.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

26.02.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: російські сайти мігрують; домен .ORG все ще у повазі; підсумки доменної п’ятирічки; Туреччина вводить цензуру Інтернету; "батько" інтернету про майбутнє Мережі…

NewsRU.com:
Понад третина сайтів домену .RU використовують зарубіжний хостинг
Біля 35% діючих сайтів зони .RU розміщені на серверах за кордоном, - свідчать результати дослідження Openstat. Доля "мігрантів" в кириличній зоні .РФ складає 15%. Найбільшою популярністю серед власників російських сайтів користуються США и Німеччина.

Сьогодні в домені .RU, в якому нараховується 4,68 млн сайтів, реально функціонує 3,54 млн. З них 2,31 млн користуються послугами хостингу в Росії, 671 тис. - в ФРГ, 211 тис. - у США. В кириличному домені .РФ дослідники нарахували 401 тис. діючих сайтів, з яких 344 тис. розміщені на "домашніх" серверах в Росії, 36 тис. - в Німеччині, 11 тис. – у Сполучених Штатах.

На думку експертів, росіяни обирають іноземний хостинг через більш комфортне поєднання ціни та якості послуг. Окрім того, для ряду сайтів більш безпечно знаходитись поза юрисдикцією Росії, особливо після появи законів про "чорні списки", які посилили "хвилю російської еміграції".

За даними Reg.Ru, лідером за кількістю російських сайтів являється німецька компанія Hetzner, на серверах якої знаходяться 13,8% сайтів домену .RU. Навіть російські компанії не можуть похвалитися такими цифрами - у жодного з російських конкурентів цієї фірми доля ринку не перевищує 7,5%.

TheDomains.com:
Домен .ORG не здається
В 2013 році основне зростання в домені .ORG забезпечили організації та користувачі, які знаходяться за межами Північної Америки. Про це повідомив адміністратор домену .ORG - Public Interest Registry (PIR).

За минулий рік .ORG виріс на 2,6%. На даний час в ньому налічується понад 10,3 млн доменних імен. З цим результатом .ORG знаходиться на сьомій позиції в Топ-10 найбільших доменів світу, поступаючись .COM (113 млн реєстрацій), .TK (Токелау, 21,5 млн), .DE (Німеччина, 15,7 млн), .NET (15,2 млн), .CN (Китай, 10,8 млн), .UK (Велика Британія, 10,5 млн). В десятку найбільших також входять домени .INFO (5,7 млн), .NL (Нідерланди, 5,4 млн) та .RU (Росія, 4,9 млн.).

Найбільший приріст домену забезпечили азійські країни: Китай, Японія та Індія. Спільна доля цих країн в реєстрації в .ORG складає біля 6%. У той же час лідерами за кількістю доменів .ORG являються Велика Британія, Німеччина, Канада, Австралія та Франція.

За даними PIR, 85% доменів .ORG продовжуються на 3 роки і більше. Сам по собі склад ORG-спільноти різноманітний – в ньому достатньо помітна частка так званих wiki-сайтів (20%), а на долю доброчинних закладів, шкіл, клубів розваг та груп припадає 8%.

CENTR:
Доменний ринок: Активне зростання у Східній Європі
У Східній Європі спостерігається різке зростання кількості доменів, що реєструються, а на заході континенту кількість реєстрацій зростає плавно та поступово, - інформує Асоціація європейських реєстратур CENTR у доповіді за результатами останніх п’яти років.

Одними з визначальних факторів розвитку світового доменного ринку спеціалісти CENTR назвали економічну кризу 2008 року, що призвела до сповільнення росту доменних реєстрацій, коли кількість видалених доменів іноді перевищувала зростання числа нових доменів, а також зміну компанією Google алгоритмів пошуку. Значним явищем у житті галузі став також запуск програми New gTLD, в рамках якої ринок поповниться величезною кількістю нових доменів верхнього рівня.

Графік географічного розподілу кількості доменних реєстрацій, який представлено у доповіді, чітко показує, що регіони Європи та Північної Америки лідирують за кількістю доменів, що реєструються. За ними слідує Азійсько-Тихоокеанський регіон. Великий вплив на кількість реєстрацій доменних імен у Східній Європі мав запуск кириличного домену .РФ, який став найпопулярнішим інтернаціоналізованим доменом (IDN) в світі.

За даними CENTR, станом на серпень 2013 року в світі було зареєстровано 246 млн доменів, з яких 45% припадає на домен .COM, який є абсолютним лідером за кількістю реєстрацій.

DailyTimes:
Турецький президент позбавився 80 тисяч шанувальників у Twitter
Президент Туреччини Абдулла Гюль (Abdullah Gul) втратив 80 тис. шанувальників своєї сторінки на сервісі мікроблогів Twitter. Це сталося після того, як він підписав закон про захист інформації. Незважаючи на такі втрати прибічників, у Гюля залишилось близько 4,3 млн послідовників в соціальній мережі.

Закон дозволяє владі блокувати веб-сайти без попереднього рішення суду. Сам Гюль повідомив на своїй сторінці в Twitter, що ратифікував закон після того, як турецький уряд запевнив його, що воно пом’якшить деякі спірні пункти документу.

Опозиція виступає проти закону, оскільки вважає, що цей акт запроваджує цензуру в інтернеті. Зі свого боку, уряд Туреччини вважає, що закон підвищить рівень захисту інформації, і крім того пообіцяло, що в закон буде внесено пункт про необхідність отримання санкції суду перед блокуванням будь-якого веб-сайту.

В суботу, 22 лютого, проти декількох тисяч мешканців Стамбулу, які вийшли з протестом проти введення цензури в інтернеті, поліція застосувала сльозогінний газ і водомети.

CNet.com:
Інтернет оновлений
Тім Бернерс-Лі (Tim Berners-Lee), один з творців інтернету, пропонує суттєво оновити всесвітню мережу для захисту її від загроз, які виникли останнім часом.

Тім - британський вчений, який в 1989 році розробив для CERN, Європейського центру ядерних досліджень, World Wide Web. Проект передбачав публікацію гіпертекстових документів, пов’язаних між собою гіперпосиланнями, що могло полегшити пошук і консолідацію інформації. Були також винайдені ідентифікатори URI (і, як окремий випадок, URL), протокол HTTP та мова HTML. Ці технології лягли в основу сучасного Всесвітнього павутиння. Сьогодні вчений пропонує цілий ряд ініціатив для того, щоб "врятувати Мережу" і забезпечити її подальший розвиток.

"Потенціал Мережі мене надихає і в то й же час тривожить, тому що він опинився під загрозою зловживань з боку урядів, компаній, злочинних структур", - говорить винахідник. Найбільшу загрозу він бачить в програмах масованого стеження з боку урядових агенцій, які здійснюють електронний шпіонаж в США та Великій Британії, і про що свідчать викриття Едварда Сноудена. Впровадження цих програм може призвести до "загальної втрати довіри та балканізації Мережі".

Бернерс-Лі каже про повторну децентралізацію Мережі: "Ми повинні бути дуже обережними з надмірною концентрацією". Також необхідно підтримувати web відкритим для всіх: будь-яка платформа повинна бути вільною в використанні того програмного забезпечення, яке вона хоче встановити. Необхідно рухатися в напрямку все більш широкого доступу: понад 60% населення планети поки відрізані від інтернету. Ціни продовжують залишатися непоборною перешкодою для багатьох мешканців Землі. "І, насамкінець, варто вести боротьбу за захист права на приватне життя та свободу самовираження: від боротьби з цензурою до викриття шпигунських програм і прийняття законів, які б перешкоджали необмеженому масовому стеженню".0,206351 sec