014 року ВОІВ винесла 13 рішень по доменним спорам. В 12 випадках комісія стала на сторону позивачів. І лише в одному випадку організація відмовила в задоволенні скарги і залишила право володіння доменом за відповідачем.

За 2 місяці 2014 року об’єктом доменних суперечок, які розглянула ВОІВ, стало в загальній кількості 594 домени загального призначення, з яких 416 доменів представляють .COM, 117 - .ORG і 40 - .NET.

Загальна кількість спірних доменів з числа ccTLD за два місяці 2014 року досягла 50 імен. Найбільше претензій зафіксовано до національних доменів Нідерландів (.NL), Іспанії (.ES), на які було подано по сім скарг та домен Швейцарії (.CH) – 6 позовів.

cybersecurity.ru:
Майже третина мільйона домашніх роутерів "затягнуло" в бот-мережу
Спеціалісти з інформаційної безпеки повідомили про виявлення мережі, до складу якої входили зламані домашні роутери. Загальна кількість пристроїв в домах і офісах складає понад 300 тис. "Втягування" роутерів в злочинну діяльність стало можливим завдяки наявності уразливостей в програмному забезпеченні мережевих пристроїв, кажуть спеціалісти.

В компанії Team Cymru, спеціалісти якої виявили мережу, стверджують, що ця бот-мережа є найбільшою у своєму роді. В Cymru поки не змогли сказати, як саме зловмисники збиралися використати мережу зі зламаних роутерів. За даними Team Cymru, перші випадки компрометації окремих роутерів від різних виробників були зафіксовані в січні 2014 року в Східній Європі. На даний момент переважна кількість виявлених жертв знаходяться на території В’єтнаму, і лише невелика частина - в Європі та декількох країнах в інших регіонах.

"Після того, як роутер зламано, зловмисники отримують можливість підміняти внутрішні інструкції пристроїв, скеровуючи користувачів на підроблені веб-сайти без зміни доменного імені", - говориться в повідомленні компанії. "Потенційно, "агресор" може отримати повний контроль над інтернет-трафіком користувача, а також заражати його комп’ютер шкідливим програмним забезпеченням".

ІТ-спеціалісти компанії Team Cymru кажуть, що виявленню мережі, що складається з заражених роутерів, сприяла наявність великої кількості підроблених DNS-запитів з боку кінцевих користувачів. Спеціалістів зацікавив той факт, що пристрої користувачів масово працювали не з провайдерськими DNS, а зі сторонніми серверами.

За їх словами, ця атака схожа на недавній інцидент в Польщі, коли зламані роутери одного з провайдерів масово перенаправлялись на шкідливі сайти, де хакери намагались вкрасти логіни і паролі від банківських систем користувачів.

domainnews.com:
Санрайз-період домену .XYZ стартує 20 березня
Готується до запуску один з "найбільш загальних" серед усіх загальних доменів у програмі gNew TLD - .XYZ. Зараз стало відомо, що санрайз-період .XYZ стартує 20 березня і буде тривати 60 днів. Правом пріоритетної реєстрації доменів в цей період можуть скористатися власники торгових марок, зареєстрованих в TMCH.

Керує процесом запуску домену "з трьох букв" компанія CentralNic. Щоб досягти успіху і, відповідно, заробити на реєстрації доменних імен, адміністратор ініціював багатомільйонну рекламну кампанію і проводить політику активного маркетингу, з метою спровокувати широкий попит на свої домени.

Домен позиціонується як "мас-маркет" – особливо широкого, нічим не обмеженого спектру використання - і CentralNic очікує в перший рік після запуску понад мільйон реєстрацій доменних імен.

Пріоритетна реєстрація доменних імен власниками товарних знаків (ландраш-період) буде проводитися по завершенні санрайз-періоду на протязі 10 днів, починаючи з 20 травня. Відкрита реєстрація в .XYZ стане доступна вже з 1 червня 2014 року.0,187738 sec